úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: astma bez léků?

astma bez léků?

martina veselá

16. 3. 2005
13:35

Dobrý den, asi před 2 lety mi lékaři zjistili astma a domů jsem odcházela s krabicí léků. Nemám žádné záchvaty
- jenom se mi občas hůř dýchá. Prášky beru nerada,takže jsem bez léčby a zatím to jde. Chci se zeptat, jestli
s tím někdo máte zkušenost. Může se stát, že se mi astma tím, že neberu léky zhorší? Nebo je v pořádku, že do
sebe necpu chemii, když to není nutné. Jestli s tím někdo máte zkušenost, napište mi. Díky Martina

marry

21. 3. 2005
19:51

RE: astma bez léků?
Hele možná, že by vás zajímalo toto. Byla jsem onehdy u celostního doktora a ten mi řekl, že astma je v
podstatě otázkou psychiky. Že prý stačí, aby člověk prožil nějaký šok a s astmatem může být amen. To je ale
blbost, že? Co vy na to astmatici? ;)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

aneta s.

21. 3. 2005
19:42

čauky lidi! no to sem ještě neviděla...chat pro alergiky. bezva.
lada má asi super doktorku. já teda zatím nemám moc velký zkušenosti, ale asi je to tím, že se léčím teprve
krátkou dobu. ale rozhodně bych léčbu nevynechávala. bojím se, že by to mohlo mít těžký dopad. někde jsem
četla, že to může být i smrtelný...tak raděj baštím pilule a poctivě vdechuju.

Reagovat

lada

21. 3. 2005
15:29

zdá se mně, že jsou tady npřátelé léků. Já doktorům věřím, moje doktorka je pečlivá a díky ní mám astma pod
kontrolou. Stejná situace je u mé kožařky - taky bez výhrad. Asi mám štěstí.

Reagovat

Marek xx

19. 3. 2005
10:24

já mám teorii že když mě nic netrápí tak se zbytečně neničím. Chemie je už tak všude dost.Nechci skončit tak
že mi za 10 let už nic nepomůže.Takhle mám šanci že ke kortikoidům dojdu postupně a až v době kdy už nebude
jinýho zbytí.Takže neberu dokud to jde.

Reagovat

tereza

16. 3. 2005
15:03

Ahoj, já bych ti to nedoporučovala. Taky jsem zkoušela astma "přechodit" a skončila jsem tak, že mi
volali záchranku. Od té doby neriskuju.

Reagovat

tomáš

16. 3. 2005
14:02

Čau Martino,jsem taky astmatik.Kila medikamentů už dávno neužívám byť bych podle doktorů asi měl.Postačím si
jenom s inhalátorem,který využívám jen při záchvatu.Naučil jsem se za ta léta "vyhýbat se" tomu co
mi vadí a řekl bych,že se to nezhoršuje.Dokonce mám někdy ocit,že je to i lepší,ale to záleží asi na tom, jak
moc se alergenům vyhýbám.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.