úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie a kuřácké pracoviště

alergie a kuřácké pracoviště

jana

22. 3. 2007
10:38

Dobrý den, máte někdo zkušenost s tím jak a zda může zvětšovat problémy alergikům pasivní kouření na
pracovišti? Byla mi zjištěna alergie na jarní pyly a kočku, ale problémy mam i v práci mimo sezonu, svědění
nosu, kýchání atd...Můj šéf vedle v kanclu kouří a pod dveřmi to jde i k nám, moje kolegyně je také alergička,
a když si šéf vždycky zapálí tak kašle a kýchá stejně jak já. Nevíme jak se proti tomu bránit...

Emma

23. 3. 2007
9:19

RE: alergie a kuřácké pracoviště
Ja nastoupila před dvěma lety do práce, kde polovina lidi kourí, sice ne primo u me v kancelari, ale dvere
jsou vsude otevrene, takze to citit je. Kouri i sef, takze neni mozne se proti tomu nijak branit. asi pul roku
po mem nastoupeni do prace se mi zacala zhorsovat alergie a pote i ekzem. Ekzem jsem pak mela uplne po celem
tele, i kdyz jsem ho nikdy takhle hrozny nemela. Porad jsem hledala pricinu, chodim na cinskou medicinu a ta
mi pomaha. Taky jsem uz premyslela, ze by to mohlo byt z pasivniho koureni, ale nevim. Co myslite?
diky...jestli jo, tak ma chut podat stiznost, neb pracoviste ma byt nekuracke ze zakona.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Janča

22. 3. 2007
12:04

RE: alergie a kuřácké pracoviště
Měla jsem stejný problém s pasivním kouřením na pracovišti jako vy. Také mám alergie a atopický ekzém a v té
době se mi vše velmi zhoršilo. Vím, že se s šéfy po této stránce nedá moc domluvit, i když ze zákona máte
právo na zajištění vyhovujících pracovních podmínek, ale myslím, že málo kdo by se pouštěl do sporu. Mě v té
době pomohly návštěvy v Solné jeskyni, kde se člověk trochu zregeneruje, ale vše to neřeší. Zkuste to vyřešit
domluvou a v případě zhoršení zdravotního stavu radím nesetrvávat v současném zaměstnání. Já riskovala a mám z
toho astma. Přeji vám hodně úspěchu.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.