úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: sluneční alergie

sluneční alergie

Kamila

15. 6. 2007
20:42

Ahoj všem, trápí mě alergie na sluníčko, která se projevuje pouze u ičí. Vždy velmi otečou a v
jejich okolí naskáčou puchýře. Doktorka říká, že na to nic neexistuje, ať nelezu na slunce. Nenašel
už někdo lepší řešení nebo alespoň zmírnění? Díky moc

tarantule

9. 8. 2007
19:55

RE: sluneční alergie
Já již 4 roky beru betakaroten, začnu vždy v dubnu až květnu a končím v září. Můžu říct že za
ty 4 roky nemám v létě žádné potíže a to jsem kdysi nemohla vůbec na sluníčku
polehávat.Vyzkoušejte.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Janina

30. 7. 2007
13:13

Sestra koupila v lékárně v Bulharsku lék Allergosan ( vyrábí Bulharsko) a aplikuje se tabletami nebo
injekcí ( injekcí ráno do stehna, aplikovala jí ho kamarádka zdrav.sestra).Okamžitě pocítila
úlevu,svědivé pupínky pomalu zmizely a také svědění. Lék jí dopporučila jedna paní na pláži. Zda
tento lék je k dostání v ČR nevím, chci to zjistit v lékárni. Taky trpím na slunečnou alergií a
chystám se k moři.V lékárni prodávají opal.krém proti slun.alergii EUCERIN-je to novinka-stojí 499 Kč
a gel po opalování proti slun.alergii Eucerin a stojí 344 Kč. Sestra to vyzkoušala,alergie byla menší
než min.rok. Nakonec jí pomohl lék Allergosan.

Reagovat

Petra

16. 7. 2007
11:34

Nechoď na slunce od 12 do 16 hod., maž se krémem se silným faktorem (min. 50), na vyrážku zkus Fenistil,
příp. ber i nějaké antihistaminikum (Xyzal, Zyrtec, Zodac...). Je to ze sluníčka.

Reagovat

Tanja

10. 7. 2007
9:47

Díky Bořku, nemůžu uvěřit tomu, že sluneční brýle, které mají mít UV filtr
"nepomáhají" a ještě by mě zajímalo jestli je možné, aby naskákaly pupínky ze slunce i
přes oblečení:-) docela trapný dotaz, myslím, že ne...ale co když nás časem přestane chránit i
oblečení, podle mě záleží hodně i na materiálu a barvě oblečení...no a další věc, co si myslíte
o syntetických a přírodních UV filtrech a jaký je rozdíl v jejich působení na pokožku...kdyby
náhodou někdo věděl:-) já musím vždycky všechno rozpitvat a mít ke všemu móc otázek...Kdyby lidé
více ctili Matku Zemi a žili podle jejich pravidel, nemusela by se proti nám bouřit a sesílat na nás
pohromy. Ale nic jiného si nezasloužíme. Pokud nás nezatopí voda, tak nás Slunce spálí...T.

Reagovat

Bořek

9. 7. 2007
14:48

Otoky kolem očí a pálivá místa v okolí víček bez jakýchkoli zjevných příčin bude možná alergie
na slunce. Holt slunce je agresivnější než kdykoli předtím a bude hůř! :o( V horších případech
vyskakují i puchýřky (taky jsem měl a to už nesvědí, ale bolí jak čert). Takže omezit pobyt na
slunci. Sluneční brýle nepomáhají, prakticky mi dermatolog řekl, že na to nic není, hlavně se
neslunit.

Reagovat

Tanja

9. 7. 2007
13:02

Jak to tady čtu, tak začínám mít pocit, že ty moje červené svědivé kruhy kolem očí a otoky taky
snad způsobuje sluníčko! Já pořád přemýšlím čím to je a měla jsem za to, že mám nějakou
potravinou alergii, jakoby už nstačilo, že špatně snáším mycí, čistící a kosmetické přípravky.
Všechno jsem vysadila, nepoužívám vůbec nic a otoky víček a pod očima mám stále. Do toho svědění,
ekzém a takové šupinky. Mám ekzém i na rukou a to už několik let, a do toho ještě asi od dubna tohoto
roku ty zmíněné problémy s očima a pupínky na pažích a dekoltu. Na sluníčko ale moc nechodím a
protože vypadám s těma očima jako sova, tak stejně nosím sluneční brýle! Ty oči otékají většinou
přes noc a ráno je kolikrát nemůžu ani otevřít. Ta to opravdu nevím...???T.

Reagovat

Bořek

9. 7. 2007
11:29

Mam to taky, snažím se co nejvíc omezit pobyt na přímém slunci, natož zpocený (třeba při jízdě na
kole). Objednal jsem si tady krém s ochranným faktorem 25, snad pomůže. Do nynější doby používaný
krém Daylong mi prakticky nepomůže zabránit "připečení" a následnému ekzému včetně
otoků. Musím používat v kritických případech kortikoidy. Hodně mi pomáhají konopné masti v
"klidném" období. Hlavně ta kůže nesmí vyschnout natožpak vyschlá přijít do kontaktu s
potem. Následuje bleskurychlá reakce.

Jinak trpím AE i na jiných částech těla, kde používám v podstatě stejný postup.

Reagovat

katka

27. 6. 2007
21:59

Jeste jsem o takove alergii neslysela,ze by ji mel nekdo kolem oci.Ale urcite je to strasne neprijemne.Ja
pouzivam pripravky z ceske firmy Missiva.maji hodne vyrobku,praci,cistici,pletove.A maji take potravinove
doplnky,fytotonic.Je to bylinny napoj z 26bylinek,a je na vse co neni v normalu tak napravuje.Telo se vraci do
normalu za sest tydnu.Je to i na alergie,ekzemy,lupenku,a jinak na mnoho dalsich veci.Me to pomohlo proti
unave,a na problemy ze zaludkem.Nic jineho me nenapada co bych Vam doporucila!Muzu poslat vice
[email protected]

Reagovat

Hanka

16. 6. 2007
17:33

Z léků na to opravdu nic není, snad jen brát nějaké antihistmikum. Moje matka má stejné problémy jako
ty, navíc jí puchýře naskakují i na rukou, musí chodit zahalená i v těchto vedrech. Jediné co jí
trochu pomohlo, je mazat se krémem s faktorem 100, kupuje si ho v lékárně.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.