úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: astma bez léků?

astma bez léků?

martina veselá

16. 3. 2005
13:35

Dobrý den, asi před 2 lety mi lékaři zjistili astma a domů jsem odcházela s krabicí léků. Nemám žádné záchvaty
- jenom se mi občas hůř dýchá. Prášky beru nerada,takže jsem bez léčby a zatím to jde. Chci se zeptat, jestli
s tím někdo máte zkušenost. Může se stát, že se mi astma tím, že neberu léky zhorší? Nebo je v pořádku, že do
sebe necpu chemii, když to není nutné. Jestli s tím někdo máte zkušenost, napište mi. Díky Martina

Jana

1. 2. 2007
9:13

RE: astma bez léků?
A jeste, astma a vetsina jinych potizi ma primou umernost s psychickym stavem. S cimz mam koneckoncu svoje
vlastni zkusenosti. Taky tam, kde se onemocneni projevi, neni vetsinou misto, ktere by se melo zacit lecit,
pricina je vetsinou uplne jinde. Veda sice neco tvrdi, ale ja jsem zrovna vyvracejici pripad. A taky neverim
statistikam.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

1. 2. 2007
8:59

Pred osmi leti mi lekarka tvrdila, ze mam astma, brala jsem asi rok leky na alergii (ktera mi to asi
zpusobila) a sprej na dychani. Pak jsem zacala s otuzovanim a osm let jsem nemela problemy ani s alergii ani s
asmatem. Delala jsem sport atd. jako by se nikdy nic nestalo, leky uz jsem davno prestala brat.....Ale pak
jsem se prestala otuzovat a za par let se mi vratila alergie. Verim alternativnim metodam....

Reagovat

Vendula

27. 9. 2006
9:00

Tak v podstatě všichni tady radí, léky nebrat dokud to jde. Mám jiný názor. Mám naprosto bezkonkurenční
alergoložku a ta mi vysvětlovala, že se teď možná cítím dobře, ale pokud nebudu brát preventivní vdechovací
prášky, tak se mi časem průdušky zúží. Pak už je žádný lék nedokáže rozšířit. Pochopila jsem to tak, že pokud
teď se budu bránit jakékoli preventivní léčbě, tak tak nějak za 30let nevylezu ani schody...:-(

Reagovat

Karla

18. 9. 2006
13:58

Martino, nekde na netu jsem kdysi cetla studii, ktera mela potvrdit nebo vyvratit, ovlivnuji-li preventivni
preparaty blokujici tvorbu histaminu prubeh nemoci, tedy hlavne jeji zhorseni. Testovani probehlo ale jen na
pacientech s lehkym prubehem onemocneni(myslim, ze se jednalo primo o deti). Studie nebyla jeste zcela
dokoncena, presto ze zpravy vyplivalo, ze tyto leky nejspise prubeh onemocneni ovlivnuji, a to bohuzel
NEGATIVNE! Zkratka, ze by mozna bylo lepsi u techto "lehcich" pripadu to radeji nebrat. Mrzi me, ze
si nepamatuji zdroj, abych tady nahodou nekoho nevodila za nos. Dosla jsem k tomu pres vyhledavac a je to
nejakej mesic zpatky.

Reagovat

Hanka

12. 9. 2006
14:31

Asi nejlepsi je, se dat na nejakou celostni medicinu a zaroven uzivat leky, ty nezbytne nutne. Je totiz docela
pravdepodobny, ze casem se date do takove parady, ze uz spreje nebudou potreba. Ja znam pani, co se vylecila z
"nevylecitelnyho" astmatu. Ma to potvrzeny i z rozboru krve.
A k te psychice jsem taky tuhle cetla zajimavou vec. Pry nekteri alergici, co upadli do bezvedomi, vubec
nereagovali na sve alergeny! Ale ne kazde astma, je pouze od psychiky! Tak bacha :-)
K te metode o mereni nejakych vibraci.....taky jsem neco o tom cetla a zkratka telo, zdeformovane nemocemi a
zatizene tox. latkami vysila jakesi vibrace. Ten pristroj tu vibraci prehodi na opacnou fazi a jakoby to tim
vynuluje a harmonizuje tak telo. Neco jako, kdyz hluk zlikvidujete revem o opacny fazi. Taky dost
neuveritelny, presto fyzikalne zcela overeny :-) Rostliny maji mimojine nejen klasicke lecebne ucinky, pomoci
latek v nich obsazenych, ale take takove harmonizacni ucinky, kdy vysilaji vibrace. Zkratka mame se jeste co
ucit!

