úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: ekzém a homeopatie

ekzém a homeopatie

Jitka Hluštíková

17. 3. 2006
13:49

Máte prosím někdo zkušenost s léčbou atopického ekzému pomocí homeopatie? Mám 4 letou dceru trpící tímto
onemocněním a v současné době nám již nic nezabírá a ekzém se výrazně zhoršil, Děkuju Jitka

Hana Tran

10. 6. 2006
21:59

RE: ekzém a homeopatie
Reaguji spíš na reakci Alenky,mám také dvě děti,Staršímu je 3,5let a homeopatika,hormonální masti a všelijaké
krémy,prášky,kapky,nic mu nezabíralo,až ve třech letech se mu to zlepšilo o 90%,takže je více druhů
ekzematiků,někdo z toho vyroste,hlavně to chce vynechat barviva a citrusy,barviva jsou ve všem,a hlavně v
potravinách pro děti(bombony,nápoje)Vždy když syn vypil Jupík tak jsme celou noc nespali.Druhý syn má ekzém a
pomáhá mu vše,ale vím, že nejlepší je modrá indulona a různé promazávací krémy od kožaře,ovšem to je pouze na
udržení kůže,ale ekzém je vlastně vnitřní nemoc a objevuje se navenek.Vnitřně bych doporučila omezit vše v čem
jsou E - a barviva.Každý organismus je jiný a na každého působí něco jiného.Řekla bych,že u prvního syna si
jeho tělo zvyklo na vše co dříve nemohl,ale jak říkám každé tělo je jiné,a každý hold musí na vlastní kůži
vyzkoušet co může a co ne.I já jsem si s oběma syny připadala jak pokusný králík.Ale výsledky se
dostavili.Mimochodem VÝBORNÁ VĚC(která nám velmi pomohla a ještě občas pomáhá)jsou COVERFEX od firmy
Hartmann,hradí to i pojišťovna,teda je tam doplatek asi 20.-Kč.Je to takový návlek,dávají se dva,ten spodní se
musí navlhčit a ten vrchní musí být suchý,no super.Vyzkoušejte,stojí to za to.Dávám to vždy,když se syn začne
škrabat.Přeji i Vám všem,aby ste se zbavili ekzému nebo alespon své utrpení zmírnili.Hana-Martin&Michael

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

roman

10. 6. 2006
0:00

Homeopatika jsou super. Je to jen o tom, abyste sami uvěřili nebo to tak vysvětlili svým dětem - že to pomáhá.
Když člověk věří, že to pomůže, může to i zázračně pomoct. Pokud to nepomůže, tak to zcela jistě neuškodí. Což
se bohužel nedá o některých lécích říct...

Reagovat

alena

6. 6. 2006
20:19

u staršího syna (nyní 4 roky, od 2 let ekzém na předloktích, zadečku a pod koleny) se po roční terapii
homeopatií stav výrazně ylepšil, ekzém má jen velmi slabý pod koleny. Otázka zůstává, zda by se nezlepšil i
bez nich. Mladší syn se silným ekzémem od narození po celém těle se po 8 měsících homeopatie také zlepšil,
nicméně přetrvává silné svědění a slabší ekzém na těle. nevím odkud jste, jinak kontakt na naši homeopatičku -
MUDr. Rafajová , Tábor tel.381261175. Já jsem z Č. Budějovic, pokud chcete kontakt 386466397. Hodně zdaru
Alena Černá

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.