úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Může to být sluneční alergie?

Může to být sluneční alergie?

Bohdana

14. 8. 2006
20:07

Prosím poraďte mi.
Mám světlou pleť,opaluji se pomalu,hnědnu postupně.Na jaro začnu užívat betakaroten až do podzimu.Letos v
květnu jsem zkusila solarium (pod lék.dohledem).Následovaly 3týdny,kdy
slunce nesvítilo.Letos během léta mně stačil opal. krém F10.Téměř celý červenec jsem se v tuzemsku pohybovala
na slunci.Nikdy mně slunce ani horko nevadilo,žádnou alergií ani
vyrážkou netrpím.Nemám žádné zdravot. problémy ani nadváhu.Beru jen antikoncepci
Harmonet.První týden v srpnu bylo pod mrakem.Asi po 5-ti dnech prosvítalo slunce mezi
mraky,bylo asi 20 stupňů C,byla jsem venku asi 3 minuty a na nezahalených místech pokožky
mně naskákaly velké červenofialové skvrny,uprostřed bílé (asi jako od vosy i větší puchýře)
Vyrážka se vyskytuje po celém těle i na nohou kromě krku a obličeje.Na druhý den se to opakovalo a vyrážka
byla ještě větší a horší.Velmi to svědilo a bolelo a na dotek to bylo teplejší než pokožka nezasažená.Šla jsem
k lékaři ,napsal mi Zodac,vyrážka se jen zmírnila
tolik nesvědila.V době prvního výskytu jsem snědla více čokolády,pak rajčata,ryngle a
ostružiny.Mohlo to způsobit ovoce?Lékař mi řekl,že můžu mít alergii na nějaké ovoce a
slunce to mohlo spustit.Jako sluneč. aler.se mu to nezdálo,vzhledem k chladnějšímu a
málo slunečnému počasí,ale není přímo odborník.Prosím odpovězte mi.
Děkuji Vám za odpověď. Bohdana
Email: [email protected]

hanka

14. 8. 2006
23:12

RE: Může to být sluneční alergie?
No na sluneční alergii se mi to moc nezdá,měla jsem ji loni u moře.Celý dekolt,krk.... jsem měla červený s
mírně vystouplou plošnou vyrážkou různě širokou,celkově jsem vypadala jako spálená,akorát mě ta kůže svědila.U
moře jsem byla 3 týdny,dekolt.....jsem si mazala 40 Daylongem-mají ho v lékárně a zhruba po 10 dnech mi vše
zmizelo a byla jsem normálně opálená.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.