úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém a dieta

atopický ekzém a dieta

Pavla

28. 2. 2006
8:06

Máte, prosím Vás někdo zkušenosti s atopickým ekzémem a s tím spojenou bezlepkovou a mléčnou dietou. Prosím o
rady a nápady co jste dítěti podávali k jídlu a jaké máte recepty na zlepšení, zpestření jídelníčku.Dceři je
14 měsíců a já hledám jak ji zpříjemnit stále se opakující chody jídla.
Děkuji
Pavla
[email protected]

Helena

3. 8. 2006
17:05

RE: atopický ekzém a dieta
Náš šestiletý syn má těžký atopický ekzém a držíme mj. také bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Máme to ještě
stížené tím, že mu byla prokázána alergie i na vajíčka, brambory, sóju, jablka a další, které bývají také
součástí bezlepkových potravin. Hlady neumřel, někdy to není jednoduché a dá se to zvládnout. Na zahušťování
jídel používám kukuřičnou n. pohankovou mouku. Chleba pečeme v domácí pekárně ze směsí, které vyrábí Jizerská
pekárna, nebo kupujeme v lékárně hotový od firmy Schär, jsou drahé, ale docela chutné.Těstoviny jsou dobré
rýžové. Místo mléka lze použít kukuřičné, rýžové n.sójové.Něco se dá koupit v obchodech se zdravou výživou n.
v lékárnách n. i v hypermarketech.Člověk musí pořád hledat, pročítat všechny etikety, nám teda nedokázala
poradit ani dietní sestra v nemocnici.Někdy je to na hlavu, protože z normálního obchodu skoro nic nemůže, ale
zatím prospívá. Přeju hodně štěstí při hledání"."

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Ájinka

3. 5. 2006
0:23

Ahoj, já ji taky držela a mě teda se to naopak ještě mnohem zhoršilo :-(

Reagovat

elis

23. 3. 2006
11:52

Na doporučení lékaře jsem začala před dvěma týdny dietu bez mouky, vepřového masa, sladkostí a s vyjímkou
bílěho jogurtu a podmáslí cca 2krat tydne bez mléčných výrobků. Výsledky zatím nejsou moc vidět, ale je to asi
opravdu jeste kratka doba. Ekzem mam zhruba od 15 let, ted se mi od podzimu výrazně zhorsil. Máte někdo
zkušenosti s dietou podobneho ražení? A co s přípravky psyllium a juka?

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.