úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie na psenici?

alergie na psenici?

zuzuza

8. 12. 2015
22:45

Pěkný vecer,je tu prosim někdo,kdo by mi poradil s alergii na psenici? V roce 2011 jsem byla na alergologii s tim,ze mi při styku s moukou začnou svedit ruce,vyrazka,kychani ryma a při požití určitých potravin např. Oliznuti těsta na buchtu tortilly atd zacne svedeni v ústech usich a jako pupinky na rtech....z testu me vyšly alergie na pyly obilí víc nic....tak jsem to dal neresila. Myslím ze mi tehdy řekli,ze alergii na mouku nemam. Moje problémy trvají dále. Pokud si dam kupovanou pizzu tak opět svedeni v ústech,asi na spodek pizzy jak je pomoucneny....a včera jsem si ve zdrave vyzive koupila psenicne klicky,dala do polévky a teda okamzite svedeni skrabani se na dekoltu a pupinky na rtech. Okamzite jsem přestala jist a preslo to. Na alergologii jsem se objednala a jdu az v lednu. Kdyz mi tedy alergie tehdy nevyšla,co jsou tedy tyto příznaky?? Dekuji za rady.

KAMI

3. 1. 2017
22:44

RE: alergie na psenici?

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Nikoleta

20. 3. 2016
21:41

Pěkný večer, Zuzko, tak to máme asi podobné. Mě hrozně trápily vyrážky na rukách, nejdřív puchýřky, ty popraskaly, zrudlo to, svědilo, pak mi to praskalo do krve. Byla jsem na testech a zjistili mi, že mi vadí kontakt s moukou. Nejhorší je, že pracuji jako cukrářka. Skončit nechci, práce mě baví a hlavně i doma dost peču, vařím. Podle dr. mi konzumace pšeničné mouky nevadí. I tak jsem se rozhodla mouku z jídelníčku úplně vyřadit, zajímalo by mě ale jakou používáte kosmetiku? Krémy na ruce, mýdla atd.? Máte nějakou zkušenost? Potřebovala bych nějakou prevenci. Hezký večer, Nikola

Reagovat

pralinka

20. 1. 2016
8:15

pralinka

Dobry den Zuzko,
z vlastni zkusenosti... nejde o klasickou alergii na psenici, ale o intoleranci na psenici, ktera ma prave i tyto priznaky. Tedy svedeni, vyrazka, atd. Mne treba vadi i sampon ci telove mleko s ovsem ci obilnymi klicky. Neustale musim cist slozeni. Nejvic mam priznaky v dobe pylove alergie, tedy kdyz se alergie zkrizi... to se snazim mouku uplne vysadit. Pres zimu je to trosku lepsi, takze sem tam obcas zhresim kouskem treba lineckeho korpusu. Jinak si davam pozor.
Kdybyste mela jakekoliv dotazy, klidne napiste. Kdyz budu vedet, rada poradim, napisu ☺

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.