úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie kobalt,nikl

alergie kobalt,nikl

I.

23. 4. 2007
14:22

prosím o radu,kdo má také alergii na kobalt a nikl,jaké potraviny nesmí přesně jist?nedávno jsem sice
dostala nějaký přibližný seznam ale řekla bych že je tam toho daleko víc,vyrážky se nemůžu zbavit
a nechce se mi s tím opět jít ke kožnímu,když vím že jím něco co mi alergii podporuje....a nevíte o
něčm na zklidnění takovéto podrážděné pokožky?předem dekuji za každou odpověd!!!!!
I.

noatakco

13. 6. 2014
19:39

RE: alergie kobalt,nikl
ahoj...nevím, jestli to pomůže všem nebo vůbec někomu, ale měla jsem a už jen občas mám alergii na kovy, ale protože jsem nenechavá, tak jsem zkoušela úplně všechny možné praktiky (laky, oleje, sádla, prášky,desinfekce, prostě co jsem našla jsem na sobě testovala), jak se toho zbavit, až jsem na jednu věc narazila...obyčejná konopná mast. Místo kde se mi obvykle dělala vyrážka (samozdřejmě pokud to tedy není celé tělo), jsem si namazala mastí a byl klid...někdy se mi stane, že mi ještě vyrážka vyleze, ale už je to v porovnání oproti dřívějšku, úplné nic. Nevím jestli vám to také pomůže, ale zkusit to můžete..Byla bych ráda kdyby vám to zabralo taky, protože vím, jak je to otravné. Hezký den...:-)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lucie J

16. 10. 2013
0:23

Pro: JarkaPokud mohu ze zkušenosti říct, tak nedávno jsem absolvovala poměrně rozsáhlou debatu na kovy, které jsou v tomto případě přijatelné a se stříbrem Vás rozhodně zklamu, ani to není vhodné i když po něm nemáte reakci. Vhodné jsou titan, "žluté" zlato, platina a chirurgická ocel, ale pouze certifikovaná - zde se nedoporučují šperky, ani protetika - dá se nahradit titanem, kde nehrozí, že to tělo nepřijme. Velký problém bývají amalgámové výplně a je nutno alergii hlásit u každého lékaře.

Reagovat

Tavic

17. 4. 2013
13:43

Dobrý den,
existuje nějaký registr/organizace alergiků na kovy ?
Zabývám se výzkumem, a jednou z otázek je, zda by byl zájem například o mast / potravinový doplněk, který by dokázal zneškodnit stopy alergeních kovů.
Taková věc samozřejmě něco stojí (a není hned), takže bez základního odhadu spotřebitelů / ekonomiky, takový projekt nemůžu ani představit vedení.
Nešlo by o přípravek na bázi kortikoidů ani homeopatik, ale alergen by byl v něm pevně chemicky vázán, tak aby nebyl vstřebatelný. [email protected]

Reagovat

Margit

25. 1. 2012
14:27

Mam tezkou alergii na kovy,pouzivam vse sklenene,mobilni tel.je bez kovu,ale mam problem v potravinach.Nevim,co mohu a co ne.

Reagovat

Dana

31. 3. 2011
12:39

pro [Darina]: U nás jsem nenašla nic, ale v zahraničí je to poměrně obvyklé, třeba tady http://www.purenature24.co.uk/shop/a3199/cutlery-sylvia-nickel-free-60-pieces.html. Tam je poměrně výběr. Ale je to v anglii :-(

Reagovat

Darina

30. 3. 2011
20:14

Moje maminka ma silnou alergii na nikl, vari v plechovych hrnicich,pokud vari v nerez hrnci, tak je ji vzdy spatne, ma vecne puchyr na rtu od priboru ci kavove lzicky:-( tak se chci zeptat nevite nekdo, kde by se dal sehnat nejaky pribor z tvrzeneho plastu nebo plechu, maminka odmita jist obycejnou umelohmotnou lzickou ci camp priborem s tim, ze ji to z toho proste nechutna....

Reagovat

Lenka

24. 3. 2011
15:42

Dobrý den, dnes jsem byla lékařem informována že mám taky tuhle alergii. Mám ráda náušnice. Kamila psala že nosí šperky z chirurgické oceli,tam tedy není obsažen kobalt ?

Reagovat

pavlina jelinkova

21. 1. 2011
14:35

nesmi se cesnek zeleny salat cesnek ananas lusteniny.ja jsem ale jidlo prestala resit to bych nasmela skoro
nic.spis jsem se zamerila na praci prasky.hodne vychamat pradlo ve vane,zadne mydlo.

Reagovat

mimiluska

14. 12. 2010
20:11

Dobrý den,hledala jsem tuhle stránku hned,jak jsem se dozvěděla od lékařky,co mi je.Napsala mi
mast"BELOGONT",je dobrá ale loupe se po ní kůže,nemůžu ji používat stále.Taky nemůžu
rajčata a hlavně nesmím houby.V těch je velké množství stopových prvků.Hodinky a cvoky od riflí si
natírám lakem na nehty,taky kovové obroučky brýlí.Jinak mám pupence podlité vodou i na obličeji

Reagovat

Jana

23. 6. 2009
19:12

Dobry den, mam alergii na nikl a snažím se vyhýbat všem věcem, které to obsahují ale nikde nemohu
sehnat pásek s umělou sponou... kdyby někdo z vás věděl o nějakém e-shopu kde bych ho mohla sehnat
byla bych Vám velmi vděčná ...

Reagovat

Jitka

16. 3. 2009
13:53

Ahoj!Také mám alergii na nikl a kobalt,potraviny nejsou pro mou alergii problém,ale mycí
prostředky,které právě obsahují též nikl(i jar obsahuje nikl)Pracuji na bazénu a vadí mi výpary při
čištění a desinfekci bazénu a jeho okolí,aspoň takové vysvětlení jsem dostala!Před tím než jsem
tam začala pracovat jsem tak silnou vyrážku neměla!Jen při nošení bižuterie a to jsem podchytila!

Reagovat

Miroslava Paradýsová

30. 10. 2008
22:11

Dobrý den,v televizních zprávách jsem slyšela,že byla zjištěna alergie na nikl obsažený v mobilních
telefonech,a že se to dá zjistit nějakým roztokem,kterým se po potření zjistí zda ta věc nikl
obsahuje.Kde tento roztok můžu koupit a jak se nazývá.Děkuji s pozdravem Miroslava Paradýsová

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.