úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: dětský atopický ekzém

dětský atopický ekzém

Michaela Chabadová

17. 4. 2007
22:27

Ahoj všem mám syna 5 měsíců starého a už 4 měsíce bojujeme s atopickým ekzémem hlavně na obouch
tvářičkách převáříme vodu na koupání nemejeme v mýdle a pijeme sojové mléko ale je to pořád
stejné nely horší jsem bezradná slyšela jsem o pití kozího mlíka že to pomáhá prosím o radu
nemáte s tím někdo zkušenosti díky Míša

Iva

27. 4. 2007
22:26

RE: dětský atopický ekzém
Můj syn trpí atopickým ekzémem od 3 měsíců. učebnicový případ. Nemohla jsem kojit, má alergii na
bílkovinu kravského mléka a spousta dalších druhů mléka i potravin mu vadí. zhoršuje se to s
alergickou sezonou.. brzy mu budou 3 roky a vcelku úspěšně nám zabírá přísná dietní opatření,
homeopatie a střídání krémů. A-derma exomega krém, lipobase, excipial U lipolotion... Ani sojové
mléko, ani kozí bych nedoporučovala, nejlépe se poraďte s pediatrem o vhodném štěpeném kojeneckém
mléce, na trhu jich je více, např. Nutrilon pepti, Nutrilon pepti MCT, Nestle - Alfare, Neocate...ani
hypoalergenní mléka nestačí, ta jsou jen pro prevenci. má dcera pije Bebu H.A.ale poslední týdny (bude
mít rok a pomalu končíme s kojením) také sleduji krupičku na čele...je to individuální, npř.
rajčate syn snáší výborně, ale určitě sama nepijte mléko, raději Pohankový napoj apod, nejezte
kyselé, ořechy, mák, kořeněná jídla, vejce(bílek) a co nejdéle kojte, pokud můžete. Díky
homeopatce nemusím dítě mazat ani kortikoidy ani Elidelem, který prý též není ideální... Hodně
štěstí Iva

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

iva

26. 4. 2007
9:58

vyskousejt kosmetiku robatko s konopi,prodavaj v lekarne,nasi Zuze to pomohlo.

Reagovat

18. 4. 2007
14:54

vyzkousej pohankový nápoj!!!

Reagovat

Dana

18. 4. 2007
9:17

To sojový mlíko by taky mohl být problém, je to docela silnej alergen. Možná bych zkusila týžový nebo
ovesný. To kozí taky není špatný, ale jak pro koho, je to individuální. Uričitě lepší než
kravský, ale chce to zkusit.

Reagovat

Jana

18. 4. 2007
9:06

Měla jsem stejný problém, ale nepíšeš jestli mimčo ještě kojíš? Pokud ano musíš si hlavně ty
dávat pozor na to co jíš. Např. čokoládu, buráky, rajčata aj. Jinak na ty tvářičky použij krém
od Exomega z lékárny. Ten opravdu moc pomáhá. Tak hodně štěstí.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.