úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: kopřivka

kopřivka

tomasdm

8. 1. 2007
10:53

Dobrý den,
cca týden až 14 dnů mě nepravidelně trápí kopřivka - vesměs na horní polovině těla, včetně hlavy s vyjímkou
obličeje a krku. Asi 2 měsíce bydlím v pronájmu kde zůstaly původní gaučové postele na nichž spím, majitelka
si je tam přeje zachovat. Gauče jsem vyluxoval vodním vysavačem, povlečení na nich měním co 14 dnů a navíc
přes ně používám fleecovou deku. Rovněž asi 3 týdny používám nový prací prášek a novou aviváž - pravděpodobně
přejdu na praní v mýdlových vločkaách, protože kopřivka se objevuje na částech těla které přichází do kontaktu
s vypraným oblečením ve kterém spím , potažmo i na volných částech rukou které mám např na polštáři rovněž
praném ve zmíněném prášku a aviváži. Pokud má někdo nějaký poznatek, radu, nebo doporučení, děkuji předem.

Petra

22. 1. 2007
19:28

RE: kopřivka
dobrý den, jak sám zmiňujete, může být změna pracího prášku původcem vašich potíží. Doporučuji přejít k
původnímu prášku, po kterém jste neměl potíže nebo pokud dlouhodobě máte citlivou pokožku, zvolit jemnější
prací prášky. Lovela, batole, mimino, mini risk - špatně se shání, ale je nejšernější. Vše jsou prášky
doporučované pro ekzematiky.Aviváž se nedoporušuje dávat vůbec, jelikož obsahuje dráždivé a parfemované látky.
Nepoužívejte ani aviváž do spodního prádla a oblečení které je přímo na těle.
snad se vám brzy uleví, jinak je potřeba uvažovat o změně matrace i za cenu toho, že po dobu všeho pobytu
odstěhujete stávající postel na půdu nebo do sklepa a zakoupíte si vlastní vhodnou matraci.
Pěkný den, Petra

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.