úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: oční alergie a ekzém

oční alergie a ekzém

Stáňa Kujalová

25. 6. 2007
9:19

Prosím o radu, pře 3 měsíci se mi objevily otoky pod očima - zarudlé pásy,doktor říkal, že je to
alergie,beru prášky Zyrtek a mastičku s kortikoidy, ale stále se mi to objevuje,pár dní je klid a pak se
objeví otok,zarudne to,kůže začne být suchá a drsná a nepomáhá na to nic.Prosím pomozte mi.

Junebirth

27. 7. 2014
23:35

RE: oční alergie a ekzém
===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Denisa

6. 10. 2011
22:55

Jako malá jsem měla atop. Pak celé roky klid.Když jsem byla podruhé těhotná(28let) začalo to:( oči a chodidla... Po porodu klid a teď zase ty oči. Včera jsem už musela na pohotovost. Zarudlé, svědí, pálí...už i v oku. Oteklé víčka, rozdrápané..už mě bolela i hlava. Řekl mi, mýt Opthalem a napsal mi mast MAXITROL obsahující antibiotika. Zlepšilo se to..uvidíme dál..

Reagovat

Winter Vlastimil

21. 9. 2011
9:07

Hrozně mně pálí oči a mám je stále vlhké.Nějaký lék proti pálení.Stále je musím kapesníkem otírat. Je mně již 90 let. Díky za odpověd.

Reagovat

Naďa

7. 6. 2011
8:03

dobry den, mam stejny problem jako vsechny holky co tu pisou,zrovna ted ho prozivam,cervene svedici vicka,i pod ocima proste velke cervene zarudle suche kruhy kolem oci, mam to z kosmetiky, vzdy si koupim nejakou novou tuzku na oci a ta mi to zbusobi.doktorka mi dava vzdy michanou mast,ktera je skvela,a prasky, antibiotika,-doxybene to vzdy pomuze a mam klid behem 3 dni to zmizi.

Reagovat

Věra, ProAlergiky.cz

30. 4. 2011
9:52

Jednoduchá pomoc: namísto očních stínů používejte tužky. A dejte vědět.

Reagovat

Zdeňka Schejbalová

30. 4. 2011
9:13

pro [Katka]: Zdravím Katuško vadí mi jen to ,že se nemůžu namalovat. Máš prosím dobrý tip na oční stíny? Díky Z.

Reagovat

Alica CONKOVA

22. 2. 2011
17:01

mam delsi dobu problem soteklina ma na ocich mam dela se mi kolem oci ekzem potrebuji radu co mam pouzivat na
to prosim o radu predem dekuji .zaradu apomoc

Reagovat

Tereka

13. 2. 2011
23:26

Ano,dříve to přešlo samo.Letos se to zhoršilo.Alergolog mi po odebrání krve řekl že na nic alergická
nejsem,že mám jen slabou imunitu a předepsal mi ISOPRINOSINE.To pomohlo tak na 3 týdny.Teď se problém
oběvil opět.(všimla sem si že to přišlo se změnou počasí(jak se teďka pár dní oteplilo)Jinak doma
žijeme s 2ma kočkama a želvou.A pracuji jako cukrářka tzn.s moukou.Ale o tom všem lékař ví.Teď ho
budu kontaktovat ohledně dobrání léku a kontrole.Je něco o co ho mám poprosit?Nějaké lepší
vyšetření?Děkuji

Reagovat

Vera

14. 12. 2010
17:53

Tereko, až budou výsledky z alerga, dejte vědět - jako možný spouštěč ale padá také prostá
změna počasí (zima je obecně pro citlivou kůži faktor zhorš.)-čím to mažete a mazala jste (nebo to
dříve přešlo "samo"?)?

Reagovat

tereka

12. 12. 2010
23:42

Dobrý den..potřebovala bych poradit...mam už měsíc zarudlé oční víčka...jako každý už
3podzim...vždy to přešlo ale teď se to jen zhoršuje...byla jsem na alergologii ale výsledky budou až
příští týden..Nevíte někdo radu čím si oči mazat..aby se mi kúže zklidnila?dost to svědí a o tom
jak to vypadá nebudu ani mluvit :C (celkově uvnitř oka nic necítim...jedná se pouze o víčka) dékuji

Reagovat

Raduza

18. 12. 2009
19:58

mně se udělal v těhotenství, když tak přemýšlím po čem asi, tak rozhodně po citrusech :o( Nic
nepomáhá, je promazávat, svědí to a pálí jako čert :o(

Reagovat

Irča

26. 3. 2009
13:44

Ahoj, s atopickým ekzémem se potýkám od 15. Nejvíce mi samozřejmě vadí v obličeji. Přečetla jsem
hodně článků se zkušenostmi a u preventivní kosmetiky každému vyhovuje něco jiného. Ráda bych
spíše poradila v oblasti akutní léčby. Kožní lékaři jsou často málo flexibilní co se týče nově
dostupné medikace. Např. zyrtec je záležitost pro sennou rýmu - ne pro ekzematiky - hlavně u něj platí
pravidlo brát ho před kontaktem s alergenem - což u ekzému většinou nestihneme - když už ho máme.
Mimo jiné má lehce tlumící účinky a způsobuje únavu. Stejně tak nemusí léčivá mast obsahovat
kortikoidy nebo nedej bože steroidy. Zatěžují játra a při nahromadění v organismu mohou způsobit
silnou alergickou reakci. Používám nyní na oblast kolem očí mast bez kortikodů - učinek by měl
zabránit i opětovnému obnovování ložisek. Závěr tedy je - pokud máte pocit že Vás dermatolog
neléčí hledejte jinde. Já sama jsem obešla tři, než jsem našla toho správného. Pokud Vám lékař
strčí do ruky recept na Elocom a Jarischův roztok...a pošle Vás domů - moc Vám nepomůže. Rada na
závěr zní...existuje spousta nových mastí a léku...a je na Vás si o ně říct. Řada lékařů
předepisuje to na co jsou zvklí a předepisují to už 10 let. V kontaktu s lékaři jsem se něco naučila,
a to když mi předepisují nějáký lék ...ptám se po alternativě - je něco jiného - lepšího - atd.
Kdybych tak postupovala dříve, mohla jsem si ušetřit spoustu nepříjemných chvil. Přeji všem hodně
štěstí a síly při boji reakcemi citlivé pleti.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.