úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Čistička vzduchu

Čistička vzduchu

libuska

5. 4. 2011
13:29

Zdravím, můžete mi někdo poradit jaký výrobce nebo značka čističky vzduchu je dobrý?Slyšela jsem, že dobrá je Bionaire. Děkuji

Tana

20. 4. 2018
22:58

RE: Čistička vzduchu
Pro: bazos77Dobrý den,
děkujeme za Váš příspěvek, ale předpokládám, že jste ho chtěl/a uvést na jiné stránky. V eshopu ProAlergiky.cz Vámi uváděnou čističku vzduchu neprodáváme a nikdy jsme neprodávali. To, že ji v této diskuzi někdo uvádí, s naším portálem a eshopem nijak nesouvisí.
V nabídce ProAlergiky.cz najdete pouze kvalitní čističky vzduchu za jasných cenových podmínek.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

bazos77

14. 4. 2018
10:56

Pisi ohledne firmy LUX cisticka vzduch Aeroguard. Predpokladam ze muj komentar asi smazou protoze jsou vsude jen pekne vicemene. a za pekne komentare nabizi vyhru v podobe cisticky. ma zkusenost neni dobra. myslim si ze jde pouze nalakat a ziskat vice zajemcu na jednu bublinu. Neni treba investovat pouze do teto firmy na trhu je spousta podobnych na stejnem principu. uz jen to ze cena se verejne neuvadi je zavadejici a ceny koupe jsou ruznne jak vidim. ma zkusenost je ze jsem mela opravdovy zajem vyzkouset na 30dni a pote klidne zakoupit. take se mi ozval p. Kuba sliboval vse jak je psane. posilal i zadost o schvaleni. tel. mi potvrdil ze mi cisticku donese. osobne tedy prisel predvedl i s meridlem na ovzdusi kdy namerene hodnoty byly 300 tedy asi 4/5 nejvyssi hranice. kratce predtim jsem vysavala takze je to mozne. na cisticce mi nesedela hodnota vlhkomeru ktera ukazovala o 25% vice vlkosti nez ma presna meteostanice. ve finale mi sdelil ze mi cisticku nemuze nechat ze ma zadost byla zamitnuta (nebyl zadny duvod) a mohl rict pred schuzkou a ne potvrdit opak. a zacal mi nabizet pouze okamzitou koupi a ze staci sepsat i na splatky a ze mam take vlastne 30denni zaruku na vraceni penez. Coz je dle meho pouze lakadlo a nekala praktika vzhledem k tomu ze kdyz je zbozi predvedeno a otestovano ztracite moznost vraceni behem 30dni pres internet. Vzhledem k tomu ze mate pouze 2 stroje v reklamaci, davate zaruku 6let, a chcete 28tis musite mit snad dostatek financi na zapujceni cisticky zdarma kdyz timto lakate vazne zajemce a nabizite. Tyto nekale praktiky jak nalakat a ve finale pouze upsat zajemce o koupi je opravdu hodne. A urcite tohle neni seriozni jednani firmy. Po prostudovani vasich stranek jak shanet kladne hodnoceni lidi a slibovani udajne mozne vyhry neni dle meho hodnoceni objektivni a asi proto jsou tam pouze kladne hodnoceni vasich ovecek co se upsaly. Nerikam ze stroj neni spatny nemohu posoudit kdyz ho nemohu ani jeden den otestovat. Vsechny tyto praktiky me naprosto odradily a nejste dle meho seriozni. Tak schvalne jestli smazete.

Reagovat

Pája

1. 7. 2014
20:46

Pro: HappyHappy, moc děkuji za reakci. Opravdu není z nejlevnějších, ale zdraví je důležitější:-). Jak jsem se dozvěděla v jiné reakci, tak zkusíme nejdříve ty protiroztočové pomůcky a pokud to nezabere, tak hurá na čističku...

Reagovat

Inka

1. 7. 2014
12:55

Pro: HappyCo znamená "není sice nejlevnější"? To bude asi důležitá informace. :-)

Reagovat

Happy

1. 7. 2014
10:16

Pro: PájaAhoj Pájo,
není to zase tak velké tajemství:-) Čistička se jmenuje LUX AEROGUARD. Není sice nejlevnější, ale zaplaťpámbuh za ní. Kdybys potřebovala víc info a zkušenosti a kontakt na prodejce,není problém.

Reagovat

Michal, ProAlergiky.cz

30. 6. 2014
8:33

Michal, ProAlergiky.cz

Jestli je vaším hlavním problémem alergie na prach=roztoče, pak vám čistička vzduchu příliš nepomůže. Roztočové alergeny se tolik nevíří jako jiné alergeny. Doporučuji zaměřit se na úpravu lůžka, kde jste s roztočovými alergeny v bezprostředním kontaktu. Více v sekci Alergie na roztoče na tomto portálu.

