úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: pylová sezóna

pylová sezóna

simona

23. 3. 2005
8:30

Tak nám začíná pylová sezóna, u mě už se to projevuje, mám alergii skoro na všechno, ale hlavně na olši a
lísku. Takže začínám trpět už v době, kdy jiní mají ještě klid. Co ta pylová síť, kterou tady nabízí, zkoušel
to někdo? Já bych do toho šla, ale potřebovala bych názor někodo, kdo to zná. Úvítám i další rady. Díky

gita

16. 6. 2005
13:36

RE: pylová sezóna
Pylová síť je dobrá věc. Když se větrá jenom přes ni, tak nemusíte mít vůbec strach. Mám ji v pokoji a jsem z
nejhoršího venku. Škoda, že se přes ni nedá dýchat venku :o)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

ditaII

7. 6. 2005
10:01

Jolly, to že máš alergický příznaky nejhorší po ránu, může souviset s tím, že spíš u otevřenýho okna. Tím
pádem celou noc dýcháš pyl, ale asi to není u tebe tak hrozný, abyses budila. Tím pádem jsi vlastně těch
zhruba 8 hodin co spíš vystavená pylu. Proto podle mě ty potíže ráno.

Reagovat

lumi

6. 6. 2005
15:51

Dano, měla jsem to stejný, pomohl mi Zyrtec. Beru ho 1 x denně celou pylovou sezonu tj. od května do července.
Nekupuj ho v lékárně - je to drahý. Může ti ho předepsat i obvodní doktor.

Reagovat

dana

6. 6. 2005
14:46

Zdravím alerrgiky. Chtěla bych se zeptat, jestli se může pylová alergie projevit vyrážkou. Jinak nemám žádné
problémy, ani rýmu. Jakmile jdu ven když kvetou stromy, mám kopřivku na celých rukách a vždycky do večera je
to pryč.

Reagovat

andrea

1. 6. 2005
10:41

Musím vyjádři své nadšení z pylové sítě. Vždycky v pylové sezóně když jsem přes noc větrala, jsem špatně spala
a ráno jsem se budila, teklo mi z nosu a kýchala jsem asi půl hodiny. Po nainstalování pylové sítě je to
pryč. Kdo má podobné problémy, vyzkoušejte to, určitě to stojí za to.

Reagovat

jolly

28. 4. 2005
15:32

Mám pylovou alergii a teď je pro mě nejhorší období (břízy, lísky...) Nechápu, jak je možné, že mám největší
problémy ráno po probuzení a doma ještě než vyjdu ven. Kýchám snad 100x. Pak si vezmu analergin a během dne to
jde. Může mi to někdo vysvětlit, jaktože ráno a doma?

Reagovat

kumiska

27. 4. 2005
19:45

Yvono, máme podobný problém - taky alergie skoro na všechno, takže si dovedu představit, co prožíváte. Pyly
jsou hodně špatný, protože těm se v sezoně nemáš šanci vyhnout. Ale proti roztočum se dneska už myslím dá
bojovat docela dobře. Vyhodit z bytu všechno, kde se chytá prach, bohužel hodně uklízet a hlavně dát do
pořádku postel tvé dcery. My jsme kvůli tomu skoro kompletně zrekonstuovali byt - nové podlahy, kožená
sedačka... - a myslím, že to pomohlo. Chápu ale že tu možnost nemá každý. Každopádně to spaní se dá realizovat
za celkem slušnou cenu.

Reagovat

proalergiky

26. 4. 2005
14:14

Dobrý den, pokud se již léčíte, ale nejste s výsledky léčby spokojena měla byste zkusit účinnou prevenci tzn.
řídit se podle doporučených opatření v sekci Alergie a co na ně platí". Hlavním cílem prevence je
omezit kontakt s alergenem na minimum tedy vyhnout se ve Vašem případě roztočům a pylům. V každém případě jsme
Váš dotaz odsud přeposlali také na MUDr. Bartošovou do sekce "Zeptejte se odborníka", která se Vám
pokusí na něj odpovědět.
Hezký den, ProAlergiky.cz"

Reagovat

yvona holá

26. 4. 2005
12:52

Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil nějaké možnosti týkající se léčby alergie u mé 11-ti leté dcery.Je
alergická na spoustu věcí, zejména roztoči a břízovité pyly. Léčba vakcínami ji zatím moc nepomáhá. Celoročně
užívá Zyrtec. Alergie se projevuje silnou bolestí hlavy - má nateklé dutiny. Díky Yvona

Reagovat

Milan

25. 4. 2005
16:48

Hele Simono, ta TESA síť co ji tady prodávají je v Německu známá už delší dobu takže žádná světová novinka.
Prodává se to tam celkem běžně v normálních obchodech pro bydlení. Vím to, protože tam nějakou dobu bydlím.
Naši známí ji mají a dokonce jsem ji koupil i rodičům z česka. Nebál bych se toho. Tesa je špička a navíc to
testovali proti prostupnosti pylu a na to se aspoň v Německu hraje.

Reagovat

petr

22. 4. 2005
20:58

Mohla by ti pomoct i laserová akupunktura a homeopatická injekce. Je to neškodné a údajně i účinné. Je to ale
trochu drahé, sezení stojí 450 Kč. Léčbu provádí BIOMED v Plzni.

Reagovat

rosťa

8. 4. 2005
20:34

moc ti neporadím, spíš potřebuju poradit sám.vždycky když mám alergii na pyly, tak mě začne nesnesitelně
svědět patro v puse.je to příšerný, do toho ještě ten nos... nevíte co s tím? Claritin a takový ty podobný
pilulky jsou na to krátký.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.