úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém

Atopický ekzém

Aneta

27. 3. 2006
17:51

Dobrý den. Budu vděčná všem za jakékoli rady ohledně atopického ekzému. Lékař mi nic konkrétního neporadil,
jen mi napsal několik mastí. V lékárně jsem si koupila Menalind sprchový gel a mléko, ale jinak by mě
zajímalo, jak je to třeba se stravou a tak. Takže děkuju předem všem, jestliže poradí.

Žaneta

14. 12. 2007
12:22

RE: Atopický ekzém
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,můj syn má od dvou měsíců atopický ekzém.Teď je mu osm
měsíců.Zkoušeli jsme snad všecno.Tedˇzkoušíme konopnou mast,ale druhý den se stav zhoršil.Mazala
jsem to tři dny a bylo to ještě horší.Píšou,že je to normální a že se to zlepší.Nevím jak dlouho
ho mám mazat,abych ho zbytečně netrápla a nakonec nezjistila že mu to nepomáhá.Jestli někdo má
zkušenosti prosím poraďte.Děkuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jitka

7. 12. 2007
14:54

Dobrý den, můj přítel má ekzém od narození a na kožním mu ho "léčí" 38 let (bez
úspěchu) Zajímám se o alternativní medicínu a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti
s užíváním chlorelly a návštěvami solné jeskyně. Předem děkuji a přeji krásný den

Reagovat

Vlasta

5. 12. 2007
9:59

Atopickým ekzémem trpím od dětsví.Vyzkošela jsem snad úplně všechno.Nyní již dva roky požívám
mýdlo s kozím mlékem,výrobce Mýdlárna Rubens www.mydlarnarubens.cz a musím zaklepat,opravdu mám
pokoj.Meju se ale pouze tímto mýdlem,beru si ho všude.Chce to vyzkoušet.Jak píše Petra K
každý jsme originál a na každého zabírá něco jiného.Já jsem ráda, že jsem si našla co mě
pomáhá.

Reagovat

LUCIE KOPECKÁ

4. 12. 2007
11:19

mÁM ATOPICKÝ EKZÉM,A CHCI SE ZEPTAT JESTLI SE MI NĚKDY STRATÍ???dĚKUJI ZA ODPOVĚD

Reagovat

Klára

30. 11. 2007
14:28

Jsem alergik od dětství, ale ekzemem jsem trpěla jen občas na rukou. Před dvěma lety se mi však rozjel
po celém těle, příčinou byl stres, antibiotika, oslabená imunita. Na kožním mi teda vůbec nepomohli,
jediné co znaly byly kortikoidy, popř. Elidel či Protopic, což kortikoidy nejsou, ale dle mého názoru je
to také svinstvo, o kterém se ještě neví co do budoucna může způsobit. Ale ani já jsem se těmhle
přípravkům nevyhnula, i když jsme je používala opravdu velmi málo. Začala jsme se zajímat o
aleternativní medicínu a přečetla několik knížek o čínské medcíne. Našla jsme si pána, který
tomu rozumí a už rok a půl k němu chodím každý měsíc pro bylinky. Vařím si čaje, které jsou
neuvěřitelně hnusné, ale co by pro sebe člověk neudělal. K tomu držím hypoalergení dietu..bez
mléka, obilí, vajíček..ale každému může vadit něco jiného...a ekzem je lepší tak o 90%. Není to
sice levná léčba, ale funguje už několik tisíc let a může pomoci. Promazávat je dobré, ale
mastičkama nic nevyřešíte. Přeju, ať se toho zbavíte, neb kdo to nezažil, tak nepochopí.

Reagovat

Helena

30. 11. 2007
10:42

ahoj,kortokoidy a jiné krémy od lékařky nezabraly ,dceři pomohla pouze konopná mast (noční krém( je
pylový alergik.

Reagovat

Míša

28. 11. 2007
13:13

Milá Aneto, každá rada je drahá. Určitě ale mazat, mazat, mazat! S kortikoidní mastí ale opatrně...
Důležité je taky eliminovat všechno, co by mohlo pleť dráždit a stav zhoršovat. Pozor na kosmetiku,
deodoranty, pleťová mléka, mýdla, prací prášky, aviváž, krémy na ruce, prostředky na mytí
nádobí, šampony atd... Všechny tyto věci se již v dnešní době dají nahradit výrobky, které jsou
přímo pro ekzematiky dělané. Já mohu určitě doporučit Neutral. Dělá všechno, co jsem jmenovala a
určitě Ti pomůže. Mě pomohl hodně. Kdyžtak mrkni na S>www.mujneutral.cz
S
pozdravem Míša

Reagovat

Radka

27. 11. 2007
17:36

Ahoj, moje dcera má taky od narození atopický ekzém, teď jí jsou 3 roky a nelepší se to, takže zrovna
dnes jsme byly poprvé u alergologa. Ekzém by se měl mazat, v podstatě je jedno čím, my dáváme
jakýkoli olej do koupele a při rozjetí ekzému mažeme nějakým neparfémovaným krémem. Mast z konopí
jsem ještě nezkoušela, ale slyšela jsem , že je dobrá.

Reagovat

dagmar

10. 10. 2007
20:37

S kosmetikou z konopí 100% souhlasím. Je to jediné co mi do dvou dnů pomáhá (ekzém mám jen na jedné
ruce). Švagrová používá pro dceru sebamed - extra jemný dětský krém. Ale podle mě je to na dvě
věci

Reagovat

Eva

10. 10. 2007
17:40

Ahoj,léčím se s ekzémem cca 4 roky.Chodím na kožní (kortikoidní masti),zkusila jsem i léčitelku
(spousta peněz).Co mi opravdu nejvíce pomohlo,byla dieta. Musela jsem úplně změnit jídelníček. Omezila
jsem nebo úplně vyloučila: mléčné výrobky, vejce, cukr, výrobky z bílé mouky, exotické ovoce,
uzeniny.Místo toho jsem začala jíst celozrné výrobky,hodně zeleniny (ale nemůžu třeba rajče),
sladkosti si kupuju ve zdravé výživě (jsou bez cukru,vajec).Není to zrovna lehké,přejít na jinou
stravu,zvlášť když zbytek rodiny jí "normálně",ale cca po měsíci se mi ekzem hodně
zlepšil.Teď držím dietu půl roku, občas zhřeším,ale ekzem je oproti dřívějšku cca o 80% lepší.

Reagovat

27. 9. 2007
21:56

alena

27. 9. 2007
21:46

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.