úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Astma a invalidní důchod

Astma a invalidní důchod

Hanka

7. 2. 2007
13:38

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na vaše názory - od malička mám astma, v současné době je ve stavu, že beru
2* denně inhalačně kortikoidy, dušnost se objevuje při námaze, v mrazu, při nachlazení a jiných akutních
respiračních onemocněních nebo když se směji. Zkoušela jsem jeden čas na radu lékařky používat udržovací léčbu
jen jednou denně a pozorovala jsem výrazné zhoršení, bez této léčby nemohu být. Myslíte, že s astmatem v tomto
stavu mám šanci dostat částečný invalidní důchod? Kromě astmatu, polyvalentní alergie, která může u některých
alergenů způsobit záchvat i přes udržovací léčbu mám sennou rýmu, rovněž léčenou inhalačním lékem.
Děkuji.

michala

18. 5. 2011
12:50

RE: Astma a invalidní důchod
mam narok na duchod mam ceru astmatycku a jsem socialni pripad a potrebuji vypomoc mam nejaky narok dekuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Zdeněk

5. 8. 2010
15:18

Dobrý den, je mi 27 a od malička trpím alergiemi a asthmatem. V součastnosti beru duaspir a ventolin. Tak
by mě zajímalo jestli mám šanci na invalidní důchod když mám práci s příjmem kolem 20 tis., Děkuji

Reagovat

EvaHájková

26. 6. 2010
23:14

Dobrý den,mám těžké astma a přiznali mi celý inv,důchod .Myslím,že za pokus nic nedáte

Reagovat

Šárka

28. 10. 2009
22:11

Co mě, i mojí mámě astmatičce, vážně hrozně pomáhá na akutní potíže, jsou mentolové bonbóny,
zkuste to... :)

Reagovat

Šárka

28. 10. 2009
21:37

Chtěla jsem se zeptat, pomohla by desenzibilizační léčba na astma (když se zhorší v sezóně)?

Reagovat

Magda Vlasáková

3. 10. 2009
14:17

Dobrý den,mám průduškové astna,užívám pravidelně Symbicort,pohotovostně Buventol,byla jsem u
lékaře i mimo termín kontroly,ve zprávě mám napsáno zhoršení stavu.Mám nárok na částečný
důchod,děkuji

Reagovat

paterhp

12. 3. 2008
23:17

Astma je velký problém. Mohu poskytnout zkušenosti pacientů s léčbou pomocí doplňků speciální
výživy, kdy v mnoha případech pomohlo opět Alveo od firmy Akuna. (Ať již formou jejich uveřejněním v
odborném tisku či s nimi můžete tlf. konzultovat jaké mají zkušenosti s léčbou)

Reagovat

[email protected]

12. 3. 2008
12:09

Tady Zdenka,no já jsem dostala ČID,ale mám jen necelých 5000Kč a to na žití není,a to jsem vdova na
baráku,bez přítele.Dostala jsem ho po 8.měsících nemocenské.Práci nemůžu sehnat už 4 roky,takže to
není žádná sranda.To už je lepší mít plný,ale na ten tak rychle nedostanu.

Reagovat

Hanka

9. 3. 2008
15:02

Pane Černý, to bylo myšleno tak,kdyby paní nechodila vůbec do práce, tak by jí byl částečný důchod
k ničemu.Já bych teda se 6000 Kč nevyžila...

Reagovat

Černý

9. 3. 2008
8:22

Finančně k ničemu? Mě těch necelých 6.000,- k platu docela přijde vhod...

Reagovat

martina

27. 9. 2007
16:38

Ahoj ženy,je mě 33 let,astmatik-alergik jsem zhruba 13 let.Posledních 9 let jsem závislá na elektrickém
inhalátoru,jelikož spreye ap. mi už nepomáhalo.Musím inhalovat každé 4 hodiny.Díky svému zdravotnímu
stavu nemohu sehnat žádnou práci,tak mi na úřadě práce doporučily si zažádat o důchod sama.Tak jsem
také učinila.Dostala jsem ČID,alespoň něco jsem si říkala.Po 3 měsících mi přišlo vyrozumění z
důchodového v Praze.Jsem sice invalidní,ale finance žádné.Nemám v posledních 10 letech 5 let
odděláno.Takže jsem tam kde jsem byla.Díky zdr. stavu nemohu sehnat práci,na důchod nemám nárok,na
soc.dávky také ne,takže mě má živit 72 letá matka.Vše pro nás.Přesto Vám radím zkuste to !

Reagovat

martina

27. 9. 2007
16:37

Ahoj ženy,je mě 33 let,astmatik-alergik jsem zhruba 13 let.Posledních 9 let jsem závislá na elektrickém
inhalátoru,jelikož spreye ap. mi už nepomáhalo.Musím inhalovat každé 4 hodiny.Díky svému zdravotnímu
stavu nemohu sehnat žádnou práci,tak mi na úřadě práce doporučily si zažádat o důchod sama.Tak jsem
také učinila.Dostala jsem ČID,alespoň něco jsem si říkala.Po 3 měsících mi přišlo vyrozumění z
důchodového v Praze.Jsem sice invalidní,ale finance žádné.Nemám v posledních 10 letech 5 let
odděláno.Takže jsem tam kde jsem byla.Díky zdr. stavu nemohu sehnat práci,na důchod nemám nárok,na
soc.dávky také ne,takže mě má živit 72 letá matka.Vše pro nás.Přesto Vám radím zkuste to !

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.