Ekzém

Aneta

18. 4. 2006
21:15

Zdravím všechny návštěvníky těchto výborných stránek. Mým problémem je atopický ekzém. Mám několik mastí od
kožního lékaře, taky v lékárně zakoupenou konopnou mast. Ale přijde mi, že nic nezabírá, snad jedině
kortikosteroidní mast Belogent. Ale tu přece nemůžu používat věčně... Mám pocit, že se udrbu. Ekzém mám hlavně
v podpaží a na prsou. Už nevím skoro co nosit.jednak mi málem vadí i podprsenka a hlavně je tu potíž s
tričky:( Snažím se nosit volnější trika, nebo aspon s neupnutými rukávy, případně tílka. Jenže dnes už jsem
nemohla vydržet ani v tílku. Co mám ale teda nosit, do školy přece chodit musím. Jsem už docela zoufalá,
protože dnes s emi to rozlezlo i na ruce a je to skoro neúnosný... Prosím poraďte někdo.

Janča

26. 10. 2007
8:14

RE: Ekzém
O zimním ekzemu jsem ještě neslyšela. Spíš si myslím, že se bude jednat o atopický ekzém, který je
v létě zlepšený. Vaše dcera pracuje jako kadeřnice a to se mi k těmto problémům nějak nehodí.
Myslím si, že tam hrají roli také prostředky, které jako kadeřnice používá a bohužel dokud s nimi
bude pracovat asi se ekzém nezlepší. Ale prodávají se ochranné krémy, tzv. tekuté rukavice, které se
nanesou na ruce a zamezují kontaktu s alergeny. Víc mě opravdu nenepadá. Tak přeji vaší dceři hodně
trpělivosti.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dana Husnik

25. 10. 2007
23:07

Dobrý den, chtela bych se nekoho z Vás zeptat, jestli nemáte zkusenosti se zimnim exemem. Moji dceri je 21
let a povolanim je kadernice. Cele leto je v pohode a jakmile nastanou trochu studenejsi dny , tak ma tzv.
zimni exem,ktery se ji objevuje na rukou ,coz je pro ni jako kadernici veliky problem. Nejen ,ze ji ruce
strasne boli pri myti hlav atd.,ale i z estetickeho hlediska je to pro ni, ale i pro zakaznice velice
neprijemne.Jestli .ze by jste nekdo vedel nejakou radu, prosim napiste mi na tento e-mail. Moc moc dekuji Dana

Reagovat

Mirka

18. 10. 2007
14:19

Podle mě je to podobný jako s antibiotikama. Po čase začne být tělo rezistentní, zvykne si a musíš
používat čím dál silnější preparáty, aby to vůbec zabralo.

Reagovat

Rita

16. 10. 2007
20:05

Mohu se zeptat prosim vas v cem jsou tak spatne kortikoidy?? Vim,ze je to ponekud hloupa otazka ale nerozumim
tomu dopodrobna.Diky moc za odpoved.

Reagovat

Danka

15. 10. 2007
17:43

Teda nevím to jistě, ale myslím, že Jana měla na mysli Zelený ječmen. Je to potravinový doplněk. Je
to ale strašně drahý, něco kolem 1300,- Kč za balení. Já jsem ho taky užívala, ne kvůli ekzému, ale
na posílení imunity. Nemůžu říct, jestli zabral, žádnej zázrak se nekonal, ale určitě to
neublíží.

Reagovat

Michaela

15. 10. 2007
15:23

Ráda bych reagovala na příspěvek Jany. Zajímalo by mě, kde seženu ječmenovou šťávu, zda se to
někde prodává. Můj syn má ekzém na rukou, mastička s kortikosteroidy pomohla jen na chvíli.Dík.
Míša

