úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém v obličeji

Atopický ekzém v obličeji

rvi

29. 1. 2007
12:24

Dobrý den, mám problém, třeba mi někdo poradí...pravidelně v tomto období mám vyrážku na obličeji...hlavně na
čele a kolem očí /napuchlé oči/, začervenalé fleky, dále má koutky. Byl jsem s tím u kožního lékaře, kde mi
řekl, že to mám atopicky ekzém, že na to teď prostě není lék a tak mi zkoušel dávat různé masti, jak na pleť
tak na koutky, ale prakticky nic problém úplně neodbouralo:( Jinde na těle problém nemám, jen žel na nejvíce
viditelném místě:( "Oživuju" teď pleť obyčejnou lékarenskou vazelínou, ale ta mi pleť jen promastí.
V létě, kdy je teplo a sluníčko, mám pleť v pohodě. Je mi 30, pracuji s lidmi, takže je to hodně psychycky
zatěžující, když to mám někdy hodně vyditelné...jsem z toho opravdu chvilkami dost špatný:( Moje pleť je
hlavně v těchto měsících suchá, nezdravá, unavenám, svráščená...jsem z toho dost nešťastný... :(( Začal jsem s
tím jezdit k léčitelce, která mi řekla, že je to špatnou stravou, je to i v krvi, že jsem za ty roky vnitřně
"zaneřáděný" a tak se mě snaží "čistit"...prý mi pomůže, věřím že ano! takže jsem
"přeboural" jídelníček podle ní...a musím říci, že je to lepší...ale pokud má někdo stejný problém a
něco mu pomáhá, prosím ozvěte...díky za případné rady...

Junebirth

27. 7. 2014
23:58

RE: Atopický ekzém v obličeji
Na obličej používám baobabový olej. Hydratuje pleť a udržuje ji zdravou a pevnou. POužívala jsem to i párkrát na ekzémy a rychle zmizely.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Doc

1. 5. 2013
19:18

Pro: DocTak po 10 dnech změny - Advantan 1-2x denně (ráno a večer) na těle pomohl, na obličeji po Hydrocortisonu celkem také, ale ten sem po 6 dnech vysadil a zmizelo to samo, dále ho pouze držím mastnej pomocí nějaké míchané mastičky od kožního (bílá, celkem příjemně voní, hodně mastná), tu už i střídám s Advantanem na těle.

Takže závěrem - sice to ještě úplně zase nezmizelo, ale O 80% LEPŠÍ!

Jídelníček sem si držel asi 2-3 dny :-D ...

Reagovat

Doc

22. 4. 2013
21:52

Také trpím AE, jak na těle (převážně předloktí, místy sem tam i ramena, boky, ...) tak hlavně na obličeji.

První takový "kontakt" s tímto ekzémem byl před rokem, také v tyto jarní měsíce - obličej byl otřesný! Pomohla mi na to trochu nějaká v lékárně koupená konopná mast, ale řekl bych tak na 50% a s tím, že dva-tři dny a bylo to zpět. Poté jsem si začal obličej čistit líhem, klasický v lékárně sehnatelný 60% líh. 1-2x denně na vatové tampónky a po cirka týdnu 100% zlepšení a bylo to pryč!

Teď po roce je to tu zase - bohužel mi přijde, že líh nepomáhá, nastalo to ze dne na den a v rozsahu, jaký jsem ještě neměl, tak možná proto. Dnes mi kožní předepsal Advantan na tělo (dříve jsem ho používal na nějaké jiné méně závažnější alergické místa - a pomohl) a Hydrocortison na obličej, tak sem zvědavý a dám vědět, co se dělo, jak pomohlo / zabralo / nepomohlo.

Na začátek obecně doporučuju (a to asi i každej dermatolog) nějaké tbl. na zklidnění alergické reakce (svědění, ...), např. Zodac, já používám Analergin, je toho spousta. Napadlo mě i pořídit si nějaké vitamíny s obsahem jódu, tak uvidím, ev. dám také vědět, co se stalo po tomto.

Rozhodl jsem se také zkusit nějak upravit jídelníček, tak se zkusím podělit i s touto zkušeností, až se nějaké účinky dostaví - pokud tedy ano, jak doufám.

