úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém

Atopický ekzém

Aneta

27. 3. 2006
17:51

Dobrý den. Budu vděčná všem za jakékoli rady ohledně atopického ekzému. Lékař mi nic konkrétního neporadil,
jen mi napsal několik mastí. V lékárně jsem si koupila Menalind sprchový gel a mléko, ale jinak by mě
zajímalo, jak je to třeba se stravou a tak. Takže děkuju předem všem, jestliže poradí.

Lenka

27. 4. 2006
12:48

RE: Atopický ekzém
Mojí dceři se to hodně zhoršuje po požití čokolády. Stále promazáváme bílou vazelínou a hned se to lepší. Teď
mažeme i preventivně a hodně se to zlepšilo.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

marie

30. 3. 2006
22:55

Milá Aneto moje dcera má atop.ekzém už 4roky,hlavně si hlídej co papá,nemazat olejíčkem koupat ve vlažne
vodě1týdně jinak sprchovat.Tělíčko neutírat jen zabalit nejlépe doprostěradla a nechat oschnout,a důkladně
promazat.DO koupele a na sprchování používej olej balmadol je fakt dobrej.Také si kup mýdlo z černého bahna a
sůl z mrtvého moře do koupele to pomůže.Hlavně žádné alergeny kolem sebe.Jo a změn lékaře pokud ti neporadí
tak není k ničemu.pokud budeš potřebovat radu napiš"[email protected] Držte se brzy bude líp

Reagovat

Petra

29. 3. 2006
19:02

Mě konopná kosmetika moc nepomáhá, nejvíce zabírá kortikoidní mast od doktorky, ale není to prý zdravé, se tím
stále mazat.Jinak nijakou spojitost s tím co jím nebo piji v souvislosti se zhoršením či zlepšením jsem
nezaznamenala. Spíš mě ovlovňuje aktuální psychický stav, např. když se pohádám s přítelem, hodně se to
zhorší. Také stěhování a nová práce mi moc neprospěli. Někde jsem slyšela že kůže je obrazem naší psychiky a
já tomu věřím. Takže snažím se meditovat a být v pohodě, to je asi ta nejlepší radac o můžu dát já. Ale každý
jsme originál, takže asi žádná univerzální rada neexistuje.

Reagovat

lea

29. 3. 2006
7:39

Úprava stravy je důležitá, ale kdo to má vydržet :-)
Doporučuje se nejíst dráždivý věci - alkohol, ostrá kořeněná jídla, kyselý - tropický ovoce..., nepít kafe,
vynechat mlíko.
Já osobně jsem z jiných zravotních důvodů praktikovala asi 3 měsíce makrobiotiku a musím říct, že ekzém byl
úplně pryč. Ale nedá se to vydržet moc dlouho, teda aspoň já jsem nevydržela :-)

Reagovat

Lenka

28. 3. 2006
10:48

Určitě si kup mast na ekzém s konopným olejem,více na www.konopnakosmetika.cz,koupí se běžně v lékárně,mě
pomáhá,vyzkoušela toho dost, je mi 32,ekzém mám od kojenec.věku.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.