Reagovat

Hanka

20. 4. 2007
8:39

Ahoj, fakt moc dobre vim co prozivas... Mam od malicka ekzem po celem tele a dost jsem zkusila, mela jsem byt
nekolikrat v nemocnici, protoze mi nic nezabiralo a co umi jen doktori? Dat kortikoidy, tak to je cely. Byla
jsem uplne na dne, mela jsem rany zanicene, no proste hruza. Co mi jedine pomohlo je voda z Mrtveho more, byla
jsem tam na lecebny pobyt a uplne vse zmizelo, jako bych nic nemela, jen ta cena je desna, musela jsem si
pujcit.. a potom co jsem prijela, tak po nejake dobe chodim do sanatoria a tam maji sprchu s mrtvou vodou...
jediny krem ktery mi vyhovuje je Repair ten i na oblicej je skvely a same prirodni masti... drzim palecky
...hanka

Reagovat

Eva

19. 4. 2007
14:01

Vsetkym, ale hlavne Kristyne,
pozor, Skin Cap obsahuje kortikoidy.Dokazovali a dokazali to mnohe studie, ak viete po anglicky
tak: http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/NEW00583.html alebo http://pinch.com/skin/scfaq.html . Vyrobca tuto
skutocnost na letaku zamerne zamlcuje. Krem je preto zakazane distribuovat v mnohych krajinach. Ja osobne som
sa tiez podivovala nad jeho zazracnym ucinkom. Preto som sa vydala hladat infosky po nete a nasla som studie o
tom, ze sa v kremoch opakovene nasli kortikosteroidy a to velmi silne a rozne druhy!Takze som krem hned
vysadila a mali ste vidiet ten rebound.Presne ako ked nahle vysadite kortikoidy.

Reagovat

Iva

16. 4. 2007
17:08

Ahojte, mam 20 a s ekzémami žijem celý život. Občas sa objavia, potom ich potlačím a je to v poho. Ale
ako začala jar je to des! Ruky mám ako obarené a tvár vyhádzanú... v minulosti som mala z toho depky,
ale teraz to berem, že to tak proste je.. Najviac mi pomáhajú slanné kúpele (soľ z mrtveho mora)
následne odvary z repíku. Sväta pravda je že to treba liečit z vnútra! vyčistiť čreva! v tom je
podstata

Reagovat

Emma

29. 3. 2007
9:27

Ahoj, pripojila bych se k teto diskuzi, pred rokem se mi rapidne zhorsil ekzem, po navstevach koznich a
vyzkouseni vsech moznych masticek jsem zacala chodit na cinskou medicinu, je to dlouhodobe, ale prvni vysledky
byly videt tak po pul roce. Pred dvema mesici jsem k tomu zacala taky chodt do paracelsia a musim rict, ze
zlepseni je velike. Napsali mi tam potraviny, ktere nemam jist, takze drzim dietu, a kapu kapicky. jen by me
zajimalo, Jano, zda se ta dieta musi drzet dozivotne, drzis ji taky. diky

Reagovat

Jana

28. 3. 2007
15:32

Ahoj Aneto,
jak vidis kazdy z nas atopiku ma jiny recept na to, jak s ekzemem zatocit. Ja bych ti doporucila vyzkouset
dietu, kdy postupne vyloucis potraviny, ktere ti evidentne neprospivaji a hlavne si zjisti, zda-li nemas
alergii take na pyly, protoze to muze byt taky skryta pricina tveho zhorseneho stavu - mela jsem asi pred
tremi lety podobny problem. Osobne mi nejvice pomaha celostni medicina, dojizdim do Prahy do Paracelsia. Tak
se drz a nejaky z nabizenych receptu zde uvedenych urcite vyzkousej.
PS:Omlouvam se za diakritiku, pisu ze zahranici.

Reagovat

Lucka

25. 3. 2007
22:55

Ahoj,mám vlastní zkušenost s přípravky na přírodní bázi bez jakékoli chemie, éček, apod. Ekzém není záležitost
povrchní, ale vnitřní. je třeba pročistit játra, střeva, celý organismus a s těmito bylinnými produkty je to
možné. Kdybych to nevyzkoušela, tak tomu nevěřím. A znám též několik lidí, kteří byli na tom podobně a již
jsou bez problémů. Pokud chcete se dozvědět víc, neváhejte a pište.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.