úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém v obličeji

Atopický ekzém v obličeji

rvi

29. 1. 2007
12:24

Dobrý den, mám problém, třeba mi někdo poradí...pravidelně v tomto období mám vyrážku na obličeji...hlavně na
čele a kolem očí /napuchlé oči/, začervenalé fleky, dále má koutky. Byl jsem s tím u kožního lékaře, kde mi
řekl, že to mám atopicky ekzém, že na to teď prostě není lék a tak mi zkoušel dávat různé masti, jak na pleť
tak na koutky, ale prakticky nic problém úplně neodbouralo:( Jinde na těle problém nemám, jen žel na nejvíce
viditelném místě:( "Oživuju" teď pleť obyčejnou lékarenskou vazelínou, ale ta mi pleť jen promastí.
V létě, kdy je teplo a sluníčko, mám pleť v pohodě. Je mi 30, pracuji s lidmi, takže je to hodně psychycky
zatěžující, když to mám někdy hodně vyditelné...jsem z toho opravdu chvilkami dost špatný:( Moje pleť je
hlavně v těchto měsících suchá, nezdravá, unavenám, svráščená...jsem z toho dost nešťastný... :(( Začal jsem s
tím jezdit k léčitelce, která mi řekla, že je to špatnou stravou, je to i v krvi, že jsem za ty roky vnitřně
"zaneřáděný" a tak se mě snaží "čistit"...prý mi pomůže, věřím že ano! takže jsem
"přeboural" jídelníček podle ní...a musím říci, že je to lepší...ale pokud má někdo stejný problém a
něco mu pomáhá, prosím ozvěte...díky za případné rady...

Jana

6. 2. 2007
19:54

RE: Atopický ekzém v obličeji
Mám stejný problém, už několik let hledám vhodný krém na ekzem v obličeji. Není to jednoduché, vyzkoušela jsem
opravdu hodně krémů, ale ten pravý pořád hledám. Ze všeho co jsem zatím vyzkoušela vám doporučuji krém Exomega
od A-Derma,Topialyse plus od SVR, a teď zkouším novinku Eucerin-mají velký výběr.Na noc promazávám Cutilanem z
lékárny. Ale každému vyhovuje něco jiného, tak hodně trpělivosti.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Peťula

30. 1. 2007
21:51

rvi - probiotika jsou dobrá pro osídlení střev správnými bacily, laicky řečeno. Např. celostní medicína praví,
že 80% imunity jsou zdravá střeva, potažmo to, co do sebe dostaneme. Hodně atopiků má ve střevech čurbajs,
pokud chceš, mrkni na web www.celostnimedicina.cz nebo www.symbinatur.com. Pokud budeš chtít, můžu ti napsat,
co bereme my, ale za to už jsem dávala peníze. Mě jen fascinuje, jak valná většina ekzematiků hledá ´tu
správnou mast´ na svoje kožní problémy a neuvědomuje si, že problém je někde úplně jinde, tělo ekzémy dává
najevo, že má problém a my se to snažíme zamáznout. Mrknul jsi na nějaké informace na netu? Když na to tak
kouknu, tak jediné, co opravdu pomáhá je poměrně tvrdá dieta... jenže to ´bolí´ a taková mast s kortikoidy je
přece tak jednoduše aplikovatelná.
Obiloviny a zelenina... tady by bylo fajn si přečíst něco o makrobiotice. My ženský to přece jen máme lehčí,
staráme se o jídlo svých bližních, já jsem na mateřský a proto ovlivňuju podstatnou měrou to, co dostaneme na
stůl. Zelenina: především vše, co roste v našem podnebí: kořenová zelenina (mrkev, petržel, celer), dále dýně,
pastiňák, kapusta, zelí. Ne moc rajčat, papriky a dalších aromatických zelenin. Obiloviny: balzám jsou pro
tělo pohanka a jáhly - jsou zásadotvorné, přičemž většina toho, čím se futrujou lidé dneška je kyselinotvorné.
A útroby úpí :-) Zkus mrknout do nějakého krámku se zdravou výživou, určitě tam najdeš spoustu inspirace. A
přeju hlavně výdrž, vím, že to funguje a je jen na nás, co se svým tělem provedem. Žádný doktor ani mast to za
nás neudělá :-) Zlom vaz! Peťula

Reagovat

rvi

30. 1. 2007
7:32

Díky Peťule...také piju sypaný "čistící" čaj, to mi poradila léčitelka. Co jsou to probiotika? A
jakou zeleninu a obilovany by jsi mi prosím poradila? Po knížce se určitě porozhlédnu.

Reagovat

Peťula

29. 1. 2007
14:19

Jo, zdraví vás zdravý životní styl :-) S atopem + špatnou pletí jsem žila do třiceti, masti nepomáhají, leč...
přesně jak píšete: úprava stravy, především vynechání mléka a kravské bílkoviny, pryč s červeným masem,
éčkama... hodně zeleniny, obilovin. Nikdy bych nevěřila, že tak jednoduchá věc zabere. A není to ani drahý :-)
Ekzémy znamenají problém s látkovou výměnou. Piju čaj na posílení ledvin a jater, baštím probiotika
(detoxikuju) a ulevilo se mi jako zázrakem pomalu obratem. Teď po dvou měsících jsem tak o 80% lepší.
Doporučuju knihu Jiřího Janči Zdravé dítě a alternativní medicína, je to samozřejmě aplikovatelné i pro
dospělé, ekzémům se tam dost věnuje. Je to útlá knížka za pár korun, ale moudra je tam přehršel! S čím si
klasická medicína neví rady, postaví do latě celostní. Ale není to o polykání pilulí, leč o vůli a delších
loktech. Janča píše, že i nejtěžší stavy lze jím popsaným způsobem dostat do rovnováhy do tří měsíců... Tak
držím palec!

Reagovat

ELIS

29. 1. 2007
13:12

Mne pred rokem na podzim se taky zacal objevovat ekzem v obliceji, byla jsme cela napuchla a cervena. N koznim
mi davali masticky, ktere ale nic nevyresili. Postupne se mi ekzem rozlezl i na dalsi casti tela. Zacala jsme
chodit na činskou medicinu, je to financne narocnejsi, ale za pul roku je videt dost pokrok, ekzem sice porad
mam ale zdaleka ne v tak velke mire a i z tela postupne mizi. nejdriv jsme mela byliny na procisteni krve, pak
jatra, ledviny, a ted je to porad zaludek. Verim spis bylinarkam nez koznim lekarum, ti znaji jen kortikoidy,
ktere nic neresi, chce to ale vydrzet, neb je to beh na dlouhou trat.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.