úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

janyz

28. 9. 2016
11:58

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Pro: willowtreeDobry den,pod temi kolinky uz to mame zahojene,byl to boj.Koupala jsem jen v ciste vode a v repiku,porad mu to mokvalo a skrabal si to do krve.Nekdy jsem na to dala primo obklad z repiku a chvili to tam drzela a nechala vysusit a hned mu to obvazala i to hodne pomohlo.Jinak jsem taky stridala zinkovou mas a sudocrem.Vecer zinkovka rano sudocrem.A ridila se rady pani Very.Tak at se vam to brzo zahoji.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

willowtree

26. 9. 2016
21:24

Pro: janyzDobrý den, můžu se zeptat, jak pokračuje Váš boj s ekzémem pod kolínky, případně co Vám pomohlo? Mému synovi se teď pod nimi taky objevil ekzém, ale zatím pomáhá zinkovka nebo Sudocream. Nicméně tady je každá rada dobrá. Děkuji.

Reagovat

Lisien36

21. 9. 2016
21:47

Dobrý den,
Syn 7 měsíců,poprvé se u něho projevil ekzém ve 2 měsících,ještě před očkováním.Byl plně kojen.Udržovali jsme kortikoidy.Bohužel měsíc po měsící se stav zhoršoval, hlavně v létě a asi i vlivem očkování.Dnes máme už příkrmy-zelenino masové na oběd a ovoce na svačinu,jinak stále kojen.Vysadila jsem kortikoidy,najela na protikvasinkovou dietu cca 2týdny, ale přijde mi, že se mu to stále víc zhoršuje.Dříve míval pouze červené zarudnutí v záhybech,teď se to rozlézá i mimo ve formě krupičky.Co by mohlo ještě pomoci?Mažeme ráno a večer podklad mastný krém Synderman a na to zinkovku.Přes den promazávám jen tím Syndermanem-nevím zda je to dobře,ale má to strašně suché a svědí ho to.Koupali jsme na radu doktorky v oleji a vločkách.Teď už jen v odvaru z řepíku.

Posílám nějaké fotky,moc dobře se mi to nepodařilo nafotit.Když je nahý neustále sebou hází a musí se škrábat. Předem děkuji za nějakou radu navíc a povzbuzení.

Reagovat

foto foto foto

estinka

21. 9. 2016
20:25

Zdravím,mám dcerku a od 3měsicu přibližně začala mít ekzém,kojila jsem jí do 3let a nyní má 5 let,snažila jsem se přírodní cestou zbavit ekzému ale daří jen na nějakou dobu.Ještě nebyla ani jednou nemocná,zak imunita je jistě dobrá tak v čem může být problém?Děkuji

Reagovat

willowtree

14. 9. 2016
21:27

Pro: Věra, proalergiky.czJeště doplňující dotaz:
Jsou mořské řasy a sardinky jako zdroj vápníku vhodné i pro děti do 1 roku? Stále si lámu hlavu, čím nejlépe nahradit jogurty, pokud bych je chtěla na zkoušku na pár dnů vysadit.

Děkuji
willowtree

Reagovat

willowtree

13. 9. 2016
14:44

Pro: Věra, proalergiky.czDobrý den paní Věro,
děkuji moc za rady. Jen v tuto chvíli nevím, čím nahradit UM v noci, protože syn se stále ještě občas budí hlady. Zkouším mu dávat čaj, no ne vždy mu postačí, za hodinu je schopen vzbudit se znovu. Můžu UM v noci nahradit např. zmíněným rýžovým, případně jiným rostlinným mlékem, a nebo to v tomto případě není vhodná náhražka? Nemám s nimi žádné zkušenosti.
Synův stav se jinak zlepšil, vyrážka téměř není vidět, momentálně má na daných místech jen zdrsnělou kůži. Naší pediatričkou nám nicméně bylo sděleno, že syn má atopický ekzém, momentálně v klidové fázi, takže uvidíme, co bude dál. Každopádně se budu dále řídit Vašimi radami.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den
willowtree

Reagovat

Věra, proalergiky.cz

13. 9. 2016
12:53

Věra, proalergiky.cz

Pro: jonysekDobrý den,

7M syn:

ekzém od 3 týdnů: ano, je třeba upravit střevní flóru, protože kvasinka je příčina toho, že se projeví atopie. Když máte ve střevě kvasinku, střevo, které je cca 80% imunity, nereaguje adekvátně, ale atypicky, neboli atopicky.

