úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Solná jeskyně, solná lampa

Solná jeskyně, solná lampa

Martina

26. 3. 2006
1:08

Dobrý den, prosím vás, nemáte někdo přímou zkušenost s účinky solné jeskyně, případně solné lampy na astma?
Děkuji.

Magdalena

23. 9. 2014
11:24

RE: Solná jeskyně, solná lampa
Děkuji za komentář! Do jeskyně jdeme v pátek, tak jsem zvědavá. :-) Jak dlouho tam býváte? Píšete, že tam nemůžete být příliš dlouho...jak poznáte, že už to stačí? Díky!

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

malicka07

22. 9. 2014
18:20

Moje osobní zkušenost je velmi dobrá. Jsem silný astmatik a solná jeskyně mi dělá velmi dobře, jen tam nesmím být příliš dlouho. Asi tím, že na ten vzduch nejsem zvyklá, tak ho musím dávkovat po menších dávkách ...
Ale za mě doporučuji ...

Reagovat

Magdalena

21. 9. 2014
23:55

Dobrý den, vím, že je téma už starší, ale ráda bych ho obnovila a zjistila vaše další zkušenosti. Manželovi se objevila alergie a roztoče a na pyly. Zřejmě na to má vliv jeho zaměstnání, protože pracuje s chemikáliemi. Nyní se rozhoupává ke změně a celkově jsme začali žít zdravěji. Slyšela jsem z více stran doporučení na solné jeskyně a saunování. Teď přemýšlím, zda chodit do solné jeskyně, nebo si něco pořídit domů. Když jsem zde četla, jaké má solná terapie účinky, tak to působí skoro až neuvěřitelně: http://www.sauny-vital.cz/cz/sauny-a-vybaveni/solna-terapie/lecba-soli/. Jsem k tomu trochu skeptická, tak budu ráda za zkušenosti někoho z vás a na tipy, co vyzkoušet. Tady jsem našla o solné terapii článek, který mě úplně neutvrdil... http://ona.idnes.cz/solne-jeskyne-lecba-nebo-reklamni-trik-na-vase-penezenky-pkg-/zdravi.aspx?c=A120509_103155_zdravi_pet. Překvapilo mě, že tam píší, že podle lékařů by se měli solným jeskyním vyhýbat lidé se zvýšenou funkcí štítné žlázy, tuberkulózou, onemocněním ledvin... Přitom vím, že je pravidelně navštěvuje má známá, co má s ledvinami problém. Tak nevím.
Neuvěřím asi dřív, než uvidím účinky na vlastní oči... :-) budu ráda za vaše zkušenosti!

Reagovat

Jirka

10. 4. 2011
16:20

Koupil jsem si solnou lampu na www.svetkamenu.cz/cz/maloobchod/solne-lampy-a-svicny-c46/ nevim jestli pomaha, citim na sobe mensi zlepseni dychani. Ale vecer ma stejne příjemneé světlo, takže jsem spokojeny.

Reagovat

Alena

22. 8. 2006
14:05

A vidíte to, píšete kladně o sol. jeskyních a když jsem se zeptala naší aler.tam mně odbyla, že to jsou
vyhozené peníze a že 5letého kluka budu tahat autobusem sem a tam a již mně nenechala domluvit.

Reagovat

Jarda

18. 8. 2006
15:15

Já docházím pravidelně do solné jeskyně La Grotta www.jeskyne-plzen.cz a musim rict, ze alergicke potioze se
zlepsili. Znam spoustu lidi co jim solná jeskyne pomohla na astma a ekzem. Chce to pravidlene, alespon kazdy
tyden. Preju hezkej den.

Reagovat

Martina

6. 4. 2006
19:16

Ahoj Tyno,
my chodíme do solné jeskyně v Olomouci. Stojí to 160 kč za 45 minut, při koupi 10 sezení to je za 1200 kč.
Doporučuje se alespoň 7 sezení v krátké době, pak udržovací pobyt 1x za 14 dnů. Mrkni na www.solana.cz. Solné
jeskyně ale jsou také v Brně, Na Horní Bečevě, v Praze, v Lázních Bohadaneč,... záleží na tom, odkud jsi.
Ahoj.

Reagovat

tyna

6. 4. 2006
12:46

Nevíte někdo, kolik ta solná jeskyně stojí a jak dlouho se musí chodit, než se objeví nějaké výsledky? Není do
toho potřeba investovat tisíce???

Reagovat

aleš

3. 4. 2006
9:05

určitě může sportovat. taky jsem astmatik a dělal jsem vrcholově veslování. znám spoustu kluků co hrajou profi
hokej nebo fotbal. nechci tě tím mystifikovat, že by rovnou měl snášet nějakou těžkou zátěž, ale neměla bys tu
nemoc přeceňovat jako spousta maminek (vč. té mojí :o)) když začnete pomalu, za pár let to může skoro zmizet.

Reagovat

Martina

31. 3. 2006
19:57

Ahoj Aleši, díky za zprávu. Jaký sport máš na mysli? Myslíš, že čtyřleté dítě s mírným astmatem by mohlo
sportovat? Chodíme s ním plavat, jezdí na kole a chodíme na cvičení do tělocvičny. Taky začal hrát na flétnu.

Reagovat

aleš

31. 3. 2006
14:08

ahoj, od solné jeskyně nečekej, že se něco dostaví okamžitě. je to jen podpůrná "terapie", kde
dochází k inhalaci vlhkého vzduchu v "prosoleném" prostředí. má to blahodárný vliv na sliznice a
myslím, že i plicím dělá dobře. ne nadarmo se lidi s dýchacími cestami jezdí léčit k moři, na hory nebo do
jeskyní. solná jeskyně je sice jen náhražka, ale může mít podobný efekt :o). ve spojení s nějakou sportovní
aktivitou se efekt násobí. hodně štěstí

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.