Reagovat

majka

13. 4. 2005
16:31

Nedokážu přesně popast, na jakým principu to funguje, ale přikládají na tebe nějaký elektronky, kterýma tě
nejdřív nějak změří a podle těch hodnot do teba vysílají nějaký vibrace?
To je trošku divnej popis, ale třeba se tady najde někdo, kdo o tom ví víc.

Reagovat

sylva

12. 4. 2005
13:22

Co je to barevná terapie? To slyším poprvé.

Reagovat

majka

11. 4. 2005
17:02

Sice už jsem to psala do příspěvků o ekzému, ale já sama mám výborný zkušenosti s léčbou astmatu a alergie u
celostního lékaře. Sice to trvalo tři roky, ale díky kombinaci homeopatie, barevné terapie a přírodních
prostředků na posílení imunity, mám klid. Nevím, jestli je to napořád, ale určitě to stojí za to vyzkoušet.

Reagovat

jarka

8. 4. 2005
11:51

nechci do sebe nic cpat. pokud to jde. nez mi doslo, ze se u mne neco opravdu rozviji, dohnali mne kamaradi na
cinskou medicinu. mam nejlepsi zkusenosti. celostni pristup mi prijde velmi dulezity. idealni by bylo spojeni
vsech vednich disciplin - sloucit evropskou a vychodni lecbu. kazda ma sve, ale extrem, v jakem se nachazime v
poslednich letech je tak velky, ze jsem ze zacatku mela strach zajit k beznemu praktikuvi. po tom, co mi
posledni potize spustil napr. imudon, o kterem mudr vedela, ze bych ho asi nemela mit predepsan, jsem mela
opravdu strach. tkaze ja spis volim cestu neustlaeho hledani a overovani. a hlavne ne se bazmylsenkovite vsim
cpat, co mi kdo napise. neustale vse overuji. a zvire mam take - ac to mi nedoporucuje uz ani cinska. zatim to
testuji, zvlaste, kdyz se zjistilo, ze zvire a ja jsme na sebe silne fixovany... je jasne, ze mi oslabuje
imunitu, ale zatim to jde.

Reagovat

Marek xx

29. 3. 2005
15:10

tak to vidíš Martino...stačí aby tě někdo vystrašil a bude po problémech :)) Kdyžtak napiš. Můžu na tebe někde
na louce bafnout a třeba začneš i skládat hudbu jako ve filmu "Jen ho nechte ať se bojí".

Reagovat

jana

26. 3. 2005
8:49

...možná to není psychykou, ale tím, že nejsi až tak velký astmatik. Znám lidi co se opravdu dusí a neodkážou
experimentovat, protže jim to jejich zdravotní stav nedovolí.

Reagovat

Marek xx

24. 3. 2005
20:35

To s tou psychikou jsem taky někde slyšel. Psychika dokáže dělat divy. Je to trochu od věci, ale jednou jsem
se opil a byli jsme v přírodě na místech kde mi to vždycky vadilo (mám taky problémy s pylem).Čekal jsem
brutální záchvat, proto jsem si s sebou vzal léky.Zábava plynula a záchvat pořád nikde. Teprve doma mi došlo,
že jsem byl úplně v pohodě na louce plné alergenů, kde běhali psi, které jsem hladil.No je to přinejmenším
divný.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.