úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie x těhotenství

alergie x těhotenství

Veronika

12. 2. 2007
10:38

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tím, které léky, nebo alternativní metody by mohly pomoci při alergických
potížích v těhotenství? Jsem v 2. měsíci, vysadila jsem Xyzal, a teď každý den hrozně trpím - rýma, slzí mě
oči, kýchám, opravdu každý den, hlavně dopoledne, odpoledne se to zpravidla zklidní. Nevím, co s tím, slyšela
jsem i o pozitivních účincích aloe na alergie, ale nevím, zda se smí užívat v těhot. Díky.

Reggie

23. 4. 2010
16:29

RE: alergie x těhotenství
Ahojky,jsem v 38.t.těhotenství a mám alergii na jarní pyly,už týden vůbec nemůžu dýchat a jsem z
toho zoufalá.Minulý rok jsem dostala Symbicort na dýchání a nevím zda ho můžu ted užít/můj
alergolog má dovolenou/a zda si mohu vzít aspon Claritine.prosím o radu díky

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Monika

20. 4. 2010
13:54

Jsem alergička a užívám ZYRTEC. Je mi 37 let a chtěla bych otěhotnět. Alergolog mi řekl, že pokud je
to skutečně třeba, můžu ZYRTEC bát, ale může to prý mít vliv na miminko. Nedokáži bez ZYRTECU
vydržet ani den, hned mně svědí a zčervenají dlaně a udělají se zejména v dekoltu červené fleky.
Je to opravdu nesnesitelné!!!! Tak silnou alergickou reakci jsem začala mít až od 37 let, kdy jsem
prodělala neštovice, i když jsem se nechala preventivně očkovat. Prosím pořaďte mi, zda mohu ZYRTEC
opravdu v těhotenství brát, nebo zda jej mohu nahradit nějakým jiným lékem.
Předem moc děkuji.

Reagovat

Veronika

14. 5. 2007
10:56

Mně můj gynekolog řekl, že můžu brát cokoliv, od Claritine, přes Zirtec,Xyzal,Zodac ať si prý
řeknu, co normálně užívám.Tehdy jsem byla ve 20.týdnu.Napsal mi Claritine.A když jsem se chtěla
ujistit u alergologa, který mi pro změnu všechno zakázal,krom Livostine kapek,gynekolog křičel na mě,
co to je za alergologa, ať se do toho neplete.Tak jsem se sama rozhodla nic nebrat,pouze na doporučení
plicaře Symbicort na astma.Dusila bych i miminko.Vyznejte se v tom.Teď jsem už na konci těhotenství,
změnila jsem gynekologa,bývalého primáře jedné krajské nemocnice. Je to příšerné,taková
alergie.Ale vydržte.

Reagovat

kata chvatalova

3. 5. 2007
7:34

mě moje praktická lekařká doporučila homeopatika není to sice ono ale je to lepší než nic RHINALLERGY
.

Reagovat

13. 2. 2007
8:23

:o) jo zapomnela jsem napsat, ze ted mam 3mesicni zdravou holcicku Juli

Reagovat

13. 2. 2007
8:22

:o( v lonskem roce jsem mela uplne stejny problem. Musela jsem vse vysadit. Lekarka na alergii rekla.. zadne
leky! Plicni.. dychacku na astma - urcite, nemuzete dite pridusit. Gynekolog.. v pripade nutnosti radeji berte
Flonidan (lek na alergii)..Takze jsem se snazila nic nebrat, a kdyz bylo nejhure tak jsem si zobla Flonidan,
nos vyplachovala kapickami s Vincentkou (koupila jsem si to v lekarne) a pouzivala jsem na dychani Seretide..
tak drzim palecky :o) Juli

Reagovat

Marcela

12. 2. 2007
11:41

Nevím jestli vás potěším, byla jsem těhotná před 4 lety- možná je to teď už jinak.Musela jsem vysadit vše
kromě flixonasy.Já beru antihistaminika celoročně,když je nemám dostanu rýmu, mám velké otoky v obličeji,
někdy se i dusím-když oteču moc.Bylo mi řečeno že musím vydržet, dostala jsem neschopenku do konce těh.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.