úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: svědění

svědění

Vendula

26. 9. 2006
11:56

Máte někdo tip, jak na svědění? Atopický exém mám od narození (je mi 30let) a došla jsem k závěru, že mým
největším problémem je rozškrábaná kůže. Nejde to překonat. Už se podezřívám z toho, že se škrábu jen ze
setrvačnosti, že přece není možný, aby mě pořád všechno takhle svědilo. Máte někdo zkušenosti s psychologem v
tomto směru?

Hana Hladká

17. 1. 2012
14:58

RE: svědění
pro [Jíří Poláček]: Dobrý den,našla jste něco,co by vám pomohlo na atopický ekzém?Já ano a sice ALVEO.Je to bylinné tonikum,které se užívá a řeší problém zevnitř,což je u atopického ekzému nejdůležitější. Nestačí mastičky-ty řeší jen estetiku ale ne daný problém.Na internetu je vyšší cena-mohu dát nižší,protože jsem registrovaná a jsem stálý odběratel a mám slevu.
Můžete mi napsat a na cokoliv se zeptat.e-mail:[email protected]

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Hana Hladká

17. 1. 2012
14:57

Dobrý den,našla jste něco,co by vám pomohlo na atopický ekzém?Já ano a sice ALVEO.Je to bylinné tonikum,které se užívá a řeší problém zevnitř,což je u atopického ekzému nejdůležitější. Nestačí mastičky-ty řeší jen estetiku ale ne daný problém.Na internetu je vyšší cena-mohu dát nižší,protože jsem registrovaná a jsem stálý odběratel a mám slevu.
Můžete mi napsat a na cokoliv se zeptat.e-mail:[email protected]

Reagovat

Roman

13. 4. 2010
18:26

ahoj lidičky,
u Atopie je svědění také důsledkem toho, že jsou tzv. odkryta citlivá nervová zakončení v epidermu.
Pokud provedeme test, zjistíme, že kůže je velmi propustná (tedy více než by měla) což znamená, že
nezadrží uvnitř vodu, čímž vysychá a tím také máme pocit svědění. Vlastní problém je
samozřejmě mnohem složitější. Nicméně pro Vaši představu snad toto vysvětlení postačí. Jak tedy
problém řešit? 1. lékař doporučí co, kdy a jak aplikovat. 2. Je nutná pravidelná, doplňková péče
z Vaší iniciativy. Dnes již existují nové prostředky, krém/pasty, např.: forlife madaga, které
vytvoří na kůži tenký film a jemné mikročástice vyplní rohovinu, což způsobí zamezení evaporace,
tedy udržení vody v pokožce. Tento převratný objev způsobuje to že se pokožka může sama přirozeně
regenerovat a potažmo přestává svědět. Vyzkoušejte

Reagovat

Jíří Poláček

26. 10. 2009
15:46

Mám atopický ekzem řadu let a vím,co je to svědění.Velice mě pomohl krém SKIN-CAP,který se dá
koupit v lékárně.Cena tohoto krému je okolo 380,-Kč.Používám ho i na obličej.Vřele doporučuji ho
vyzkoušet.

Reagovat

Radka

3. 7. 2009
19:37

Dobry den zkuste alternativni reseni: opravdu>http://www.okg-net.cz/novinky/soubory_pdf/skladacka_s_pribehy.pdf,
opravdu
funguje, pro blizsi info me kontaktujte na [email protected]

Reagovat

irena

2. 7. 2009
22:03

ahojky chci se zeptat cerka ma plany neštovice,doktor mi nic nenapsal na svěděni,a mala nemuže spat jak ji
svědí chci se zeptat jestli ji mohu dat alerit nic jineho dama nemam.

Reagovat

Daniela

5. 6. 2008
2:24

ahoj všichni,mám ekzém od 2 měsíců,alergii na pyly,potraviny,také sluníčko mi vadí.Nemažte se
kortikoidy,jak vyleze slunko,nosím dlouhé rukávy,šátek na krku.Claritin,Zodac,Xyzal,alerit atd.,už mi
nezabírá.Chce to hlídat se před tím co nám vadí/prach,pyly,slunko,jídlo atd./Minulý rok se mi to
zlešilo po pobytu v lázních na Slovensku.

Reagovat

Janie

2. 6. 2008
22:15

Ahojky všichni, musím se přiznat, že až do nedávna jsem si myslela, že jsem jediná kdo má kůži
rozedřenou. Se začínajícími vedry se každý odhaluje a já vymýšlim finty jak schovat ty ošklivý
rudý a pálivý mapy, který mám po celym těle. Nejhroší je, že jsem snad neviděla nikoho ve svym
okolí, kdo by vypadal, alespoň trochu jako já. Ne, že bych to někomu přála, ale po přečtení vašich
zkušeností jsem ráda,že na tom nejsem sama tak špatně. AD trpím od malička, ale od 18 let se mi
zhoršuje rok od roku víc. Nevítě někdo o nějakých lázních nebo klinikách, kde se lečí AD???
děkuji a přeji všem klidné léto a málo svědění.

Reagovat

klepacsova eva

30. 5. 2008
21:38

Dobry den i ja mam stejny problem ,ale me se objevi na nohou cervene mapovite skvrny. Mate to taky nekdo.Ikdyz
se treba neskrabu. Nevim si rady.Eva Klepacsova

Reagovat

koldina

28. 5. 2008
13:13

i já mám ten samej problém,škrábu a pak to mokvá,bolí,pálí a já se děsím každého rána jak budu
vypadat a přes den taky nedokážu přestat.V tu chvíli ,když to škrábu je mi tak dobře,ale pak ty dny
než se to zahojí HRŮZA

Reagovat

Andrea

26. 5. 2008
22:38

Zdravím všechny!Mám 3letou dceru a od 19mesíce se potýkame s atopickým exzémem.Dokavat jsem s ní byla
doma tak stačila vločková koupel a promaštovací glycerinová mast.Vyjímečne jsem dávala kortikoidi.Co
nastoupila do školky jsme na tom jak na kyvadle.Predtím exzém byl na zápestí a pod kolínky a ted máme
dny kdy je pomalu celé telíčko roškrábané do krve.Je pro nás zázrak,když máme noc,že se
vyspíme!Začly jsme mít ted i problém s prckou a tak pribily i sedavé koupele s dubové kůry.Vrhly jsme
se na detoxikační kuru,ale je to dlouhodobá léčba tak to zatím nijak nepozorujem ke zlepšení.Čekáme
ješte na výsledky imunologie,protože pribilo podezrení na alergii z bílé mouky.Nehormonální mast
Elidel nám moc bohužel nezabral a tak jsem nucena více používat kortikoidy.Vyhybáme se
mléku,kakau,sýrum,jogurtum,citrusum,dráždivému korení,ale nemohu ji vyloučit z kolektivu detí!Pomalu
zjištuji,že u nás hraje hlavne psychika.Jakakoli zmena,nervozita a stres či nemoc a hned se škrabe a je
roztekaná.Snad se to bude pomalu časem uklidnovat!Deláme pro to všechno,aby byla Terezka spokojená a my
se mohli v klidu vyspat!Budu ráda za každou radu .

Reagovat

Dáša

13. 11. 2007
19:55

Jestli můžu poradit tak mě pomáhá konopná mast,kterou prodávají v lékárnách. I když se mi podaří
ruku rozdrápat do krve tak mi ppmůže dva dny ruku promazávat. Jinak koupel z ovesných vloček je taky
fajn. Ta pomáhá neteři. Držte se :o)

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.