úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Vysavač Lůžkovin - RAYCOP a co dále?

Vysavač Lůžkovin - RAYCOP a co dále?

Dave4626

24. 10. 2017
14:17

Dobrý den, stojím před otázkou jaký si koupit vysavač lůžkovin.

Zajímá mě Váš názor a případně tip na nějaký výrobek. Níže si dovolím popsat to co jsem zjistil já.

Internet je plný reklam (i skrytých v pseudočláncích) na RAYCOP RS-300. Jedná se o neuvěřitelně předražený malý ruční vysavač, bez desetikorunky za 7000Kč.

A nesmíme zapomenout na provoz - výměnný spotřební materiál: prachový filtr stojí 500Kč, HEPA dalších 500Kč a UV lampa 1000Kč.

Existuje i nějaká jiná možnost než RAYCOP? A je vlastně vůbec RAYCOP dobrý? Stojí alespoň za polovinu svojí ceny, nebo prostě jen vydělávají na nemocných? Máte někdo osobní zkušenost?

Po pátrání jsem zjistil že existuje ještě pár alternativ.

První z nich je HOOVER MBC 500UV. Ten také nestojí úplně málo, ale proti RAYCOP je to skoro polovina, 4000Kč. (kolik stojí filtry a lampa nevím) Hoover má místo "klepače" rotační kartáč, bude kartáč fungovat stejně dobře? Co si o něm myslíte?

Podivný čínský výrobek Kalorik HSS 1004 za 2000Kč, nemá klepač ani rotační kartáč, ale disponuje HEPA filtrem a UV lampou.

UV Vacuum Cleaner Housmile z ebay. Má UV, klepač a HEPA filtr. Cenově je to cca 2400,- vč. dopravy. Zdánlivě stejný vysavač jako RAYCOP jen za třetinu ceny... Snad jen s tím rozdílem, že RAYCOP má ještě předfiltr, takže se nemusí tak často pracovat s HEPA.

Potom už mě jen napadá jakýkoliv klasicky velký kvalitní vysavač a menší na lůžkoviny určený rotační kartáč.

UV světlo je stejně dle mého názoru pouze reklama, UV světlem se skutečně dezinfikuje vzduch i povrchy, nicméně za pomocí lamp nepoměrně výkonnějších a po dobu minimálně 30minut, takže přejetí nějakou 8W lampičkou je dle mého názoru spíš jen reklamní tahák...

Za veškeré názory děkuji.

Tana

14. 11. 2017
14:15

RE: Vysavač Lůžkovin - RAYCOP a co dále?
Dobrý den,

pokud vysavačem potřebujete řešit roztočové alergeny, pak je potřeba uvést, že nejúčinnějším opatřením při alergii na roztoče (a nejen při ní) jsou protiroztočové povlaky.
https://www.proalergiky.cz/eshop/protiroztocove-povlaky-protecsom.html
Ty zajistí hygienicky čisté lůžko bez použití chemie a jejich funkčnost je prakticky 100%, protože tvoří fyzickou bariéru mezi alergeny a pokožkou.
Co se vysavače týče, nemáme jiné zkušenosti než s Raycopem. Ten prodáváme již řadu let a zákazníci si ho chválí.
Jedná se o doplňkové opatření vůči roztočům, protirozotočové povlaky však v žádném případě nenahradí. Pokud je lůžko chráněno povlaky, víceméně vysavač není potřeba, protože povlaky působí obousměrně. K člověku se nedostanou
roztoči - a dovnitř do lůžkovin se také nic nedostane, potrava pro roztoče, další alergeny apod.
Vysavač s UV lampou má tedy smysl pro účely, kde nemůžete použít povlaky nebo nemůžete danou věc pravidelně prát na 60 a více stupňů, tzn. např. na sedací soupravy apod.

Bohužel Vámi zaslané modely neznáme, takže se k nim nemůžeme vyjádřit.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.