úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: astma bez léků?

astma bez léků?

martina veselá

16. 3. 2005
13:35

Dobrý den, asi před 2 lety mi lékaři zjistili astma a domů jsem odcházela s krabicí léků. Nemám žádné záchvaty
- jenom se mi občas hůř dýchá. Prášky beru nerada,takže jsem bez léčby a zatím to jde. Chci se zeptat, jestli
s tím někdo máte zkušenost. Může se stát, že se mi astma tím, že neberu léky zhorší? Nebo je v pořádku, že do
sebe necpu chemii, když to není nutné. Jestli s tím někdo máte zkušenost, napište mi. Díky Martina

Alice

18. 6. 2007
14:14

RE: astma bez léků?
Souhlasim s nazorem,ze alergie jsou hodne otazkou psychiky. Kdyz jsem byla zamilovana, zadnou laergii jsem
nemela, i kdyz bylo kolme plno alergenu (byl-li dotycny ovsem pobliz). Jinak,co se tyce leceni, vakcinaci mi
delali po mnoho let a vubec nepomohla. Presto mne tam nutili chodit, abych pry nedostala astma (mela jsem
silnou sennou rymu). Astmaticke priznaky sice ted - ovsem po 40 letech(!) -trochu mam, ale zvladam to bez
leku. Na sennou rymu ale beru Zyrtec.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

5. 6. 2007
15:14

ja take beru pulmax 3 rano a 2 vecir ecosal pres nastavec synbicort a zodak a ventolin je toho moc ale
nepomuze mi to ale zachvaty uz tolik nemam tak 1 za mesic ale furt se nadechuju za kazdym slovem ale vim ze si
za to muzu sama

Reagovat

Lenka

5. 6. 2007
15:14

ja take beru pulmax 3 rano a 2 vecir ecosal pres nastavec synbicort a zodak a ventolin je toho moc ale
nepomuze mi to ale zachvaty uz tolik nemam tak 1 za mesic ale furt se nadechuju za kazdym slovem ale vim ze si
za to muzu sama

Reagovat

Jana

5. 6. 2007
13:10

Musím souhlasit s Lenkou, protože jsem také v tomto směru zářný príklad. Od dětství jsem měla
občas problémy s dýcháním, ale nikdy jsem na to nebrala žádné léky, jen nějaké antihistaminika. Ve
30 letech mi na alergologii poprvé předepsali léky na astma (Pulmicort, Berotec)Chvíli jsem je užívala,
ale protože jsem obtíže neměla tak velké, přestala jsem asi po roce vdechovat. Čtyři roky jsem to
zvládala bez ničeho a pak najednou to přišlo. Dneska už je to rok a musím si vdechovat Pulmax a 2-3x
denně Atrovent a 1x denně Zodac. Dospěla jsem přesně k tomu co jsem nechtěla. Velký vliv na tom má
určitě psychika, protože jsem se s tím pořád nesmířila. Současně bojuji i s atopickým ekzémem
(nejhorší na obličeji) a alergiemi. Možná jsem to dlouho podceňovala a proto bych se dnes už snažila
radši preventivně vše užívat. Tak doufám, že vy dopadnete lépe.

Reagovat

Lenka

5. 6. 2007
8:49

martino ja mam take astma od mala je mi 37 a kdyz jsem byla mala nic na to nebylo.do takovej 13 let jsem
nebyla lecene kazdy mesic v nemocnici. az pak ve 13 jsem dostala prvni inhalator berotec pohotovostni a na
lecbu pulmicort a muj stav se opravdu zlepsoval. asi ve 30 mi doktor napsal serevent ja po mem mela zachvaty
pan doktor mi to neveril tak jsem od mej odesla 3 roky jsem se nelecila jenom kdyz mi bylo spatne tak jsem si
strikla berotec a to jsem udelala chybu zacla jsem chodit opet na alergologii a tam mi rekli ze mam na
pruduskach vadu a uz mi je nic neroztahne jsem v duchode a je to hnusny pocit za kazdym slovem se nadechovat
tak leky berte je to svincto (astma)rok muzete mit pokoj a pak mate takovej zachvat ze myslite ze je to vase
posledni chvile v zivote ahoj

Reagovat

Honza

23. 4. 2007
14:41

Můžete mi prosím dát nějaký tip na celostního lékaře, se kterým máte konkrétní (nejlépe
pozitivní :) zkušenost při léčbě astmatu.
Díky!

Reagovat

Marcela

18. 3. 2007
19:20

Milá Adélo, tak to jsi asi neměla astma.Nechci podcenovat tvůj zdravotní stav ale astma není chřipka a
nezmizne jen tak!! Může se to stát(pubertou ..)

Reagovat

Adéla

18. 3. 2007
18:18

mno ja mam taky astma po práškách sem se osypala ještě více pak přišla babička vše vyhodila a do dnes jsem v
poho zdravá jak ryba a ani nechodim na alergologii

Reagovat

Adéla

18. 3. 2007

mno ja mam taky astma po práškách sem se osypala ještě více pak přišla babička vše vyhodila a do dnes jsem v

Reagovat

Adéla

18. 3. 2007

Reagovat

martin

27. 2. 2007
10:10

no já se teda otužuju a astma mám pořád - když menší. nicméně alternativním metodám věřím, protože všechny
nemoci mají někde příčinu, která je psychického charakteru. ale lékům bych se nevyhýbal ... musí se začít
pomalu.

Reagovat

Lenka

15. 2. 2007
8:58

Jo,tak já jsem léky neodmítala,alen moje alergoložka je úplně na nic,jen na mě koukne od dvěří,ani
neposlouchá,co mi je a hned mi něco napíše.Nakonec jsem teď skončila tak,že obyčejná chřipka,kterou jsem měla
během necelého týdne vyléčenou mi způsobila astmatický záchvat. Nic by se mi nestalo,kdyby mě doktorka
vyšetřila pořádně,udělala pořádně testy a dala patřičné léky.. Všechno se to mohlo ještě výrazně utlumit,ale
teď už nemam naději,že se to nějak zlepší.Maximálně se to bude udržovat tak, abych mohla normálně žít..

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.