úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Mýdlové ořechy

Mýdlové ořechy

Tanja

2. 7. 2007
13:56

Máte někdo zkušenosti s používáním mýdlových ořechů na praní? Běžné prací prášky
neskutečně dráždí moji pokožku a zkoušela jsem Obzor i Batole, ale raději 2x máchám a není to to
pravé ořechové:-) Případně ještě prosím o zkušenosti s pracími prostředky jako je Sodasan, Sonett,
Ecover apod. Zatím to nemám vyzkoušené. Mám alergii i na mýdlo a v podstatě veškeré mycí a
čistící prostředky mě dráždí a mám trvale ekzém. Bohužel mě vadí i některé hypoalergenní
přípravky, takže jsem dopadla tak, že se myju vodou:-(
Děkuji za odpově´d.T.

Monule

3. 11. 2009
22:29

RE: Mýdlové ořechy
Dobry vecer.Potech mydlovych orachach jsem se pidila mam 3 leteho syna a ma ekzem takze des.Psali to na netu
ze zapiraji bile pradlo a musi se k tomu pridavat belidlo.Takze osobni zkusenosti nemam,ale ja memu synovy
prasek vyrabim z mydla a sody a jsme s tim spokojeni.Kdyby jste potrbovala recept rada odpovim.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jitka

23. 8. 2007
18:38

Ahoj, já mám hodně suchou kůži a již mnoho let používám na mytí (i vlasů) oleje pana Hadka.
Protože se i nerada čímkoli mažu, tohle mi stačí natolik, že přžívám. Na Hadka nedám dopustit. V
každé slušné kosmetice by měli Hadkovy oleje mít. Jinak se dá objednat katalog na adrese: Aromaterapie
Karel Hadek, Předbranská 415, 688 01 Uherský Brod a Mohla>www.karelhadek.eu
Mohla
byste zkusit alespoň 1 koupelový plej, doporučuji levandulový nebo růžové dřevo, případně si
objednat set koup. olejů v 10ml lahvičkách a vyzkoušet, co by Vám vyhovovalo. Zdraví ˇJitka

Reagovat

jajaka

14. 8. 2007
21:58

mydlove orechy nemam vyzkousene ve vztahu k alergii, ale co se cistoty pradla tyka, musela jsem je prestat
pouzivat.pradlo nebylo vyprane a nebo zaprane a i pres to ze sjem pouzivala sul na skvrny. pradlo mi spis
prislo jen vymachane nez vyprane.ale na ty alergie (ekzemy) mi detska doktorka doporucila do davkovace praciho
prasku v automatce pri druhem machani pridat 5 lzic obycejneho octa, ze vysrazi zbytky praciho prasku a faktem
je, ze to fungovalo a pradlo octem nesmrdelo.tak hodne uspechu.

Reagovat

Tom

23. 7. 2007
13:42

My mýdlové ořechy používáme už několik měsíců a zatím spokojenost. Možná není účinnost jak u
chemikálií, ale na běžné praní to stačí bohatě.

Reagovat

Silva

5. 7. 2007
12:31

Jo a umyvam se v Leontine,ktera je take od missivy a je primo na ekzematickou pokozku,a na lupenku,takze vubec
nevysusuje.Je super.

Reagovat

Silva

5. 7. 2007
12:29

Drive jsem pouzivala mydlove orechy,ale vubec jsem nebyla spokojena,pradlo nebylo uplne ciste.Potom jsem take
vyzkousela ecover,ale financne na me moc drahy.Ted peru v pracim programu od missivy,a jsem spokojena,je to
ceska firma,takze pripravky nejsou drahe.Jsem od te doby bez ekzemu

Reagovat

5. 7. 2007
12:26

Drive jsem pouzivala mydlove orechy,ale nebyla jsem spokojena pradlo se mi nezdalo ciste

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.