Takže mažte zinkovou mastí v kombinaci se Sudocremem (ráno zinkovka večer Sudocrem), nasaďte hylak forte a co se týče diety, tak hodně zelené zeleniny (1-2 chody denně - třeba zelený salát s rajčaty a okurkou atd.), a vyzkoušela bych test mléčného, 4 dny po sobě mléčné výrobky a sledovat případnou raekci.

Hezký den :-) Věra

Reagovat

Věra, proalergiky.cz

13. 9. 2016
12:45

Věra, proalergiky.cz

Pro: willowtreeDobrý den,

předně:

Kvasinka je příčina toho, že se projeví atopie. Když máte ve střevě kvasinku, střevo, které je cca 80% imunity, nereaguje adekvátně, ale atypicky, neboli atopicky. Jistě, atopie je také genetická záležitost, ale v genech už to dneska má k 50% lidí, a přitom - atop.projevy nemá 50% populace, ale daleko menší % počet. Jakmile je zvládnutá kvasinka, zbavíte se alergií a ekzému.

A teď k synovi 8,5M:

výborně dáváte Hylak - pomůže to i tomu, aby se bakterie z kapek BioGaia Protectis uchytily ve střevech. Obojí se může brát libovolně dlouho.

Správně jste začala jsem mazat zinkovou mastí a Sudocreamem. Ten ichtamol je do jisté míry fotosensibilní, takže spíše jen na noc.

Zařaďte pečivo a těstoviny, těch se netřeba bát. Ty mléčné výrobky - spíše volte jen zakysané, strach bych měla z mléčných kaší, zhoršují atopické projevy velice často = takže bych dávala spíše jen nemléčné a rozmíchané např.v rýžovém mléce. Nedávala bych mléčné každý den- mléčné každý den vede do ráje alergií.

Ty kaše pro alergiky = Sinlac a Nutrilon allergy kaše - nedoporučuju vůbec, atopici se po tom často zhoršují (je v tom karob, takže není divu).

Nenasazovala bych už UM, těch živin má syn ve stravě dost a UM obecně (a to i UM pro alergiky ) je výhodnější zcela vysadit, nahradit zakysanými mléčnými výrobky. Lépe se z nich vstřebává vápník. Nebojte se zařazovat další a další příkrmy, vedete si moc dobře.

Vápník je mimochodem jeden z nejčsatějších prvků v přírodě, viz též

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clanek/dil-9-dostatek-vapniku-i-bez-mleka

Reagovat

Věra, proalergiky.cz

13. 9. 2016
12:38

Věra, proalergiky.cz

Pro: KatanaDobrý den,

u dcerky 4 roky bych nejpřísnější variantu nevolila. Volila bych umírněný režim = tj. ty hlavní alergeny (mléko a mléčné výrobky, vejce, ořechy, atd.) cca 2x týdně, mléčné výrobky = pouze zakysané, a hlavně dostatek zelené zeleniny.

Homeopatika chtějí individuální rozbor....případně písněte na [email protected]

Reagovat

jonysek

11. 9. 2016
18:46

Dobrý den
prosím o radu. Máme téměř7m chlapečka,kterého trápí ekzém.ve 3 týdnech se mu udělaly na tvářích a čele pupínky,které vypadaly jako akné. Po zhruba dalších 3 týdnech jsem měla zánět prsu a 2 dny antibiotika.na ty vždy reaguji kvas.infekcí v oblasti ženských partií. Náš chlapeček měl bílý povlak na jazyku. U naší pediatričky ordinuje její syn,který řekl,že by to moučnivka mohla být a dostali jsme 3 tobolky,které jsme měli aplikovat na jazyk. Přišlo mi,že se stav nezměnil,jeli jsme na kontrolu a naše dr řekla,že moučnivka to není a povlak je od mlíčka. Od té doby se ale povaha ložisek na tvářích změnila a čelo se zhojilo. Mám tedy podezření,zda se kvasinka z bradavek nedostala do boláčků na tváři. Ekzém se postupně z obličeje s recesemi vytratil,ale rozšířil se do loktů,zad,pár míst na stehýnku a na bříšku je suchá pokožka a např.po očkování zrudne a malého svědí i tam. Na kožním i u pediatričky jsme dostali Lipobasi a kortikoidy(ty jsme nemazli ani jednou z presvedceni,ze bez nich to taky zvladneme). Jinak s nami nikdo nic neřešil:-(. Šli jsme i na alergologii a potravinová alergie nebyla potvrzena(testovano zhruba 30 nejčastějších alergenů). Již téměř 4 měsíce nekonzumuji mléčné výrobky(max 2x týdně plátek sýra)a snažím se jíst zdravě. Ekzém se vždy zhorši po očkování(dr dává 2dávky najednou)a teď při růstu zubů. Ráda bych věděla,zda jde o kvasinku,zda máme mazat zn mastí,nasadit hylak forte a jak je to s dietou? Sladké nejím,ale konzumuji hodně ovoce,těstoviny,rýži. Syn je plně kojen,zatím příkrmy bojkotuje. Moc děkuji:-)

