úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém v obličeji

Atopický ekzém v obličeji

rvi

29. 1. 2007
12:24

Dobrý den, mám problém, třeba mi někdo poradí...pravidelně v tomto období mám vyrážku na obličeji...hlavně na
čele a kolem očí /napuchlé oči/, začervenalé fleky, dále má koutky. Byl jsem s tím u kožního lékaře, kde mi
řekl, že to mám atopicky ekzém, že na to teď prostě není lék a tak mi zkoušel dávat různé masti, jak na pleť
tak na koutky, ale prakticky nic problém úplně neodbouralo:( Jinde na těle problém nemám, jen žel na nejvíce
viditelném místě:( "Oživuju" teď pleť obyčejnou lékarenskou vazelínou, ale ta mi pleť jen promastí.
V létě, kdy je teplo a sluníčko, mám pleť v pohodě. Je mi 30, pracuji s lidmi, takže je to hodně psychycky
zatěžující, když to mám někdy hodně vyditelné...jsem z toho opravdu chvilkami dost špatný:( Moje pleť je
hlavně v těchto měsících suchá, nezdravá, unavenám, svráščená...jsem z toho dost nešťastný... :(( Začal jsem s
tím jezdit k léčitelce, která mi řekla, že je to špatnou stravou, je to i v krvi, že jsem za ty roky vnitřně
"zaneřáděný" a tak se mě snaží "čistit"...prý mi pomůže, věřím že ano! takže jsem
"přeboural" jídelníček podle ní...a musím říci, že je to lepší...ale pokud má někdo stejný problém a
něco mu pomáhá, prosím ozvěte...díky za případné rady...

Alena

21. 11. 2011
17:26

RE: Atopický ekzém v obličeji
pro [Petula :-)]: Ahoj ja mám tiež od malička ekzém a najhorší som ho mala vlastne kolo 15-18 rokov ale potom sa mi to celkom zlepšilo a teraz to už nieje také strašné na tele mi vlastne zmizol a mám už len na krku a kolo úst takže možno len prechádzaš tým krízovym vekom a potom sa to zlepší a veľa ľudí má pravdu že liek na to neexistuje jedine možno len to že sa o seba starať tak držím palce :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana Zelenková

1. 11. 2011
15:36

jukni na www.prirodnileba.deg.cz

Reagovat

laický kožař

27. 2. 2011
23:43

hele chlape a jak si na tom v období o kterém píšeš s pitným režimem? Mohlo by to být
ledvinami...Nepiješ nebo taky nejíš v tuto dobu něco specifického co jindy ne?

Reagovat

Petula :-)

21. 2. 2011
15:37

ahojky, je mi 16let a ekzémem trpím od malička.okzém mám téměř na celém těle.Doporučuji aby i
každý ekzematik zašel na alergologii,tam mi zjistili jakým jídlům se mám vyvarovat,všeobecně by sme
neměli jíst kořenovou zeleninu,kořeněná jídla..Důěžité je dodržovat pitný režim až 2,5litrů
denně.Já na zmírnění svědění používám zyrtec nebo xyzal a do pití si rozpuštím šumáky- Maxi
Kalz 500 doporučený od lékařky.Na předloktí používám modrou indulonu-cca 35kč přesně nevím.na krk
sem tam i na obličej používám H-mast,měla jsem zkusenost i s mastmy z konopí ale výseldek nic moc
důlezité je to nekombonovat s kortikoidy.Kortikoidy použím, když je nejhůř,coz je docela
často,kortikoidy my se meli nanaset ve velmi male vrstve protoze zpusobuji ztencování pokozky já použvám
Advantan.Doktorka mi taky doporučila zábaly z čaje, ale další den po použití jsem víc vysušenější
a masti mi ani an to suché nezaberou.Také použím La Roche spray, který zmírní zarudlost-to muzu jen
doporučit.Jen Vám všem držím palce i sobe protoze mám i dny kdybych se nejradsi zastrelila:(..Snad to
zvládnem:-) Petula

Reagovat

Denisa

8. 2. 2011
8:32

Dobrý den Věrko, u malého také bojujeme, ale úspěšně ekzémek ustupuje. Chce to hlavně jídlo bez
škodlivých éček, nekořenit, míň sladkého, ne kyselé. Z krémů nám na nejhorší místa nejvíce
pomáhá Skin-cap krém (bude přecházet na Blue-cap krém). Jinak na kůži i vnitřně je výborný
pupalkový a brutnákový olej např. od Saloosu. Můžeš zkusit čistící čaj na ekzém od pana léčitele
Jonáše, má stránky na netu, dělá k tomu i měsíčkovou mastičku a má výborné výsledky. Je tam
popsána i čistící dieta na játra, která souvisí s kůží. Také je dobrý rakytník, jak na kůži tak
vnitřně, třeba rakytníkový sirup či šťáva od Weledy. Malý bere bylinkové kapky Naděje od Mgr.
Podhorné, to mu hodně pomáhá. Toto vše můžeš kombinovat, účinek je pak silnější. Malýmu se už
udělá sem tam flíček na kolínku a to hned máznu skin-capem a je klid - posílají i vzorky, stačí
napsat - komvet.cz

Reagovat

Věrka

7. 2. 2011
13:27

Dobrý den, atopický ekzém mám od mala. Teď je mi 23 a mám ho hlavně na obličeji a rukou. Na obličej
bohužel používám stále kortikoidy, protože když je vysadím, hned mám všude vyrážku. Moje kožní
mi ani nic jiného nepředepisuje :-( Proto bych byla ráda za každou radu... Pokud máte nějaký tip na
dietu, čaje, krémy, masti - prosím pište.. Už jsem z toho docela zoufalá:-(

