úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie - pes -> kočka ?

alergie - pes -> kočka ?

Dominik

29. 5. 2007
21:01

Zdravím. Chci se zeptat, jestli je pro mě vhodné si pořídit nějaké zvíře... Měl jsem alergii na
včelí jed, která mi byla úspěšně přeléčena a teď na mě včelí jed téměř nepůsobí. V té
době mi samozřejmě dělali testy na všemožné alergeny a nic jiného nenašli. Jenže asi o něco
později se u mě projevila alergie na psy na žádných testech jsem sice nebyl ale to že když se jen na
psa podívám dostanu obrovskou rýmu a když ho pohladím vyskáčou mi na rukách vyrážky. Nedejbože,
abych si pak šáhl na oči - nejsem masochista. Tak mě teda zajímá, když si pořídím nějakou kočku,
jestli to nebude to samý, nebo případně jestli se dá alergie na psy nějak přeléčit, protože kočka
přeci jen není tak akční jako pes. Jestli mi ale na to doktor spíš neřeke ať se psům vyhýbám a
není co léčit. Tak co vy na to - díky. D

Hanka

1. 6. 2007
17:24

RE: alergie - pes -> kočka ?
Dominiku,to že máš alergii na psa neznamená automaticky alergii na kočku, ale je zde velká
pravděpodobnost, že alergický budeš po čase soužití s kočkou.A je pravda, že kočka má
nejsilnější a nejagresivnější alergeny.Já na kočku začala být alergická po roce soužití a
nepomáhaly ani prášky, pak se mi vyvinulo astma.Je pak hrozné řešit, co se zvířetem uděláš.Na
alergologii ti mohou udělat testy na kočku dopředu, ale nic to neřeší,vyjdou negativně a za rok třeba
pozitivně, protože si tu alergii třeba vypěstuješ. Jsem z toho taky nešťastná a vím, jak těžký je
život bez zvířete, ale být tebou, tak bych pořízení kočky neriskovala.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dominik

1. 6. 2007
14:49

Pročetl jsem si tu všecko co jsem našel, ale pořád nevím jestli alergie na psa znamená automaticky i
alergii na kočku? A ještě když už jsme u toho to že už nějaké alergie mám znamená, že mám
větší pravděpodobnost, že dostanu ještě další alergie na něco dalšího, než člověk, který nemá
alergie žádné (zatím)?

Reagovat

Petr

31. 5. 2007
0:05

alergeny u kočky jsou daleko horší než u psa. zkušenosti, ale je to i změřeno...

Reagovat

Hanka

30. 5. 2007
19:13

Dominiku, přečti si příspěvky u tématu ekzem a zvířata, je to totiž stejné jako u alergie a astmatu,
napsala jsem tam své zkušenosti se zvířaty. Jen k tomu co jsem tam uvedla podotýkám, že alergie se
vyvinula až po roce soužití se zvířetem....

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.