úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzem a zvířata

atopický ekzem a zvířata

Eliška

7. 5. 2007
8:10

Ahoj mam dotaz ja i má dcera mame atopický eksem a chtěli by jsme si pořidit male zviřadko mužete mi
někdo poradit co si mužem pořídit ?Mam strach že si měco pořídím a vyvolá nam to atopický eksem
jestly mate zvíře a je u vas vše v pořadku prosím napište.Děkuji

Zuzka

29. 5. 2007
16:19

RE: atopický ekzem a zvířata
Možná byse si mohly pořídit želvu nebo rybičky. Nemají srst a proto by nemuseli ekzém zhoršovat.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

29. 5. 2007
9:23

Souhlasím s Hankou. Na vašem místě bych taky žádné zvíře neriskovala. Co funguje obecně se nadá
říct, je to individuální. Navíc zhoršení může přijít až časem, takže nepomůže ani
"zkoušení" zvířete u známých.

Reagovat

Hanka

26. 5. 2007
18:51

Milá Eliško, vidím, že s vámi nemá cenu ztrácet čas. Napsala jsem vše, co jsem považovala za
důležité, tak to bohužel je a chodí, znám to z vlastní zkušenosti, i přesto že se vám to možná
nelíbí.Nevím, proč hned útočíte slovy, že nic nevím a jen se tu možná bavím, nemám důvod to
dělat a chtěla jsem vám pomoci a poradit vše, co vím.Bohužel si s těmito řečmi budete muset poradit
sama.Nashledanou

Reagovat

Eliška

25. 5. 2007
20:06

Mě by zajímalo co by ste mi doporučila zatím ste na vše řekla ne .Je něco co neškodí ?Nebo nevíte
nic a jen se tu bavíte .

Reagovat

Hanka

18. 5. 2007
16:22

Vše podstatné v kostce k tomuto tématu jsem vám napsala. Pokud vás napadne nějaký dotaz, tak ho
napište, pokud budu vědět, odpovím...

Reagovat

Eliška

17. 5. 2007
8:38

Asi o tom víte víc než já, tak mi něco doporučte .Jak to tak vypada tak stím mate zkušenosti .

Reagovat

Hanka

16. 5. 2007
18:52

U králíka je to podobné s alergeny jako u psa a kočky, chtěla jsem vám jen objasnit realitu...

Reagovat

Eliška

16. 5. 2007
16:42

Moc děkuju za radu ale doufala jsem že mi doporučíte malího králíčka nebo něco takovýho ale nevadí
psa si nepořídím to ne ale ste hodný děkuju.

Reagovat

Hanka

14. 5. 2007
17:57

Ano Ivo, uvedla jsem to jako příklad, spousta lidí žije v domnění, že alergii způsobuje srst
zvířete, ale tak to není!!Pokud někdo je přecitlivělý na psí alergeny, bude mu zřejmě vadit i tento
psík, tak jsem to chtěla paní objasnit. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo ..))

Reagovat

Iva

13. 5. 2007
22:53

samozřejmě souhlásím s tímto názorem, ale údajně je to jediná rasa psa vhodná pro alergiky. Naopak
(tzv. naháči - psi bez srsti ) jsou vysoce alergičtí. zkuste vyhledat více informací.

Reagovat

Hanka

13. 5. 2007
17:22

Trochu si dovolím oponovat Ivě.Je samozřejmě možné, že s psíkem nemá manžel sestřenice problémy,
ať je velký astmatik,ale není dáno, že právě tento pes vám nebude dělat problémy.Všeobecně nejvíc
alergenizují kočky a hned po nich psi a to i bezsrstá plemena.Mluvím z vlastní zkušenosti, je po tom
stokrát horší řešit,co se zvířetem,když se stav zhorší.Samozřejmě moc chápu touhu nějaké
zvíře dítěti dopřát, ale zkuste něco jiného, alespoň pro začátek.Je to opravdu citově stresující
řešit situaci, kdy dítě je na psu či kočce závislé a měli byste ho dát pryč.Dá se to řešit
vakcinací, ale to je krajní řešení a u dítěte vám ho nikdo nedoporučí...

Reagovat

IVa

12. 5. 2007
21:40

Takže rasa toho pejska je Boloňský psík. Je velmi společenský není velký, klidně i do bytu a
nepouští chlupy.. Manžel sestřenice má silné astma - je v invalidním důchodu a dcerka je lehká
alergička. snáší to výborně....prý hodně alergizují hadi a rybičky (krmivo), takže to jsou tipy co
vyloučit
zdravím I.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.