úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Zyrtec, Zodac......

Zyrtec, Zodac......

Dana

16. 4. 2007
12:55

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké z volně prodejných léků lepší než jiné. Nebo
jsou to úplně stejné výrobky od jiných značek?
Nerada bych experimentovala, může někdo poradit?

Alice

18. 6. 2007
14:06

RE: Zyrtec, Zodac......
Tak mohu tomase trumfnout tim,ze ja mam sennou rymu uz dele nez 50 let. tedhy ale zadne leky nebyly, jen
Bromadryl (fungoval jako vyborny spaci prasek), Tavegyl, Claritin,Loratidin, Floridan....Dirthiaden, zyrtec.
Ted uzivam Zyrtec ale nezda se mi ucinny na 100%. V pripade nouze nejvyssi funguje dost dobre Dithiaden.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Tomáš

7. 6. 2007
20:57

Osobně můžu říct, že veškeré volně prodejné léky jsou na nic. Alergií trpím od 9 let, nyní mi je
21 a prošel jsem řadu léků, které mi předepisovala alergoložka. Každý rok jiné léky, počínaje
Claritinem, pak Zodac, Zyrtec a další. Zastavil jsem se na dobu 3 let u léku s názvem XYZAL, který je
poze na předpis a měl jsem s ním velmi dobré zkušenosti, akorád mi připadá, že na mě přestává
působit. Někteří lidé se po něm můžou cítit unaveni. Já sám jsem s lékama bezradný, potože jak
jsem psal už Xyzal nějak nezabírá a tak se stává (i když je to proti tomu, co říká lékař), že si
někdy večer musím vzít druhý, nebo v této době někdy Dithiaden. Snad jsem vám alespoň trochu pomohl.

Reagovat

marta

11. 5. 2007
7:12

dobrý den, není to stejné - oba léky mají shodnou účinnou látku, ale Zyrtec je originál, což
znamená, že vekeré studie se dělaly právě na něm, tudíž firma do něho investovala roky a finance.
Zodac je generický přípravek - kopie - tedy stejná účinná látka, ale může mít jiné pomocné, v
různém poměru apod.

Reagovat

6. 5. 2007
17:14

Zodac je lepší. Informace od staré zkušené zdravotní sestry.

Reagovat

Iveta

2. 5. 2007
13:08

Já sem s volně prodejnými léky na alergii experimentovala hodně dlouho. Ani jeden, který si dokážete
představit mi nepomohl. Pak sem se konečně dokopala zajít k alergologovi a tam mi pomohly první tablety,
co sem dostala a za pár korun!

Reagovat

rené

22. 4. 2007
9:57

Zyrtec je volně prodejný po sedmi tabletách.. cena kolem 100,- (jak v které lékárně).

Reagovat

Petr

17. 4. 2007
23:35

je to úplně jedno. stejná látka, stejný účinek. jen já jsem si nějak víc zvykl na zyrtec, tak mám
pocit, že to líp účinkuje.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.