úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: ekzém na obličeji

ekzém na obličeji

Dana

6. 4. 2005
18:30

Asi 3 měsíce /možná celou zimu/ mám červený flíčky na obličeji. Jednou je to u nosu, pak to zmizí a objeví se
to na bradě, pak nad rtem a tak se to stěhuje. Docela to svědí a je to takový popraskaný. Nemáte někdo něco
podobnýho a radu jak se toho zbavit?

Soňa

24. 1. 2006
9:51

RE: ekzém na obličeji
Jsem kosmetička a s podobnými flíčky jako máte vy se setkávám docela často.Pokud se vám flíčky na obličeji
objevují pouze v zimě, jedná se s největší pravděpodobností o reakci pleti na chladné počasí, jelikož vaše
pleť je zřejmě nedostatečně chráněná. Mráz, ostrý vítr, přechody z tepla do zimy, přetopené suché místnosti
atd. představují pro pleť nejnáročnější zatěžkávací zkoušku. Je potřeba neustále pleť zvlhčovat a to
několikrát denně hydratačními krémy ( není pravda, že se hydratační krémy nesmí používat v zimě. Dnešní
moderní technologie u kvalitních krémů zaručují, že hydratační složky pronikají rychle do pokožky a působí
vlastně zevnitř, čili na povrchu žádná voda nezůstává), minerálními vodami ve sprayích (ne před pobytem
venku), zvýšit pitný režim a zvlhčovat vzduch v místnostech. Při velkých mrazech používejte přes hydratační
krém ještě vrstvičku hutného výživného krému, např. na bázi vazelíny. Ten používejte do vymizení i na
přesušené flíčky během dne a hlavně na noc. Také je důležité nevycházet ven bez kvalitního make-upu, který
představuje vlastně ochranu pleti, je to takový "svetr" pro pleť. Hlavně nepoužívejte na flíčky
peeling, mohly by se ještě zhoršit.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Leni

18. 5. 2005
20:51

Je fakt,že doktoři problémy občas zlehčují, protože sami už jsou v koncích a nevědí si rady. Vcelku účinná je
i čínská medicína,ale je to na dlouho,studovat,pozorovat, počítat, výsledky jsou ale dlouhodobé, možná
navždy!Ale při dodržení určitých zákonitostí!Takže zkus alternativní přístupy!

Reagovat

Lenka

18. 5. 2005
20:49

Já jsem měla podobný problém v zimě,kdy jsem se cpala(jsem alergik)zmrzlinou a nanuky,dnes vím,že je to
svinstvo.Musíš vysadit z jídla vše,kde je jakékoli E...čísla protože můžeš být jako já alergická i na ně.Pak
vysaď hlavně červené maso,můžeš mít alergii na lepek,dej si ovocnou nebo čistě zelen.dietu bez pečiva,chod na
hydrocolon,dnes už je v každém větším i měnším městě(asi 500-600Kč),tohle mělo u mě úsoěch.Homeopat mi dal
léky,stálo mě to ovšem asi tisícovku!Ale zmizelo vše!!!!Ať se i daří a napiš mi jak jsi to zvládla.A propos,i
znamení ve kterém ses narodila, hraje roli.Já jsem např.Panna,toto znamení ovládá trávení, a na tohle opravdu
trpím, takže ať se daří!!!Určitě napiš,ju???Lenka

Reagovat

lasy

27. 4. 2005
19:36

Já používám modrou indulonu, doporučila mi to kamarádka. Ze začátku jsme k tomu měla nedůvěru, ale zatím v
pohodě. Teda ne, že by se mi to zlepšilo, ale aspoň se to nehorší. Mažu s tím i děcka.

Reagovat

Dana

12. 4. 2005
13:21

to: Katka 1
Díky, ale myslím, že kosmetiku mám vychytanou. Používám Clinique a tem by měl být bez parfémů a hypoalergenní.
Jestli ale někdo máte zkušenost s jinou kosmetikou, dejte vědět, ráda zkuším něco nového.

Reagovat

katka 1.

12. 4. 2005
9:25

Nevím, co používáš za kosmetiku, ale mohlo by to být způsobeno i tím. Zkus nějakou, která neobsahuje parfémy
ani jiný dráždidla. Efekt se asi neprojeví hned, ale pokud máš takový problémy, měla bys ji používat pořád.

Reagovat

hanah

8. 4. 2005
9:00

Podle toho co píšete by to mohla být periorální dermatitida. Měla byste určitě jít ke kožnímu lékaři. Čím
dřív začnete u kožních problémů s léčbou, tím líp. Aspoň taková je moje zkušenost.

Reagovat

krystýna

7. 4. 2005
10:35

Dano, já mám to samý a mě pro změnu doktor řekl, že to bude s největší pravděpodobností alergie na chlad. Je
fakt, že v létě takový problémy nemám.

Reagovat

petr

6. 4. 2005
22:20

já jsem astmatik a alergik. v poslední době jsem ale zjistil něco podobnýho co máš ty. jen se mi to
nestěhuje...naštěstí. velikost je pořád stejná, zhruba mexického dolaru :o) nicméně si plácám takovou
specialitu, kterou kradu svým ekzematickým dětem. Jmenuje se to EXCIPIAL U LIPOLOTIO. Pak to přestane tak
hnusně vypadat a dokonce to načas i zmizí. Je ale bohužel fakt, že loni ta skvrna byla menší :o(( ...ale třeba
ti to pomůže.

Reagovat

jarka

6. 4. 2005
20:45

myslím, že ji je víc, ale já kupuju Parexyl. Ale pozor je jich víd druhů, musíš chtít tu bezfluorovou. Určitě
ji budou mít v lékárně. Dřív jsem to kupovala v Globusu, ale poslední dobou ji tam nemají.

Reagovat

Dana

6. 4. 2005
20:41

Jarko, to jsem ještě neslyšela, že existuje taková pasta. jak se prosím tě jmenuje a kde to kupuješ?

Reagovat

jarka

6. 4. 2005
20:28

Taky jsem měla něco podobnýho a doktor mně poradil, abych vysadila zubní pastu s fluórem, že to může být
alergie na něj. Od té doby¨, je to asi 4 roky používám bezfluórovou a je to OK. Zkusit to můžeš.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.