Reagovat

Pája

28. 6. 2014
18:14

Pro: HappyDobrý den, ráda bych věděla, co je to za čističku jestli je to možné prozradit:-). Sháníme čističku pro 5letou dceru, je alergik na pyl, některé potraviny, ale hlavně na roztoče a prach. Když je doma, je to dobré, ale když jde do jiného prostředí,je problém. Do teď byla převážně doma, jelikož jsem byla na mateřské, ale nastupuji do práce a bude se více pohybovat v prostředí, kde ji to vadí, třeba u babičky a dědy tak se snažíme najít nějaké řešení něž tlumící léky na alergii. Zkušenosti nemáme žádné, takže jsme rádi za každou radu. Děkuji

Reagovat

Happy

17. 6. 2014
12:06

Dobrý den všem,
rád bych se s vámi podělil o svoje zkušenosti. Mám 15-ti leté dcery, alergičky na prach, pyly a roztoče. Lékařská věda mi doporučila odstranit papouška a psa z jejich dosahu. To fakt neprošlo! :-) Nejhorší je, že prý prášky a vakcíny již řeší následky ale neodstraňují příčinu alergií. Takže nezbývalo, než vykácet všechny kvetoucí stromy v okruhu 1km, utěsnit okna a ven chodit jen s rouškou...
Mudr. mi poradil, že čistička vzduchu by nám mohla pomoct. Hm, ale jakou když o tom člověk nic neví a internetové diskuze mohou být zavádějící? Dal mi tip na místo, kde se používají a kde musí fakt splňovat svůj účel - nemocnice. Tak jsme se nakonec dopátrali a získali to co jsme hledali. V motolské nemocnici na dětské onkologii, kde nám známý sehnal kontakt na dodavatele. Nechci jim dělat reklamu, ale fakt po zakoupení této čističky a jejím používání v holek dětském pokojíčku, jsme po třech měsících bez příznaků, bez unudlaných kapesníků a oteklých očí!! A už jí má i náš alergolog a testuje na pacientech :-)Pecka! P.S. A konečně jsem se dozvěděl, proč nám nefungovala čistička vzduchu od maminky. U alergiků by se neměly používat ty se zvlhčovačem kvůli usazování a množení plísní, virů a bakterií ve vlhkém prostředí. Takže vybírejte s rozvahou a nebo dejte vědět, rád vám řeknu co a jak.
Míra

Reagovat

Pavel53

28. 4. 2014
15:21

Pavel53

Dobrý den,
při výběru čističky vzduchu záleží na tom, co je konkrétně příčinou alergie. Pokud mají alergeny rozměry o velikosti větší než 2 mikrony je možno použít čističku vzduchu s kvalitními filtry.
Pokud jde o rozměry menší a navíc jde o velmi nízké koncentrace cizorodých látek(méně než 1ppm (particle per milion), jsou standardně používané technologie (filtrace, sorbce, absorbce a EM odlučování)prakticky zcela neúčinné. Jedinou technologií, která si v tomto případě umí se škodlivinami poradit jsou čističky vzduchu, které využívají fotokatalytickou technologii. Je možno si vybrat ze dvou možností. Tou první je elektromechanická čistička s fotokatalytickým filtračním stupněm. Druhou možností je využití speciálního nátěru s velmi silným fotokatalytickým efektem v kombinaci s nasvícením jím natřené plochy měkkým ultrafialovým světlem.
Využití nátěru je podle mého názoru elegantnější a méně nákladné řešení (podstatně menší spotřeba energie, neměníte žádné filtry, není třeba žádná údržba, prostor v místnosti nezabírá žádná krabice). Účinnost je přitom stejná nebo lepší.
V případě, že se rozhodnete pro nátěr je třeba zajímat se o jeho fotokatalytickou účinnost, kterou by měl být dodavatel schopen doložit na výsledcích laboratorních testů (například podle normy ISO 22197-1). Na trhu je totiž řada produktů, které deklarují fotokatalytický účinek a slibují zázraky. Jejich fotokatalytická účinnost je však minimální.

Reagovat

zwiki

11. 4. 2014
7:46

Pro: JajinaPDobrý den
Máme doma IONIC CARE.Když jsme kouřili byly kovové "filtry" plné dehtu.Nyní již rok nekouříme, čistička je bez dehtu,ale nachytáná prachu je , co nachytá za celý týden.Takže účinky má jak je výrobcem deklarováno.Můžu jen doporučit.Petr Zwikirsch

Reagovat

JajinaP

3. 4. 2014
20:54

dobrý den, chtěla bych poradit, rozhoduji se mezi koupí starší čističky bionaire bap1500 a nebo ionic care triton, nevím jakou čističku ale zvolit, je to hlavně kvůli kouři z cigaret bydlíme ve společném domku a druhý bydlící kouří na chodbě, ale jde to vše k nám a mám malou dcerku která to musí dýchat, čistička by měla být do cca 35 m2...ale postupem času do prostoru většího kolem 70-80m2 s krbovými kamny...prosím o info, kterou vzít..děkuji...

Reagovat

trdlo

12. 7. 2012
15:26

supr věc, mohu jen doporučit :)

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.