úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: čistička vzduchu

čistička vzduchu

Katka

30. 3. 2005
11:26

Chtěla bych si pořídit domů čističku vzduchu, předpokládám, že nejvíc bude využívána v dětském pokoji. Máte
někdo s nějakou čističkou zkušenost?

ivana

2. 7. 2005
8:01

RE: čistička vzduchu
Ahoj.Máme dvě malé děti,které spí v jednom pokojíčku.Bydlíme v Praze v panelákovém bytě u silnice.Je to
hrozný.Když otevřu okno decka se dusí a je hrozný hluk.Mají obě astma.Stěhovat se nemůžeme,tak jsem se
rozhodla udělat aspoň to nejnutnější a na radu kamarádky jsem si koupila čističku (Sharp FU-425).Je pravda,že
z počátku jsem moc nechápala jak funguje a nic se nezměnilo.Jen jsem nemusela už otevírat to okno v jejich
pokojíčku,kterým dovnitř jde olovo a spousta hluku.Asi za 10 dnů děcka začaly klidné spát a v průběhu dne
nemají tolik reakcí jako předtím.Myslím,že by to měla mít každá mateřská škola.Čistička je zapnutá non stop a
není vůbec slyšet.Mám radost,že takovéhle věci existují.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Hynek

16. 6. 2005
13:32

Teď jsme si kopili před nedávnem čističku Sharp 60SE a můžu ji jen doporučit. Jsme docela silní alergici. Od
té doby co ji máme tak klidně spíme. Moc jsem tomu nevěřil. O to větší mám radost a rád ji doporučím každému.

Reagovat

petra

11. 5. 2005
18:25

Ahoj. Čističku máme už asi 6 měsíců na doporučení naší doktorky. Můžu teda říct, že není slyšet ani moc
nevnímám, že by v místnosti byla. Jen tak si tiše přede. Necháváme ji běžet pořád i přes den. Máme malý byt
1+kk, takže čistí všude. Protože jsme s přítelem oba alergici, moc v létě nevětráme kvůli pylu. Je fakt, že už
doma téměř nesmrkáme a dýcháme celkem v pohodě, ale to je asi hlavně tím, že jsme si přizpůsobili byt
(odstranili závěsy, koberce ... mají to tady celkem výstižně napsaný co je potřeba udělat). Co se týká prachu
a všelijakýho lítajícího svinstva, tak to je vidět nejlíp na filtru. Za 3 měsíce pochopíš proč jsou čističky
dobrá věc. Na filtru najdeš to, co bys jinak mohla mít na plících.

Reagovat

verča

3. 5. 2005
13:08

Ahojky, my jsme koupili před nedávnem tu největší co tady mají.Musím teda říct,že je hodně dobrá.Umí spoustu
věcí a hlavně je tišší než bráchův počítač :o)

Reagovat

richard III

22. 4. 2005
17:13

Čistička je dobrá věc. Akorát je to trochu dražší fórek. Nějakou dobu jsme čističky ve firmě prodávali a řekl
bych, že to co je cca do 5 tis. nestojí za moc.

Reagovat

Iveta M.

2. 4. 2005
11:22

Ahoj.My jsme měli taky Bionair a byla celkem fajn. Jenže byla dost hlučná.Tehdy na trhu ale nic jinýho
nebylo.Máme teď doma tu Sharpku co tady mají.Je to sice oproti Bionairu dražší, ale vůbec se to nedá
srovnat.Jede od rána do večera a není vůbec slyšet.

Reagovat

petronela

1. 4. 2005
15:38

já teda vůbec nevím, ale ty čističky od Sharpu - to je super design. klidně bych je postavila do pokoje jen
tak, ani by nemuseli čistit. Ale to vám asi nepomůže. Já jen, že se mě fakt líbí.

Reagovat

david

1. 4. 2005
15:30

Asi záleží na tom, jestli máš děti hodně alergický a na co. My jsme to řešeli loni. Nakonec jsme koupili
nejlevnější model Bionairu -díval jsem se a tady ho ani nemají uvedenej - podle mě právem :-(( - a nic moc.
Je to dost hlučný a celý takový "lagric". Příště bych asi šel do něčeho jinýho. Takže jestli to
potřebuješ pro děti, nešetři. Zaměř se na výkon - ať je radši naddimenzovanej, tzn. když máš pokoj 12 m2,
vyber čističku, která zvládne aspoň 20 m2. Až něco koupíš, poděl se o zkušenosti.

Reagovat

Katka

31. 3. 2005
14:41

Láďo,je vidět že patříš k příznivcům Sámera, tak mě ani nepřekvapuje Tvoje odpoveď, která odpovídá Tvému
věku.. hádám, že dospělý asi nebudeš co? Snad mi někdo poradí a odpoví na moji otázku ohledně čističek vzduchu
pro mé děti.

Reagovat

laďa

30. 3. 2005
11:31

napiš sámerovi on prý doma jednu má ;)

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.