úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

KATKA12

19. 7. 2017
15:17

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Nedaří se mi bohužel fotky nahrát...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

KATKA12

19. 7. 2017
15:13

Vkládám fotky,při dotazu se nepodařily nahrát...

Reagovat

KATKA12

19. 7. 2017
15:09

Dobrý den,prosím o radu..syn 17měsíců má již třetí týden vyrážku. Nejdříve jen na zádech,teď se mu rozlezla i po hrudníčku a dokonce i nožičkách..momentálně už týden rostou špičáky,nevím zda může být souvislost. Prvotní vyrážka na zádech byla po prvních jahodách,od té doby se to stále drží,hlavně na zádech a jako by se to rozlézá.Syn se nemá tendence škrábat. Vždy ráno jsou mapy vyrážky světlé,ale během dne,hlavně když se zapotí,zčervenají. Předem moc děkuji za radu...

Reagovat

Aja.alex

16. 7. 2017
11:53

Dobrý den, hledám, co by mi mohlo pomoci na ekzém...protítla jsem všechny možné diskuze, načetla info o mastičkách a nejlépe mi vyšla mastička neophytiol (od roenpharmy). Můj dotaz zní - je to dobrá mastička? Používá ji někdo? Děkuji.

Reagovat

JancaZZ

11. 7. 2017
10:44

Pro: DadunaaDobrý den, syn má ekzém od 2 měsíců (letos v říjnu mu budou dva roky). Také jsme nechali očkovat i nepovinně proti pneumokokům, ale jen jednu dávku. Pak mu na alergologii udělali krevní testy a z nich zjistili, že má vytvořeno už dost protilátek, takže další dávky nejsou třeba. Hexavakcínu jsme očkovali vždy až v posledním možném termínu. Na trojkombinaci splaničky, zarděnky, přúšnice zatím nebyl. Co se týče promazávání, syn nesnesl nic kromě vysušujících mastiče se zinkem. Jednou za čas jsem mu promazala (Adermou nebo Biodermou)čistou kůži. Ale pokud se to dostalo i na ekzém, hned došlo ke zhoršení. U syna se na žádné potravinové alergeny nepřišlo (ani z krve, ani eliminační dietou). I když má syn ekzém stále, už se to nedá srovnat s tím, co bylo třeba před rokem. To byla hrůza. :( Držím palce. Jana

Reagovat

kajina.l

9. 7. 2017
1:02

kajina.l

co tomoje deti mají ? xxxx doktroru a pokazdé me rekli neco jiného...deti to nemají zaroven dcera to mela v kvetnu malosek tedka pres tyden...svedí to oba, dceri otíkali prsty, oba dva bez teplot...syn si časteji šaha na ucho ale to ma v porádku ....

Reagovat

foto

Dadunaa

4. 7. 2017
21:33

Ještě dodávám dvě fotografie, omlouvám se, ale špatně se mi nahráli do předchozího příspěvku.

Reagovat

foto

Dadunaa

4. 7. 2017
21:31

Moc zdravím, chtěla bych poprosit o radu. Mám pětiměsíčního chlapečka, od narození trochu citlivější kůže na obličeji (tatínek býval ekzematik jako malý a nyní lupenkář), od 2. měsíců lehký ekzém okolo znaménka na kolínku, po 3. dávce hexavakcíny výrazné zhoršení a výsev ekzému na obličeji (tvářičky) a začíná i na nožičkách (viz. fotky). Pročítala jsem Vaše stránky a příspěvky s úžasnými radami, mám však ještě otázky.. Máme před sebou ještě očkování synflorix (očkovali jsme již první dávku a poté za 14 dní 3.dávku hexy a bylo toho na malého už asi moc bohužel), ještě zbývají dvě dávky synflorixu, doporučujete prosím odklad a případně jak dlouho či jaké rozestupy? Případně už nedoočkovat? Dále jak prosím mazat tělíčko, když má miminko celkově suchou pokožku? Dočetla jsem se, že zarudlá místečka zinkovou mastí či rybilkou 2x denně a po koupání 1x za 3dny třeba Exomegou promazat, ale lze promazat i v ostatní dny? Např. jen sádlem třeba 1x denně? Dle fotek, které zasílám ekzém na tvářičkách lze promašťovat? Chápu to tak, že když začne ekzém mokvat, tak se snažit nechat ho zasychat (zinek) a když nemokvá, poté prosím lze promazávat? Ještě co se týče stravy, malému jsem začala dávat první příkrmy po lžičkách.. začali jsme bramborama, jelikož jsem se dočetla, že mrkev může dělat potíže, postupovat budeme tedy podle Vašeho schématu.. další třeba cuketa, kedbluben apod. Já bych se ve stravě měla nějakým způsobem omezit prosím? Jinak plně kojím. Děkuji velmi za odpověď a Váš čas.

Reagovat

foto

Tana

4. 7. 2017
10:36

Pro: KraleaaJeště doplním, pokud byste se rozhodla pro eliminační dietu s vysazením mléka a kojíte, zkonzultujte postup i s Vaší lékařkou.
Můžete se připojit i do naší facebookové skupiny Bez lepku, mléka, vajec. Potravinové alergie a intolerance https://www.facebook.com/groups/154175911421622/?ref=bookmarks, kde se vzájemně radíme a sdílíme své zkušenosti.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Tana

4. 7. 2017
10:23

Pro: KraleaaDobrý den, Leo,
k daným přípravkům se nelze jednoznačně vyjádřit, protože reakce atopické pokožky bývají různé. Někteří jedinci přípravky s bylinnými přísadami či extrakty snáší, jiní bohužel ne. Pro atopickou pokožku platí vždy jediné, s každým novým přípravkem je třeba jej nejprve vyzkoušet na malém místě, na ruce nebo noze a počkat až 3 dny na případné reakce.
Mnohdy atopický ekzém zejména u malých dětí způsobují potraviny, resp. alergická reakce na některé z nich, nejčastěji mléko, vejce a celá řada dalších. Pomocí eliminační diety, kdy vyřadíte např. nejprve mléko a mléčné výrobky (lze vyřadit najednou i více potenciálních alergenů, ale v té chvíli je třeba velmi důkladně promyslet rozvržení jídelníčku, aby byly zachovány výživové hodnoty) a pokusit se vystopovat ty, které ekzém zhoršují. Více i v článku https://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/mate-podezreni-na-potravinovou-alergii-ci-intoleranci-muze-vam-pomoci-eliminacni-dieta.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Tana

4. 7. 2017
10:01

Pro: Misik24Dobrý den,
ano, může se jednat o kvasinku.
Více se dočtete i v tomto článku
https://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/kvasinkova-infekce-u-deti-a-jeji-priznaky
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Tana

4. 7. 2017
9:58

Pro: Majda82Dobrý den, Majdo,
raději potraviny obsahující vaječný bílek nebo syrovátkovou bílkovinu kravského mléka dítěti nepodávejte. Alergie může vymizet až do cca 5 let věku dítěte.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.