úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: sluneční alergie

sluneční alergie

Marcela

23. 5. 2007
16:51

prosím o radu, poslední asi čtyři roky se mi při pobytu u moře vyskytl sluneční ekzém.Jsou to
nepříjemné svědivé vyrážky na dekoltu a rukou.Používala jsem na tyto partie krém se stovkovým
faktorem, ale ani tento vloni nezabral.Prosím neznáte někdo něco, co opravdu funguje. Jsem z toho
nešťastná, protože jezdím s dcerou k moři na delší dobu kvůli AE, ale trpím víc než ona.Díky za
rady.

luba

6. 6. 2007
8:47

RE: sluneční alergie
dcera ma úplně stejné problémy a rada lékaře zní: nechodit na sluníčko. Nepomohly ani vysoké
faktory, když to začne, postupně se vyrážka rozleze po celém těle a než zmizí je po dovolené. V
Egyptě jí dal místní doktor nějakou mastičku, po které se se problémy zmírnily, ale myslím, že to
byl samý kortikoid, takže to není řešení napořád. Letos zkoušíme akupunkturu...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

28. 5. 2007
10:15

Také trpím už několik let sluneční alergií a musím potvrdit, že je to opravdu nepříjemné.Dočetla
jsem se, že je dobré, předtím než pojedete k moři užívat nějakou dobu betakaroten(alespoň měsíc) a
s sebou k moři si vzít nějaká antihistaminika(např.Zyrtec) a užívat je tam 1x denně pro zmírnění
příznaků alergie, no a samozřejmě vysoký faktor(kožařka mi doporučila Microsun 30-je to krém, který
by měl úplně odrážet UV záření, takže v kůži by pak nemělo docházet k reakci, ale sama ho
vyzkoušený ještě nemám.A taky je dobrý nechat si předepsat od kožařky nějaký krém s kortikoidem a
v případě objevení se alergie, to místečko namazat, sice to hned nezmizí, ale aspoň to tolik
nesvědí(to mám vyzkoušené)Snad jsem Vám trochu poradila.Přeji hodně štěstí.j.

Reagovat

Jana

24. 5. 2007
12:13

Mám stejnou zkušenost a aspoň za sebe můžu říct, že 100% nefunguje fakt nic :-(( Vysoký faktory to
trošku tlumí a nastupuje to později.
My jsme začaly k moři jezdit až v září, kdy slunko není až tak agresivní a pokožka má už trošku
základ. Nejhorší je jet hned v červnu, kdy je člověk bílej po zimě, to je pak pro tělo pecka. To
září se mě osvěčilo. Jinak jsem vyzkoušela snad všechno včetně antihistaminik i homeopatie.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.