úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém

Atopický ekzém

Aneta

27. 3. 2006
17:51

Dobrý den. Budu vděčná všem za jakékoli rady ohledně atopického ekzému. Lékař mi nic konkrétního neporadil,
jen mi napsal několik mastí. V lékárně jsem si koupila Menalind sprchový gel a mléko, ale jinak by mě
zajímalo, jak je to třeba se stravou a tak. Takže děkuju předem všem, jestliže poradí.

Radkasafr

11. 4. 2008
15:10

RE: Atopický ekzém
Ahoj,mám tříletého kluka,od narození bojujeme s atopickým ekzémem,poradíte mi v čem prát, jaké
prací prášky nebo mýdla? a kde je sehnat, moc děkuji Radka

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jitka

6. 4. 2008
16:55

Ahoj, ekzém je opravdu nepříjemná záležitost a mastičky s kortikoidy nejsou moc vhodné pro náš
organismus.Zajímám se o ekovýrobky,které jsou také prospěšné při léčbě ekzémů a jiných
civilizačních nemocí. Jsou vhodné i pro miminka.Je to národní program a ekovýrobky mají schválenou
ekologickou značku ministerstvem životního prostředí a jejich ceny jsou dostupné každému.

Reagovat

Marketa

3. 4. 2008
17:03

Na atopicky ekzem z vlastni zkusenosti doporucuju lazne smrdaky na slovensku. Loni jsem skoro pul roku nikam
nechodila, protoze jsem mela od hlavy k pate strasnej ekzem a nic nezabiralo. Az mi nakonec byli doporuceny
tyhle lazne.Uz po 3 tydnech tam jsem byla z vice jak 90% v poradku a ted 3/4 roku po laznich se to porad drzi
na velice dobre urovni a ekzem mam uz jen na rukach.
Nepomahalo mi opravdu nic. Zpotrebovala jsem obrovske mnozstvi masti.
Jo a jeste doporucuju aby se predeslo zanetum v oblasti ekzemum na myti cyteal gel.Je na predpis, ale clovek
si ho plati sam a muzu rict ze od te doby co ho pouzivam se mi kuze moc nezanitila a tudiz jsem si nemusela
navic mazat antibioticke masti.

Reagovat

markéta

18. 2. 2008
18:58

kortikoidy jsou zrádné, pouze urychlují hojení. ekzém se s nimi nevyléčí, je dobré mít je doma a
namazat jen v případě že je to do krve, když se přestanete mazat ekzém se objeví znovu. mám
vyzkoušený třezalkový olej, pomáhá

Reagovat

šárka

11. 2. 2008
9:58

Moje dcera do čtyř měsíců plně kojena, od pátého měsíce přikrmována Nutrilonem a objevil se jí
ekzém, z kožního jsme si odnesly mast s kortikoidy, paní doktorka mne ubezpečovala, že se to dává už
tříměsíčním miminkům, že nemůsím mít strach jí tím mazat, ale já jsem jí tím namazala jen
jednou, mám strach z vedlejších účinků do budoucna. Zkusily jsme toho opravdu hodně, nyní je dceři
šest měsíců, jediné co ji pomáhá ze všech těch mastiček a krémíčků z lékárny je krém od firmy
WELEDA, přírodní kosmetika s přídavkem lanolinu a měsíčku lékařského, mažeme Pflegecremem po
celém tělíčku a zadeček Babycremem. A k tomu věřte nebo ne kozí syrovátku, každý večer v ní dceru
vykoupu, osuším a ještě nanesu přímo na ekzém a nechám zaschnout.Tato kombinace se nám osvědčila.

