úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: pár otázek...

pár otázek...

Vendula

29. 5. 2007
22:42

Dobrý den.Je mi 18 let a alergii mám od narození(hlavne na pyly,nejake potraviny prach...).Když jsem byla
malá,brala jsem takové vakcíny každý den, pak mi můj lékař zkusil dávat prášky.Vystřídala jsem
například Claritin,Zirtec,Zodac,Flonidan,Zaditen,Xyzal a možná ještě nějaké,ale žádný mi nijak
zvlášť nepomohl.Alergolog mi vždy řekne:tak Vendulko,jaké to bylo během roku?...já odpovím,že
stejné a on mi dá velmi "složitou" a "nečekanou"otázku: Tak jaké prášky si
vybereš?...no a já si pomocí rozpocitadla vyberu svuj lék:)Takto je to už několik let.Už mi ale trochu
došla trpělivost a ráda bych přešla k někomu jinému a konečně už tu alergii nějak začala řešit,
protože je to čím dál hroší, ale nevím,zda to musím sdělit svému alergologovi nebo obvodnimu
lékaři nebo si proste najdu nekoho jineho.Také bych se chtěla jeste zeptat: potíže mam stejné jako
všichni(vodnatá rýma,slzící oci,svědění nosu,otoky obličeje, kašel, větší tvorba hlenu atd.) ale
taky me hrozne svedi v krku az jakoby pálí a nevim vubec co s tim mam delat.Nekdy je to hrozny,tak se chci
zeptat,jestli s tim ma take nekdo problemy a co mu na to pomáhá.
Děkuji za všechny reakce na můj celkem dlouhý dopis,ale o alergii a jejich zkusenostech bych byla schopna
psát dlouho :)
Vendula

Vera

26. 4. 2011
15:32

RE: pár otázek...
Chodím na píchanou vakcínu Phostal na jarní pyly a beru Aerius a po deseti letech bojů jsem bez obtíží. Teď budu s vakcínou po pěti letech končit, tak jsem zvědavá, jestli to vydrží, ale i kdyby ne, nebo uplně ne, tak to za to stálo. Účinky vakcíny jsem pocítila hned první jaro a každý rok se to lepšilo. I když Vám třeba vakcína před deseti lety nepomohla je určitě více druhů a hlavně stále účinějších. Je to prý jediný způsob léčby, který může vývoj alergie zvrátit. Určitě bych si o ni zkusila znovu říct, až se Vás bude lékař ptát, co si vyberete.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Tomáš

7. 6. 2007
21:18

Ahoj Vendy :o), já mám podobnou situaci se svou alergoložkou, která ordinuje v Ostravě na Náměstí SNP,
teď se jí chystám změnit, protože má alergie se spíše stupňuje a taky jen experimentuje s léky,
prošel jsem, dá se říct, totéž co ty. Ale na chvíli mi zabíral Xyzal, který už teď, ale
neúčinkuje. Také jsem podstoupil "imunní léčbu", kde jsem 3 roky kapal kapky a pak 4 roky
chodil na injekce a vůbec mi to nepomohlo, akorát jsem vyhodil peníze. Problémy se svěděním v krku mám
také. Změň lékaře a přeju hodně štěstí.

Reagovat

Hanka

30. 5. 2007
19:01

Vendulo, takového alergologa bych určitě změnila hned, přece je nesmysl, aby sis sama vybírala léčbu,
tu ti musí alergolog nasadit sám dle obtíží. Změnit ho můžeš sama,prostě najdeš si jiného a
přehlásíš se k němu.

Reagovat

kočka

30. 5. 2007
15:22

zkus dát alerkologovi poslední šanci a popros ho jestli by ti udělal testy na plíseň candidu a chlamydie
tyto dva problémy se často skrývají za některýmy alergiemy a potom matou.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.