Ekzém

Aneta

18. 4. 2006
21:15

Zdravím všechny návštěvníky těchto výborných stránek. Mým problémem je atopický ekzém. Mám několik mastí od
kožního lékaře, taky v lékárně zakoupenou konopnou mast. Ale přijde mi, že nic nezabírá, snad jedině
kortikosteroidní mast Belogent. Ale tu přece nemůžu používat věčně... Mám pocit, že se udrbu. Ekzém mám hlavně
v podpaží a na prsou. Už nevím skoro co nosit.jednak mi málem vadí i podprsenka a hlavně je tu potíž s
tričky:( Snažím se nosit volnější trika, nebo aspon s neupnutými rukávy, případně tílka. Jenže dnes už jsem
nemohla vydržet ani v tílku. Co mám ale teda nosit, do školy přece chodit musím. Jsem už docela zoufalá,
protože dnes s emi to rozlezlo i na ruce a je to skoro neúnosný... Prosím poraďte někdo.

14. 3. 2007
14:46

RE: Ekzém
já jsem se zbavila ekzému díky Dr. nestorovi. Konatak na jeho kosmetiku je 608144291

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Petina

3. 3. 2007
0:56

Ahojky,bohužel uz mam taky nejaky ten rok atopický ekzém:( Vždycky jsem mela postizený jen malý kousek kůže na
rukou,ale poslední půlrok me trápí celé ruce od loktů dolů,je to dost nepříjemné, protože na ruce se dívají
všichni a hlavně to šíleně svědí! Mělo by pomoci vyčistění organismu,hlavně střev. Nejlepší je vyřadit mléko a
mléčné výrobky, vejce, sóju a dráždivou zeleninu a ovoce. Věřím,že to zabere:)

Reagovat

Michaela Lisá

5. 2. 2007
15:16

Dobrý den,
ráda bych se přidala. Já jsem díky svým bezva rodičům ekzém úplně vyléčila, a to začněte jezdit k moři.
Opravdu to pomáhá. Já jsem se s ekzémem narodila. A od malička jsem jezdila k moři. Dobré je když se celé na
kraji moře ponoříté a budete na sebe stříkat vodu z moře. Nejdříve to zčervená, ale když se vrátíte do ČR
budete krásná:-)) věřte mi. Mějte se krásně

Reagovat

Jana

23. 1. 2007
20:18

Mě z ekzému dostala ječmenová šťáva.Vřele doporučuju na všechny typy i na atopické ekzémy.

Reagovat

Aneta

12. 1. 2007
0:04

Po asi třičtvrtě roce píšu opět. Po maturitě ekzém snad zázrakem zmizel a v létě jsem díky nošení tílek neměla
téměř žádný problém. Jenže jak začalo zkouškové, tak mám ekzém zas a už jsem zjistila, že jídlo mi to vážně
neovlivňuje, ale "jen" stres. A hlavně vrstvy oblečení teď v zimě... Jediné, co mi vážně účinně
zabírá je ten Belogent, ach jo...

Reagovat

Kristýna

1. 11. 2006
14:57

Pokud jste atopická ekzematička, naprosto vás chápu. Bojuji s tímto problémem víc jak 25 let a v současné době
mám postižené celé tělo, takže o svědění a problémech s oblékáním něco vím:-). Přesto se snažím kortikoidních
mastí vyvarovat, léčí vnější problém, nikoli vnitřní příčinu, navíc mají negativní dopad na játra. Existují
např. homeopatické léky snižující svědivost, mě osobně pomáhá krém Skin-cap (obsahuje zinek, který je obecně
dobrý na kůži), který se prodává v lékárnách. Při prvním nanesení na podrážděnou pokožku může pálit, ale
následně ji zklidní. Co se týče problémů s ekzémem v podpaží mám bohužel radu jedinou: deodoranty nepoužívat,
jakákoli vůně pokožku pouze podráždí a navonět se klasickou voňavkou tam, kde místo podrážděné není. Určitě je
dobré dodržovat zdravou životosprávu a vyvarovat se potravin, které člověka dráždí (což je schopen každý sám
vysledovat). Co se týče oblékání, je dobré volit bavlnu, ostatní materiály mohou způsobit podráždění a
nenechají pokožku dýchat. Doporučuji vyzkoušet i alternativnější způsoby léčení. Doufám, že některá z těchto
rad bude aspoň trochu prospěšná. Přeju úspěšný „boj“.

Reagovat

šárka

4. 10. 2006
21:59

Jestli se Vám ekzém dělá z podráždění kůže "zvenku" např. z látky, potu, pracího prášku apod.,
zkuste bariérový krém Dermaguard. Prodává se v lékárně. Já se tím zbavila ekzému na rukou ve 25 letech.
Šárka

Reagovat

29. 8. 2006
20:21

Dobrý den,

doporučuji kortikosteroid Afloderm, je od stejné firmy jak Belogent (Belupo) řadí se do středně silných
kortikosterioidů a jako jediný se smí používat již od 3 měsíců věku a obzvláště do citlivých oblastí jako je
obličej.Zkracuje dobu léčby což je u kortikosteroidů důležité a může jej předepisovat i praktický lékař či
pediatr.

Reagovat

Ivana

24. 4. 2006
20:53

Pokud vím, tak Belogent je z těch silnějších mastí, takže Belogent bych měla i strach používat nějak moc.
Léčili mě jím v nemocnici a domů mi ho napsát nechtěli, že je moc silný a jeho použití chce dohled. Docela mi
pomáhá držet nedráždivou dietu. Je to dlouhodobé, ale určitě to má efekt. Jen to chce pevnou vůli a vytipovat
si jídlo, které ekzem zhoršuje. S ekzemem v podpaží mám problém taky. Používám jen deodorant Excipial
deoforte, který mi doporučila kožní doktorka, ale teď na jaře se mi ekzem stejně zhoršil, takže taky nevím, co
s tím. Pravda je, že Advantan moc nepomáhá, protože jak se v teple začnu trochu potit, tak je to zpátky. Ale
zase mám strach používat kortikoidy v těchto místech moc, protože i tak je to citlivá pokožka. Takže budu taky
vděčná za dobrou radu.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.