úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Ekzém a antikoncepce??

Ekzém a antikoncepce??

Ivča

23. 3. 2007
11:49

Přeji všem krásný den, chtěla bych se jen zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s zhoršením ekzému po změně
antikoncepce?? Začala jsem brát antikoncepci, která by měla zlepšovat akné, ale zrovna v té samé době se mi
ekzém znovu objevil, tak pátrám po možných příčinách. Děkuji moc za Vaše názory. Ivča

Nikolana

16. 6. 2018
19:25

RE: Ekzém a antikoncepce??
Nevím jak to mají ostatní, ale mně hormonální antikoncepce ekzém vždycky výrazně zhoršila. Zkoušela jsem několik druhů, ale žádná mi nevyhovovala, tak jsem HA musela vysadi úplně.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Larisie

14. 5. 2018
16:22

Všeobecně platí, že hormonální antikoncepce atopický zhoršuje.

Reagovat

Vronidlo

22. 4. 2018
20:40

Rada bych obnovila diskuzi...prozivam mirne peklo..po vysazeni antikoncepce po 17letech..vlastne ku..... peklo..nici mi to zivot..spanek..nejsem schopna fungovat.od ledna 15 injekci neslo jinak..ted radi cyklosporin dekuji nechci..cili se upinam na more a srovnat psychiku..jak dlouho se telo cisti od HA jak si mohu pomoci asi jen a jen cas...

Reagovat

21. 11. 2010
12:53

za jak dlouho přišlo zlepšení po vysazení antikoncepce? jsou to dva týdny a nic se mi nezlepšilo,
pořád hrozný

Reagovat

Mirka

1. 9. 2010
19:21

Konečně někdo, kdo řeší úplně stejný problém jako já. Při používání první antikoncepce se mi
objevily hemoroidy (brala jsem to jako stres ze zkoušek), později se přidal i "atopický" (ve 22
letech?) ekzém na očních víčkách. Vysadila jsem, pleť se měsíc držela, druhý a třetí měsíc
hrůza, ale!!!! HEMOROIDY PRYČ A ATOPICKÝ EKZÉM V NEDOHLEDNU! Bohužel pleť byla v takovém stavu, že
jsem nevydržela a po dvou měsících nového užívání mám opět silnější hemeroidy a šupinatou
kůži na očních víčkách. pomoc!!!! jaké je pro mě řešení? existují tabletky pro mě????

Reagovat

Ing. Jana Teršlová

27. 5. 2010
12:32

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Jana

25. 5. 2010
20:41

Jako první antikoncepci jsem začala brát Jeanine, hlavně kvůli tomu, aby se mi zlepšilo akné. Po třech
měsících se mi skné zlepšilo ale neskutečně se mi zhoršil ekzém. Poté jsem přešla na Minervu a
zlepšení žádné. Nevíte o nějaké horm.antikoncepci, která není až tak na zlepšení pleti, ale zase
nechci aby se mi akné vrátilo. Snad existuje nějaká taková vyvážená antikoncepce?

Reagovat

Markéta

3. 2. 2010
16:15

Já mám také ekzem od dětství,objevoval se jen v loketních a podkolenních jamkách.V pubertě se na
nějaký čas ztratil,zato mě trápila alergie na pyl a prach.Ve 23 letech jsem otěhotněla a ekzem se
začal hodně zhoršoval,kůže mě hodně svěděla po celém těle,mastí jsem moc v té době používat
nemohla hlavně žádný kortikoid.Po porodu jsem dlouho své mimčo kojila,ekzém se moc nezlepšoval,naopak
se mi zhoršil a to hlavně na prstech u rukou,dlaních,zápěstích.V té době jsem už zase brala
antikoncepci.Za tři roky jsem znovu otěhotněla a na ekzem na rukou a v obličeji jsem si pomalu zvykala.I
druhé mimčo jsem se snažila dlouho kojit(16měsíců),abych zabránila vzniku ekzému v kojeneckém
věku,nepomohlo,stejně se u mimča ekzém ve třech měsícíh objevil.Kojení jsem poté ukončila,abych se
mohla začít léčit kortikoidama.Vše je zatím bez úspěchu.Takže jsem už 7 let ve zhoršeném stavu co
se týče rozškrábaných rukou,prasklin na prstech,suchých a svědivých rtů a oči mi dávají také
zabrat.Teď už mě půl roku svědí i pokožka na hlavě,tak nevím.Jsem z toho zoufalá.Doma mam poslední
platíčko antikoncepce,takže doberu a zkusím vysadit,snad to konečně zabere..

Reagovat

Ewis

10. 1. 2010
10:20

Naprosto souhlasím. Já jsem měla ekzém jako úplně malinká, ale na rukách se mi držel tak do 11 let
asi. Potom naobro zmizel. V 16 letech jsem začala brát antikoncepci(původně na akné, která by měla
kůži zlepšovat), ale bylo to hrozný. Nejdříve jen malý "flíček" na ruce a potom snad
wšude(hlawně na obličeji). Doktoři mi ale pořád říkali, že tohle antikoncepce nedělá. Zhruba po
roce jsem se už ale naštvala a vysadila ji. A náhle ekzém začal ustávat. Jaká náhodička :D. Ted mám
už jenom někdy sem tam flíček na ruce. Takže doporučuju vysadit! :)

Reagovat

Luna

1. 10. 2007
15:59

Ano, antikoncepce může zhoršit ekzém - hormony často regulují produkci kožního mazu (proto se také
předepisuje na akné). Sušší kůže=zhoršení ekzému.

Reagovat

Ivča

16. 8. 2007
20:52

Dík za tvoji zkušenost, je to dlouho, co jsem sem svůj příspěvek vkládala. Teď mám podezření na
potravinovou alergii(sojova a psenicna mouka)uvidime jak dopadne expozicni test, ale nemyslim si ze to mam z
toho. HA jsem ted na dva mesice vysadila ale zlepsilo se to az tak po mesici, ale aspon neco.Asi to chce
vydrz:-)Drive jsem brala Cilest a nic, pak jsem na rok a pul vysadila a ted tohle..chjo:-)

Reagovat

Eva

16. 8. 2007
17:52

Já jsem brala HA asi 8 let a střídala jsem ji. Nic mi nevyhovovalo.Celou domu jsem měla ekzém. Začalo to
na rukách a nakonec jsem skončila v nemocnici na kapačkách. Doktor mi ale pořád tvrdil, že z toho to
nemůže být.Jakmile jsem vysadila, začalo to pomalu ustupovat.Musíš si to sama vypozorovat. Antikoncepce
je dobrý byznys... Zdraví Eva

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.