úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie a čistička vzduchu ano/ne?

Alergie a čistička vzduchu ano/ne?

Davidovitch

31. 1. 2018
23:07

Dobrý večer, poprosil bych o radu. Syn je alergický na roztoče, pyl a podobné alergeny, k tomu má náběh na astma. Doktorka nám před dvěma lety doporučila pořídit čističku vzduchu (konkrétně jsme pořídili Ionic-care triton - https://vas-pomocnik.cz/cisticky-vzduchu/) a musím říct, že se to hodně zlepšilo, alespoň pokud byl kluk doma. Od začátku roku jsme ale museli přejít k jiné lékařce a ta se k tomu staví spíše skepticky. Tvrdí, že doma to sice synovi pomáhá, ale o to náchylnější je ve vnějším prostředí a že izolovat ho od původců alergie není řešení. Uznávám, že když se nad tím člověk zamyslí, dává to smysl. Ale sami se doma neumíme rozhodnout, tak co myslíte?

Tana

22. 2. 2018
22:26

RE: Alergie a čistička vzduchu ano/ne?
Dobrý den,
člověk by měl být v čistém a příjemném prostředí alespoň doma, protože je to jediné místo, kde to může ovlivnit.
Ovlivní to úpravou vzduchu - ať už čištěním nebo zvlhčením, pokud potřebuje. Nehrozí v žádném případě celkové eliminace od alergenů nebo vytvoření si sterilního prostředí.
Jde jen o úpravu vzduchu aby tam, kde naše tělo regeneruje (a dýchací soustava odpočívá) a u dětí, kde tělo roste, bylo čisto.
Ještě bych se vrátila k úvodní zmínce ve Vašm dotazu, píšete o alergii na roztoče. Na ty čistička vzduchu nepomůže, protože roztoči nepatří mezi lehké alergeny, co se týče jejich hmotnosti.
Roztoči žijí zejména v lůžku, a to je potřeba chránit tzv.protiroztočovými povlaky, ideálně Protecsom.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:


Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.