Reagovat

Ilona

5. 2. 2008
7:59

Jakou kosmetiku používat při atopickém ekzemu? Zkusila jsem konopnou kosmetiku, ale výsledek nic
moc.Kůže stále svědí a je podrážděná. Kožní lékař mi předepisuje kortikoidy, ale já je moc
dlouho užívat nechci. Prosím poraďte. Děkuji

Reagovat

Eva

2. 2. 2008
17:33

Ahoj mne se ekzem podaril vylecil loni v lete (ted ho mam bohuzel znovu ale v ne tak strasnym stavu) a to mi
nepomohlo more, ale jeden tyden na slovensku. Pomohl mi tyden pobytu na slunicku bez opalovacich prostredku
(ty snáším špatně ačkoliv jsem zrzka co se neopálí), piti aloe vera, uzivani beta karotenu, zinku a
Q10 a samozřejmě lehká a vyvážená strava. Nevěřila jsem svým očím, ale měla jsem na čtyři
měsíce pokoj. Zhoršuje se mi to nedostatkem světla a vlkhem. Také velmi doporučuji Aloe vera gel (na
mazání) od Fytofontány, běžně dostupný v lékárnách,je super!! Tak hodně zdaru v léčbě.

Reagovat

30. 1. 2008
14:34

Atopický ekzem je pěkný prevít. Já s ním bojuji už přes 30 let a můj mládší syn (3) ho má také.
Chce to výdrž a pevné nervy. Určitě je dobré alergologické vyšetření a podle toho se zařídit.
Dobrá je kosmetika A-derma, pupálkový olej a samozřejmě změna klimatu. Našemu Otíkovi třeba
nepomáhá moře, ale zabírá Garda(sever Itálie). Tak pokud můžete, někam vyražte. Držím Vám palce.

Reagovat

vero

29. 1. 2008
16:57

Mám syna 3roky- ekzém od narození na tvářích, nepomáhalo skoro nic (jen kortikoid). Objevila jsem
DÝŇOVÝ OLEJ- bio, jedlý, je v něm přírodní zinek www.nobilis.cz), asi týden jsem ho napouštěla jak
boty- nahřát tvářičky a namazat- 100x za den. Strávili jsme pak asi 6 týdnů (prázdniny) na chalupě
u lesa- koncem pobytu jsem mazala už jen slunečním krémem Weleda a večer jednou olejem. Vydrželo to až
do teď, ale na podzim se problém přenesl na průdušky.... Tak držím palečky, olejíček sice špiní,
ale na tvářičkách fungoval.

Reagovat

Katka

29. 1. 2008
14:36

Mám 2 syna,ktarý je atopic.Občas se to zlepší,někdy zhorší.Zatím žádná zásadní změna k
lepšímu.Jsme teď na dietě a alergoložka doporučila bronchovachson na imunitu.Do 2 dnů nastalo
zhoršení a rozšiřuje se to po těle.Může to být reakce na lék na imunitu?

Reagovat

Jana

23. 1. 2008
23:37

Ahoj, ja mam ekzem od malicka, striedali sa obdobia lepsie a horsie no tak v 15-tich sa to vyrazne
zhorsilo(skoncila som parkrat v nemocnici-CELA opuchnuta a cervena). Doktori si so mnou nevedeli rady a az na
kortikoidne maste mi velmi nepomohli. Obratila som sa teda na alternativu- Vyradila som z jedalnicku mlieko,
vajicko a citrusy. Isty cas som nejedla ani nic korenene-drazdi to, a maso. Momentalne som zavisla od
AloeVera(Active aloe gel)pijem vela zeleneho caju a vitaminy B. Dolezity je pohyb a pomaha aj sauna. Mazem sa
kade cim ale idealny krem som zatial nenasla;) i ked bioderma je velmi dobra a na zapalenu plet mi pomaha
docasne framykoin. Idealny make-up co nedrazdi som ale uz nasla;) www.lilylolo.co.uk/home.php -dovoz z UK, za
par libier poslu aj testery. Teraz som na tom lepsie- tak 90%. Vela zdaru:)

Reagovat

Daniela

17. 1. 2008
10:32

Mám dvouměsíčního chlapečka a už měsíc má na tvářičkách ekzem.Pije Bebu HA a lepší se
to.Včera jsme byli na kožním,má atopický ekzem.Dostali jsme ruzné masti a musím říct,že mu to jako
zázrakem mizí.Ale jak dlouho to vydrží,nevím.Na vyšetření z krve,jsme zatím nebyli.Tak nevím,jestli
třeba nebude mít lehčí pruběh toho ekzemu.Nebo to tak všem začíná?

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.