úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Kašel avšak bez dušnosti = astmatický ekvivalent ?

Kašel avšak bez dušnosti = astmatický ekvivalent ?

Karel

6. 12. 2006
16:40

Dobrý den, ( je mi 28 let )
již několik let ( cca 4 ) mě trápí kašel, který není způsoben např. nachlazením nebo předpokládaným virovým
onemocněním. Tento kašel mě trápí primárně při mluvení, kdy se rozkašlávám v důsledku jakéhosi šimrání,jakoby
ve spodní části krku a šimrání jde zdá se k průduškám, to způsobuje rozkašlávání. Důležité, dušnost mě vůbec
netrápí, nemám problém s dýcháním. Jen kašel, který je však místý hodně silný, až mě někdy i od jeho intenzity
bolí resp. pálí na hrudníku ( někdy )

Před několika lety jsem, byl na testu alergie a bylo mi na základě opichů zjištěno, že jsem citlivý na pyl,
nevím však na jaký. Problém je v tom, že pokud by byl tento kašel způsoben pylovými alergeny, mělo by dojít k
útlumu v zimním období, kdy pyly se nevyskytují, já však kašlu v podstatě celý rok. Nevím co mám dělat a ani
nevím, zda tento kašel je způsoben alergií nebo něčím jiným. Plíce prý mám čisté, nic mi na rentgenu nenašli.
Zkuste mi trochu poradit, prosím.

Hanka

6. 12. 2006
18:22

RE: Kašel avšak bez dušnosti = astmatický ekvivalent ?
No tak já jen toto,jsem celkem zběhlá alergička a astmatička a radila bych vám, abyste zašel na alergo ještě
jednou. Pokud testy byly dělány před několika lety, je to dlouho, alergie se vyvíjí postupně a je možné, že
jste alergický i na něco jiného než na pyly dříve zjištěné.A navíc konkrétní druh pylu se dá zcela určitě
zjistit, nasadit antihistamika,vakcinaci apod.Slovně vám moc neporadíme, nechte se důkladně vyšetřit, kašlat
celý rok a nevědět proč není myslitelné...Hodně zdaru.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.