úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Lidičky, pomoc, dusim se!

Lidičky, pomoc, dusim se!

al

16. 3. 2007
20:49

Od malička jsem vedena jako astmatička bronchiale. Doteď jsem měla relativně pokoj, až teď kdyz jsem po
mateřské prišla do práce, je to už rok. Jsem z lidí kolem ve stresu a dýchám jakoby na povrchu, nechtěně
zadržuji dech, pak zase mám pocit nedostatku vzduchu, nemůžu se pořádně dodechnout. Bolí mě hrozně plíce
zepředu i zezadu. (Alergoložka mi řekla, že mě asi bolí záda.) Pořád jsem unavená, nestíhám práci,
domácnost... a hlavně - dusím se. Prosím poraďte.
al

al

21. 4. 2007
11:22

RE: Lidičky, pomoc, dusim se!
No Jirko, neboj se že usnu na vavřínech. Chci pomalu vysazovat sprey (navíc ho mám teprve měsíc), a
něco s tím začít dělat. Zkusím jógu a začnu chodit do posilovny jako dřív.
Můžeš se trochu víc rozepsat co pomohlo či pomáhá tobě? Každá rada dobrá.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

jirka

20. 4. 2007
23:11

...no jo, jen do té doby než si na to organismus zvykne. Nechci strašit, ale pak to může být horší.
Zažil jsem silný záchvaty...přijela mi na pomoc záchranka s kalciovkou. Pak se mi konečně rozsvítilo.
Tak třeba se rozsvítí i tobě.

Reagovat

al

19. 4. 2007
18:59

Díky za reakce. Opravdu jsem si tak připadala jak píše Míša, jenže pak už jsem začala každé ráno
vykašlávat. Nakonec to dopadlo tak, že užívám sprejem kortikoidy a antihistaminika. Po kontrole u
doktorky doufám, že pomalu začnu stříkat aspoň obden. Jinak, cítím se skvěle, jakobych nikdy astma
neměla.
To jsou věci - tyhle drijáky.. :)

Reagovat

Míša

18. 4. 2007
1:00

Ahoj,
tohle znám od sebe. Ale -neuraz se prosím - to vypadá spíš, že potřebuješ navštívit psychiatra.
Měla jsem ty samé příznaky jako ty, taky se léčím na alergologii, a poté, co jsem si dala kolečko u
různých doktorů, poslali mě na psychiatrii. Zjistila jsem, že se "dusím" kvůli stresu, že
vlastně nejde v tomhle případě o astma, ale o stres a úzkost, že to nezvládnu. Teprve když jsem si
tohle ujasnila, začalo to být OK.

Reagovat

jirka

17. 4. 2007
23:40

alternativa je fajn, ale je potřeba najít profíka a uvěřit. jinak doporučuji začít u sebe...sport,
pomalu ale jistě. koupil jsem si čističku vzduchu do ložnice a zdá se, má taky určitý výsledky.

Reagovat

Marcela

31. 3. 2007
17:09

Dle alternativní medicíny má snížená funce játer na svědomí astma, pylové alergie, ekzémy...,astma může
způsobovat i psychika. Obojí měla moje dcera (od 5 do 11 let), po vyčištění a zregenerování organismu
bylinnými koncentráty, je dcera bez obtíží, nebere žádné léky.

Reagovat

al

19. 3. 2007
13:43

Stando díky za reakci. Alergoložka mi dělala klidovou spirometrii a ta vyšla v normálu.
Když má člověk astma, tak sípe, co když je ale dušnost bez sípotu?

Reagovat

Standa

19. 3. 2007
9:19

Doporučil bych jako první změnu alergologa,nepíšete zda udělal základní vyšetření jako
sprometrii,bronchodilatační test či snímek plic,ale diagnóza bolavých zad mi nepřijde dostatečně erudovaná.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.