úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: nemuzu dýchat :/

nemuzu dýchat :/

lukas

9. 6. 2007
6:14

ahoj chci se zeptat je mi 22 a uz nekolik let jsem alergik na pyl prach apod ale nic velkeho, vzdy mi staci
zirtec a vse je ok. ale posledni dobou se mi projevuje ošklivý dusivy kašel. vetsinou kdyz jdu spat vecer,
v noci ale i rano z niceho nic začnu kašlat, zakaslu treba tak 5x-10x a uz po chvilce se mi tak stáhne krk
ze nemuzu vubec dýchat, začínám se dusit, apod. musim se pak hodne uklidnit a tak do pul hod to přejde.
poraďte prosim

mirek

1. 5. 2008
7:52

RE: nemuzu dýchat :/
přesně tohle jsem měl taky. nebylo to sice večer, ale navíc jsme k tomu měl průjem...no hrůza.
spouští to vždy nějaká situace, nejaký alergen. myslím že u tebe jsou to roztoči v posteli, tak se na
ně zaměř. jinak to bude asi alergický astma. ze začátku ti asi pomůže nějaký lék na inhalování
jako první pomoc, ale nespoléhej se jen na něj. měl bys začít cvičit a vyhýbat se alergenům.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

dasenka

20. 4. 2008
9:37

ahoj meho syna trapi vecerni kasel casto vnoci kasel je vlhky as dusivy casto ve spanku av nocnich hodinach
lekarka tvrdi ze na pruduskach nic neni avkrku taky ne tak me napadla naka alergie nikdy sme tim tak moc
netrpeli jen kdys byl male miminko tak casto mel larynditidu nebo prudusky a trt ve 3letech nu pichali ucho
tak prosim o radu jak predchazet takovemu kasli

Reagovat

Martina

19. 6. 2007
16:04

Ahoj Lukáši,

ten večerní a noční kašel a dušnost bych rozhodně nepodceňovala.Z alergie,kterou máš,se může
celkem rychle vyvinout astma a to už nelze zvládnout jen za pomoci Zyrtecu.Bylo by dobré si zajít za
alergologem na kompletní testy a také na spirometrii.Noční potíže bývají právě jedním z typických
příznaků astmatu.Lukáši,zajdi si raději co nejdříve k doktorovi,aby sis váháním zbytečně
neublížil.Pokud bys chtěl v tomhle ohledu jakkoliv poradit,napiš na mou e-mailovou adresu,ráda Ti
poradím a pomohu.Držím palce,Martina ([email protected])

Reagovat

verča

15. 6. 2007
20:14

ahoj, možná to nebude zase tak hrozné, jak popisuje předešlá odpověď. Mám něco podobného...a doktor
mi tvrdí, že je to astma. Až to zase na tebe přijde, zkus si namočit látkový kapesník a dát si ho
přes obličej a vezmi si prášek na alergii. Dle mých zkušeností by to mělo zabrat do 20 min a mělo by
se ti zase lépe dýchat.Pokud se z tebe při tom ozývá takový pískavý zvuk, a ráno tě pobolívá v
krku neváhej skočit k doktorovi na spirometrii. Víc ti už asi neporadím ... toto jsou mé zkušenosti ...

Reagovat

marek

11. 6. 2007
20:13

zdar, to jsem měl taky. zůžila se mi vždycky dýchací trubice tak, že jsem měl pocit že je po mě.
dlouho jsem nechápal co to spouští. postupem času mi našli na testech, že jsem přecitlivělý úplně
na všechno snad jen s výjimkou potravin a léčiv. nevím co ti poradit... snad bys měl začít u doktora,
ať ti předepíše inhalátor. pak začni sledovat co to spouští. bude to na dlouho, ale jinak se tomu
utéct nedá. chemie tě časem zničí.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.