úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: hořící víčka

hořící víčka

Anafella

22. 4. 2019
11:21

Hezký den, ráda bych požádala o radu ohledně "hořících víček". Ačkoli jsem nikdy netrpěla na alergie, před rokem jsem měla silnou alergickou reakci na chemické mycí přípravky v kombinaci s kočičími chlupy, kdy mi během pár hodin natekla oční víčka (horní i dolní) spolu s exkézem, bolestivým pálením a svrběním. Od té doby se mi tyto silné reakce, které přetrvávají několik dní a tlumím je antihistaminiky, objevují překvapivě po konzumaci alkoholu (tudíž už rok vůbec nepiju a když si dám sporadicky sklenku, mám to zpět), po expozici na slunci, stačí i krátce (sluneční alergie) a po určitých emočně vypjatých stavech (nejvíc asi potlačený hněv). Netuším příčinu, možná je ale důležité zmínit, že jsem celého půl roku předtím, než se mi to stalo poprvé, užívala sérum na růst řas, po kterém jsem měla nebolestivé červenější proužky pokožky těsně kolem řas, ale jinak mi kůži nedráždilo. Sérum jsem ale přestala po první alergické reakci používat, jelikož mě na pokožce pálila jakákoli ne-přírodní kosmetika.. Věděl by prosím někdo, co s tím? Ostropestřec na játra (což by mohla být podle čínské medicíny souvislost) jsem brala chvíli, ale bez účinku. Děkuji.

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.