Reagovat

foto foto foto

willowtree

5. 9. 2016
15:48

Dobrý den,
prosím o radu, zda se v synově případě jedná o kvasinkovou infekci, případně alergii na BKM.

Syn 8,5měs, porod císařským řezem, od počátku Nutrilon a kapky BioGaia Protectis
V 5měs poprvé zánět moč.cest (předepsána antibiotika).
V 7měs zánět moč.měchýře (předepsán Sumetrolim).
Příčina v obou případech – dle doktorky bakterie ze stolice.
Vyrážka poprvé před 3 týdny - flíček na zádíčkách, den po očkování 3. dávkou Hexa vakcíny.
Předchozí dvě dávky i veškerá další očkování snášeny výborně, bez jakékoliv negativní reakce.
Během týdne vyrážka rozšířena více, na zádech – jen na levém boku, na bříšku, více podkolenní jamky, mírně loketní jamky, dva flíčky na nožičkách.
Začala jsem mazat zinkovou mastí a Sudocreamem.
Poté výrazné zlepšení.
Podkolenní a loketní jamky a nožičky čisté.
Mírné zlepšení na bříšku.
Na zádech – na levém boku vyrážka přetrvává se střídavým zlepšením/zhoršením (ráno většinou zlepšení, večer zhoršení - není pravidlem).
Momentálně natírám Vitellou Ictamo.
Opět střídavé zlepšení/zhoršením stavu (mám pocit, že se stav zhoršuje v horkém počasí)
14dnů před vyrážkou zařazeny do jídelníčku bílé jogurty.
Jinak žádná změna (stejný prací prášek, potraviny, oblečení…)
Nutrilon snášen od počátku dobře (jen cca ve 2měsících vyrážka na obličeji – doktorkou doporučena kosmetika Ceumed s tím, že „k tomu“ bude mít syn sklony).
3.den přidávám Hylak Forte 3x denně 1ml do čaje.
Koupu každý den, ale jen ve vodě s odvarem z řepíku (předtím používán gel Nivea baby pure and sensitive, po koupeli kosmetika Ceumed).

Současný jídelníček:
Snídaně – kaše (mléčná rýžová nebo krupicová, nemléčná ovesná)
Svačina – čerstvé ovoce, občas přesnídávka
Oběd – maso, zelenina, příloha (rýže, brambory)
Svačina – bílý jogurt (občas s ovocem nebo trochou přesnídávky)
Večeře – kaše (viz. snídaně)
Tekutiny: převařená koj.voda, bylinkové a dětské čaje, Nutrilon večer a v noci

Pečivo a těstoviny zatím nezařazeny, chtěla jsem od září, ale počkám na Vaši reakci.
Stejně tak než případně zařadím Nutrilon a kaši pro alergiky.

Prosím o radu:
1/ Jak dále postupovat
2/ Zda může syn brát současně kapky Hylak Forte a BioGaia Protectis
3/ V případě zařazení Nutrilonu pro alergiky – na jak dlouho?

Pozn. Já ani manžel nejsme alergici ani ekzematici (stejně tak nejbližší příbuzenstvo – rodiče a sourozenci z obou stran).

Děkuji za radu
S pozdravem
willowtree

Reagovat

foto foto

Katana

4. 9. 2016
18:31

Dobry den,
dcera 4 roky ma uz od mala atopicky ekzem. Zacala jsem s vasi dietou s tou nejprisnejsi variantou. Za jak dlouho by se mela kuze zacit uzdravovat? Nechci dceru trapit dietou prilis dlouho... A nekde jsem se docetla, ze doporucujete i homeopatika, je to tak?

Dekuji

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.