úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Diprophos

Diprophos

Jitka

6. 6. 2007
21:47

Mám alergii na trávy již od tří let věku,léčím se na alergologii.Užívám cromohexal combi a
flonidan.Nyní mám pár dní dost silné alerg.reakce,kýchání,slzení očí apod.Byla mi nabídnuta
injekce diprophos,má prý účinek na 4-6.týdnů a pak se opakuje.Jenže je to kortikoid.Nemáte s tím
někdo zkušenost?A co vedlejší účinky?

Hanka

12. 8. 2008
12:09

RE: Diprophos
Ahoj Jitko,chtěla jsem se dozvědět více o injekci Diprophos a tak jsem se dostala až sem.Já ji dostala
před více jak měsícem,jelikož pravidelně docházím na alergo a taky trpím od dětství atopickým
ekzémem.Alergie letos nechtěla běžnými léky ustoupit a tak mi doktorka píchla Diprophos.Moc jsem
nevěřila, ale musím říct, že hned nastala úleva.Žádná rýma, kýchání ani svědění.A ještě k
tomu což oceňuji nejvíce mi zmizel ekzém.To se doposud žádnému doktorovi nepodařilo po aplikaci
nejrůznějších mastiček.Teď se mi opět objevil a já nevím jestli si mám zase říct o injekci když
jsem zjistila, že to jsou kortikoidy.Jinak zatím jiné změny nenastaly.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

melania

28. 9. 2007
21:09

S uzivanim Diprophosu mam skusenosti uz niekolko rokov. Nemala som po nom ziadne vazne komplikacie len
dolezite je nedat si ho aplikovat injekcne v pripade prechladnutia alebo pri pocite ze na Vas nieco lezie lebo
choroba sa prejavi do niekolkych dni.. ja som mala aj horucku . Ucinok lieku trva aj viac ako 4 az 6 tyzdnov,
mne vydrzal skoro tri mesiace,ale je to v podstate subjektivne.Skor by som neodporucala uzivat ho injekcne
viac ako dva krat v roku.

Reagovat

Tomáš

7. 6. 2007
20:46

To je zajímavé, sám něco podobného bych vyzkoušel, od své sestřenice vím, že údajně se po
kortikoidech přibírá na váze.

Reagovat

Josef

7. 6. 2007
12:29

Nerozumím tomu,ale myslím si,že kortikoid by měl být aplikován místně- kapkami přímo do nosu
atd.Pokud bude cirkulovat v krvi,není to nic moc

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.