úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém

atopický ekzém

Anina

5. 5. 2007
15:08

ahoj mám dvouletou dceru,je to tak měsíc co se jí na ruce objevily červené fleky, začala si ruce
škrábat (má to na dlaních) a začala ji praskat kůže,úplně do krve,teď už to má i na patách ne tak
moc,jen červené flíčky, máme mast advantan,ale moc nezabírá pokud máte někdo nějakou zkušenost
napište mi prosím děkuji.Doktorka mi řekla že se jedná o atopický ekzém..otec dcery je astmatik a má
alergii na prach a pyl děkuji Anna

Katka

27. 6. 2007
21:45

RE: atopický ekzém
Ahoj,doufam ze se teda nezlobite ze jsem Vam to preposlala zrovna na mail.
Ja jsem mela take ekzem na ocich,a hlavne rukou,ruce jsem mela rozpraskane, ma dcera take.Co pouzivame
pripravky ceske firmy Missiva jsme uplne bez ekzemu.Peru v pracim programu,ktery jako jediny v CR neobsahuje
fosfaty,zeolity a plavenou kridu.Pili jsme fytotonic,ktery telo procisti zevnitr,jinak se ekzemu
nezbavite.Potom je tam vyborny krem na ruce a nehty,za tyden jsem mela ruce krasne!Muzu poslat vice
info-katka.[email protected]

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Ema

21. 6. 2007
9:14

Chtěla bych se zeptat Moniky, jestli dodrzovala taky dietu podle cinske mediciny, mne se ekzem objevil taky
az v dospelosti a pred rokem jsme zacala chodit k cinskemu lekari, pokroky jsou videt, ale ekzemu jsem se
jeste uplne nezbavila. Mohla by jsi i napsat, ke komu jsi chodila.Diky

Reagovat

Monika

17. 6. 2007
18:20

Dobrý den, také jsem si prošla obdobím atopického ekzému. Já to měla až v dospělosti. Začínala
jsem také mastmi pouze na promaštění, nezabíraly, začali jsme s malou dávkou kortikoidů až skončili
na opravdu silných kortikoidních mastech. I Vámi zmíněný advantan. S kortikoidů jsem, ale měla strach
a nakonec, jsem se odhodlala pro léčbu u čínského lékaře. Musím říct, že to byl očistec, ale po
4.měs bylo po ekzemu.Nevím ovšem zda je to pro děti vhodné.Jestli máte zájem zájem o víc info
napište mi na mail.Měla jsem stejné příznaky jako Vaše dcerka. Červená, popraskaná svědící
kůže.Monika

Reagovat

markéta

30. 5. 2007
14:00

já mám výborné zkušenosti s kosmetikou dr. nestora houngbedjiho. kontakt 608144291

Reagovat

Eliška

25. 5. 2007
20:01

Ahoj já mam atop.eksem už od narození a máma mě koupala ve vývaru z břízy, a do dnes nemam
problemy.Já mam dceru ,vím co to je a taky jí v tom koupu mužu říct že to pomáha ,zacelý rany a
pokožka je krásně jemna doporučuju .
Hodně štěstí

Reagovat

Emma

25. 5. 2007
16:29

Vero, mohla by jsi nam rici, jak jsi se ekzemu zbavila?

Reagovat

Věra

25. 5. 2007
15:09

Mám 2měsíční dceru, kterou plně kojím, a je po mě a manželovi silná ekzematička. Kvůli přestupu
alergenů do mateř.mléka jsem musela vyřadit z jídelníčku mléčné potraviny (vč.jogurtů), vejce,
kakao, citrusy. Dále musím promazávat několikrát denně A dermou (Exomega se osvědčila nejvíce), jinak
by dcera byla do krve rozdrásaná - dost to svědí. Kortikoidům se snažíme vyhýbat. Atop.ekzém je běh
na dlouhou trať, přeju trpělivost (ale dá se nad ním zvítězit- já už 10let nevím, co to je..)

Reagovat

Iva

10. 5. 2007
0:04

Synovi úspěšně léčíme atopický ekzém již třetí rok, má ho od 3 měs. V nejhorší fázi měl
také advantan, na noc pasty (ichtyo) prý mj. i proti svědění, asi po 14 dnech se to zlepšilo a
následně pak vždy Elidel - do zhojení. Teď nemažu ničím, jen krémy (a-derma, Lipobase..)peru s
2.mácháním bez aviváže, mýdlo má jen a-derma, celé tělo koupu jen ve vodě nebo v olejové koupeli
(široká nabídka), taky je dobré se vyhýbat hře na písku, barveným plastelinám...jinak chodíme na
homeopatii a drží dietu. Přeji hodně zdaru a síly

Reagovat

Jitka

8. 5. 2007
16:14

Dovoluji si otázku, nepřeháníte to zbytečně s dětskou kosmetikou. Já sama jsem ekzematik a když se mi
narodil syn měla jsem snahu mít pro něj všechno jen to nej a výsledek - já ruce až k loktům do krve -
poučení, dětská kosmetika je někdy pěkné svinstvo.

Reagovat

Radka

5. 5. 2007
18:35

Ahoj,s exemem mam zkušenost,tak se rada podělím. Ja jsem používala na dceru hlavně bylinky,na koupele.
Ale důležitá je taky strava - na doporučení bylinkářky jsem jí dávala "živé jogurty" a
ovesné vločky. Dobré jsou taky kapky,nebo sirup Echinacea, posiluje imunitní systém. Je pravda, že byla
malinká (4 měsíce) ale do dvou měsíců se projevy značně zmírnily. Přeju hodně trpělovosti.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.