Zatím držím všem palce!

Reagovat

kaculinka

16. 4. 2013
12:31

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

blumchen

26. 12. 2012
15:04

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Kristýna

8. 3. 2012
13:18

Ahoj, mě se objevil atopický ekzém asi ve 13ti letech. V obličeji na víčkách, tvářích a bradě. A pak na rukou v záhybech a na nohou. Je mi 18 let a nic jsem se nikde nedozvěděla. Když mám to blbé období jím zyrtec a mažu kortikouidy.
Na víčka jsem si koupila krém od vichy a make up jsem po přečtění recenzí objednala la roche posay satin liquid.
Napíšete mi někdo alternativy léčby na e-mail?
Děkuji

Reagovat

Josef

27. 2. 2012
9:59

pro [Luba]: na léčbu nejsou potřeba žádné geniální předražené výrobky,které nabízejí různí výrobci....stačí používat občas vlastní rozum a zaměřit se na jednoduché,levné a dobou ověřené postupy jako klystýr,sankhapraksalana,půst...Hlavně na změnu a úpravu jídelníčku.

Reagovat

Luba

27. 2. 2012
9:11

Exemy v akejkolvek podobe su prejavom nedostatocne fungujuceho traviaceho ustrojenstva, kde sedi nas imunitny system. A co nedokaze nase telo odburat cez creva, odburava cez pokozku.

Reagovat

HanaJ.

20. 2. 2012
21:53

Skin Salvation Purepotions

Reagovat

Tatík

14. 2. 2012
15:35

pro [HanaJ.]: No a jak se ta mast jmenuje to už je těžká sem napsat? :-((((

Reagovat

HanaJ.

15. 12. 2011
14:33

Můj syn také trpěl ekzémem v obličeji, především na tvářích, bradě a očních víčkách.Potíží ho zbavila mast, kterou můžete objednat na spasapleti.cz. Takže ze zkušenosti s mým synem musím doporučit.

Reagovat

Lubas

23. 11. 2011
22:01

Ahoj,
přesně ty samé příznaky jak píšeš jsem měl i já, ze začátku (ekzém začal v 25ti letech) dva až tři roky jen kolem očí a jen přes zimní období (vždycky pomohlo slunko) až se mi to dostalo na celý obličej i přes léto a vážně peklo. Jeden rok jsem zkoušel kortikoidy a další rok protopic (nehormonální) ovšem bez výsledku (dodržoval jsem léčbu, ale po každém vysazení exém během dne max. dvou zpátky).

Letos jsem se dostal během jara 2x k moři a na 4 měsíce jsem měl totální pokoj od svědění (mírně zarudlou pokožku jsem ale měl pořád), ale jak začal podzim tak se opět vrátil i ekzém a já začal bojovat jinak– nechci teď dělat reklamu jak už jsem psal na jiné diskuzi, ale zkusil jsem jen přírodní věci a nechápu, že kožaři ani alergologové o téhle alternativě nevědí a ani ji nenabízí (taky se za nimi chystám, protože všude mi tvrdili jak na exém nic není a kdyby bylo tak po tom nepátrá tisíce doktorů po celém světě :)

Už třetí měsíc je svědění fuč, zarudlá a odlupující se pokožka taky fuč. Je to obrat o 100% k lepšímu. Každý den piju mladý ječmen s chlorellou (ta se po třech týdnech vysazuje na týden) a mažu se krémem a-derma exomega krém (ten doporučovali na webu pro alergiky.cz). Stravu neměním jím pořád to stejné (můžu říct, že nejím nezdravě a sportuji 3x – 4x týdně). Jedna paní mi ještě psala na email ohledně reflexních masáží – taky vřele doporučuji..podle zón, které jsou na nohách se pozná, který orgán pracuje míň a na tu část se potom při masáži masér zaměří. Je potřeba ale najít člověka, který má praxi a certifikáty.

Pokud bude zájem můžu poslat na mejl i fotky ty řeknou víc jak jsem vypadal s exémem a teď bez něj.

Držím palce!

S pozdravem snad už konečně bývalý exematik :)

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.