úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie na vaječný bílek

Alergie na vaječný bílek

berrycherry

25. 5. 2017
20:32

Dobry den,
prichazim s dotazem ohledne alergie na vaj. bilek. Dcera ma 12,5 mesice a ma diagnozu atopicky exem - po 2 mesicich protikvasinkove diety a mazani endiaronovou pastou exem vymizel. Dnes jsem ji dala poprvé mini kousek (cca 0,5x0,5cm) vaj. bilku (uvareneho cca 12 minut) a behem 20 minut se ji vytvorily cervene fleky kolem pusy, zacala hodne slinit, strkala ruce do pusinky a byla velmi nervozni. Tedy podle me alergicka reakce na bilek.
Muj dotaz zni, zda-li nyni i ja (kdyz jeste v noci kojim) mam prestat jist vejce? Dosud jsem je konzumovala (min 3 tydne) a nepozorovala jsem zadnou reakci (ani zhorseni AE, kdyz jej mela). Predpokladam, ze u dcery mam striktne vynechat vse, co obsahuje bilek? Dosud jsem ji davala cca 1x za 10 dni uvařeny žloutek a reakci jsem nepozorovala - mám tedy vynechat u ni radeji i ten zloutek? Dekuji za zkusenosti a nazory predem.

Stanislava

6. 6. 2018
16:07

RE: Alergie na vaječný bílek
Alergii na vaječný bílek mám dost silnou. Stejně i na kasein reaguji dost bouřlivě. Prý alergie na vaječný bílek a kasein spolu souvisí, je to pravda?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Larisie

3. 6. 2018
8:41

V takovém případě dceři už bílek nikdy nedávejte, ani kousíček.

Reagovat

Tana2

26. 5. 2017
15:58

Dobrý den,

vámi popsaná alergická reakce u dcery má podobu alergie na vaječný bílek. V případě takové alergie je nutné se vyhýbat vejci celému jak ve stravě dcery, tak i u vás.
Doporučuji vyšetření na alergologii a další postup dle výsledků testů.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.