Reagovat

Zbyněk

10. 1. 2011
10:37

Ahoj, s ekzémem mám sám problém i moje manželka . Zatím se mi podařilo vysledovat, že příčinou je
nerovnováha vnitřních orgánů způsobena stravou a pitným režimem. Můj ekzém je hlavně v obočí a
směrem k uším, manželka trpí na ekzém na dlaních . V době , kdy se mi udělá ekzém tak zpravidla
pociťuji ledviny, jako by mě tlačily a tak piju ledvinové čaje a čaje a držím se v teple až
přestanou bolet a ekzém se zahojí což trvá dlouho. Pokud je někdo přesvědčen , že moře je velký
zázkar na zdraví , tak muj názor je že není. Hlavní rozdíl je v tom , že u moře člověk do sebe
dostává jód , který je u nás ve velmi nízkých koncentracích a v potravinách snad vůbec. Myslím si,
že Jód dává do rovnováhy vnitřní orgány, proto se většinou lidem u moře ekzem zahojí. Během
celého roku si naší stravou vytvoříme vsobě nerovnováhu a šup ekzém je zpátky a tak zase jedeme k
moři. Manželčin ekzém na dlaních je způsoben nerovnováhou především v játrech. Zkoušeli jsme na to
ostropestřec mariánský celkem se to zlepšilo ,ale asi největší zlepšení vidím , když po různých
změnách jídelníčku přestala jíst vepřové maso, nejen že, se jí přirozeně srovnala tělesná
hmotnost,ale hlavně zmizel otok podbříška a i ekzém se ztratil. Musím říct, že jsme předtím
zkoušeli různé diety, vegetariánství , různé kuchyně, radili jsme se s doktorem přes gastro,zkoušeli
jsme čínskou medicínu, vysadily jsme mléčné produkty , vysadili jsme mouku,prohlédli byt zda tam nejsou
plísně, ... A výsledek žádný. Vždi se něco zlepšilo a jiné zhoršilo až jsme se dostali do fáze
,že kupujeme pouze žitný chleba , který jíme jako přílohu k bílkovine v poměru 2:1, každý 3 den
máme rybu k jídlu (vařenou, pečenou , salát z ryb,konezvy,..) , jinak jíme drůbež především stehna
( mají málo močoviny )kuře krůta, hovězí, manželka nejí kravské produkty , nahrazuje je kozíma a
ovčíma produktama a funguje to. Zatím ahoj Zbyněk

Reagovat

Vlaďka

7. 1. 2011
19:28

Pokud jste se dozvěděl, že příčiny at. ekzému jsou vnitřní, je to pravda. Je skutečně léčit
zároveň vnitřní orgány i pokožku. Ovšem bez agresivní chemie. Jsou přípravky na bázi kvalitních
olejů a bylinek, které mají dobré výsledky.
Pokud se chcete dozvědět víc, ráda vám vše vysvětlím i zprostředkuji kontakt s vyléčenými lidmi.
Tyto přípravky- vlastně doplňky stravy mohou používat i malé děti, takže nikomu neškodí.

Reagovat

luk

29. 12. 2010
19:19

je mi 21, ekzemem trpim uz od mala...
Ale nejvetsi problemy mam v zime, i kdyz jsem alergik, tak jsem predpokladal, ze problemy budu mit vetsinou
jaro, leto. Ale bohuzel neni tomu tak. Nejvetsi problemy mam prave kdy zacina zimni pocasi, prave kdy nic
nekvete.
Posledni dobou me zacininaji svedet nejvice vicka, cele okoli oci a klasicky okoli rtu.
Snazim se vse radeji mirnit obycejnou vazelinou, v toto obdobi pouzivam taky kazdy den claritine, ale ani s
nim pohuzel nepocituju ulevu. Jedinne co mi vzdy pomohlo, byly kortikuidy(mast).ale alergolog to nedoporucuje
uzivat!
Jenomze strasne me to omezuju, porad jsem je nervni z toho, kdyz se musim prorad promazavat na obliceji, kde
me to svedi. a nevim co delat, kdyz ani tabletky proti alefrigi nezabiraji...
doktori mi jen rikaji, ze je to vse z alergicke priciny..ale takove kecy uz me lezou na....
prosim o radu. diky

Reagovat

Jana

26. 3. 2010
9:37

Také jsem měla strašný AE v obličeji. Sice mi nezmizel navždy a úplně, ale nejhorší stádium trvalo
4 roky. Mě pomohla akupunktura, Protopic a Kamedis (Topicmedis) na obličej. Byla jsem opravdu už zoufalá,
ale toto mi opravdu zabralo. Tak hodně štěstí i Vám :-)))

Reagovat

Tereza

25. 3. 2010
13:05

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s Essentiale Forte na atopický ekzém? Je to na
pročištění jater, používá se to například jako podpůrná léčba u lupénky. Mám hrozný AE v
obličeji, celé oči a kolem úst a už jsem totálně zoufalá, jelikož kortikoidy zabírají pouze
krátkodobě a hlavně je nechci používat. Jsem skoro každý den 12h v kontaktu s lidmi a je mi velmi
nepříjemné a hlavně psychicky vyčerpávající vědět, že máte AE na obličeji. A nebaví mě stálé
dotazy, co se mi stalo apod. Děkuji.

Reagovat

Eva

18. 3. 2010
11:44

Nemohu se zbavit AE v koutku úst, kožní mi předepsala Ophthalmo-Framykoin a po týdnu na noc ještě
Imacort. OF mi to vcelku zklinilo, ale pořád je to začervenalé, Imacort se mi zdá, že
"nesedne" už po prvním užití. Můžete mi něco doporučit?:-) Děkuji

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.