úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém a moře

Atopický ekzém a moře

Lenka

3. 12. 2006
19:36

Zdravím všechny přítomné a rovnou se na Vás obrátím s dotazem. Já sama jsem atopička už od dětství, nyní je mi
32 let a ekzém je sice lepší ale stále mě činí potíže, bylo mi doporučeno jezdit každoročně k moři, s tím, že
se ekzému zbavím, tak by mě zajímalo jestli to opravdu funguje a jaké s tím máte zkušenosti. Moc děkuji za
každou odpověď, informace se shání těžko.

Marcela

11. 5. 2007
20:58

RE: Atopický ekzém a moře
Synovi je 4,5 a ekzém má od narození bez přestání. Loni v létě jsme zkusili termály Bešeňová a do
4 dnů měl po ekzému. Pak l měsíc v lázních Teplice a vydrželo mu to bez zhoršení do dubna, kdy
nastala pylová sezona a zkřížené alergie. Chci, že zkusit termály také není špatné.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Ondřej

3. 5. 2007
13:58

Jako alergig od mládí, po vojně a svatbě i příležitostný ekzematik mám s mořem dobré zkušenosti.
Já jezdím na Jadran. Ekzém se vždy zklidnil až vymizel. Po zahájení podnikání jsem moře 1x vynechal
a ekzém se mi rozjel po celém těle (hospitalizace, kapačky, kortikoidy, ap.). Nyní (posl. 3 roky) jsou
první dny u moře utrpením (3-4 dny), ale potom se opět zase začínám cítit jako normální člověk.
Moře tedy doporučuji (bohužel tam nezůstávám déle jak 2 týdny, ale pokud se zadaří, rád bych zkusil
třeba celou sezónu) - lékaří však mohou mít jiné názory. Mj. zkuste koupele v soli z Mrtvého moře
(doporučuji koupi přes Internet - přijde levněji). Za největšího škůdce však považuji stres a
nedostatek spánku, vše ostatní se dá vychytat (vč. případného odstěhování od chemičky nebo
tchyně). Přeji úspěšný boj.
Ondřej

Reagovat

mirek

20. 4. 2007
23:17

No to slyším poprvé, že jen mrtvé moře zabírá. Bude to asi hodně individuální. Každé moře je
dobré, jen se tam nesmí jezdit na dovolenou, ale za léčením tzn. na dlouho, mimo sezónu a nemazat
nekvalitními domácími krémy. Našim děckám pomohl například Jadran.

Reagovat

Hanka

20. 4. 2007
13:31

More a ekzem? To je jedinecna kombinace.. more naprosto uzasna vec na ekzem. Ale musite byt u toho spravneho,
ne kazde more je vhodne pro atopika. Bohuzel mam toho hodne za sebou, takze vim o cem mluvim a fakt jedine co
mi zabralo je Mrtve more! Rada dam vice info ...

Reagovat

markéta

16. 3. 2007
21:40

Mám dcerku s AE a pomáhá jí jedině Baltské moře ( slunce a teplo její ekzém snáší špatně i v Čechách, tak
jsem si nedovedla představit cestu na jih), Balt pomáhal i mému bratrovi, jezdili jsme tam v 80.letech, pro
nás je to osvědčené. Máme štěstí, že máme bydlení (skoro) zadarmo u přátel, co k nám jezdí v zimě na hory,
takže můžeme pobýt dloooho ( jak to my dospělí vydržíme). Zkusili jsme i Jadran a Černé može, výsledky
nestály za nic ( ekzém se nezlepšil).

Reagovat

Zuzka

9. 1. 2007
11:48

Dobrý den, od narození jsem atopička a obtíže se mi objevují v určitých časových intervalech. Když jsem byla
menší, pobyt u moře mi pomáhal. Dnes je mi 22 a už dvakrát jsem se přesvědčila, že mi pobyt u moře na ekzém
nesvědčí. Naopak dochází ke zhoršení.ale je pravda,že jsem tam vždy byla uprostřed léta, na jaře či podzim by
možná došlo ke zmírnění. Každopádně si myslím, že každý atopik má individuální reakce. Mně samotné pobyt v
létě u moře ekzém zhoršuje.

Reagovat

Dana

5. 12. 2006
15:07

Dobrý den, taky jsem to s doktorkou řešila a opravdu je potřeba u moře strávit delší dobu - min. 3 týdny a
nejdůležitější je nejezdit tam v létě, kdy je slunko nejagresivnější ale buď na jaře nabo na podzim. Ale na
jaře je studená voda, takže podle mně je ideální tak konec září.

Reagovat

Jana

4. 12. 2006
9:31

Dobrý den,
mám šestiletou dceru, která od narození trpí atop. exémem. K moři jezdíme každý rok na 7-10 dnů.
Většinou je to u moře horší, pálí jí to tak, že ani do moře nechce. Dle doktorky je třeba u moře strávit
minimálně 14 dní až tři týdny, aby měl pobyt nějaký efekt. Nemáme vyzkoušené není dovolená ani peníze:-))
Jana P.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.