úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atop.ekzem - homeopatie

atop.ekzem - homeopatie

Jandula

9. 7. 2007
10:08

Dobry den, prosim Vas, kdo mate zkusenosti s homeo. a atop.ekzemem? MUZOU SE POUZIVAT PROTI SVEDENI SOUCASNE
KORTIKOIDY???? Nase homeopatka to zakazala. Zkousim to na synovi 3tyden a bez kotikoidu je to hrozne utrpeni,
moc a moc to svedi. Nespime, porad se skrabe, ja uz to psychicky nevydrzim a s homeo budu muset skoncit. Jde
oboje treba s casovym odstupem dohromady??? Diky moc Jandula

Jitka

22. 8. 2007
15:07

RE: atop.ekzem - homeopatie
Zdravím všechny alergiky a hlavně maminky, které už si kolikrát neví rady se svými ratolestmi. V
rodině máme rovněž atopický exém, všichni se snažíme o alespoň zmírnění potíží s tímto
spojené, takže jsme také používali homeopatika, jak je tady četně uvedeno. na podporu léčby jsme
začali používat výrobky české firmy Missiva - prací program bez všech podpůrmých chemických látek
a rovněž potravinové doplňky - přírodní - a věřte, nebo ne, po dvou měsících se stav velice
zlepšil, takže vřele doporučuji...Vše se tady nevejde, pokud budete potřebovat, napište na
[email protected] zašlu vám víc informací. Držím palce. Jitka

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Markéta

20. 8. 2007
16:52

Ahoj všechny nešťastné maminky, já jsem byla silná atopička od 13 do 21 let, nic nepomáhalo, pak jsem
objevila homeopatii a to že jsem potr. alergik, nejedla jsem nic z kravského mléka, vepřové - hodně
histaminu, vejce, koření, konzervy atd. Teď je mi 33 a mám ekzém jen na rukou a občas alergické
pupínky, občas i sním třeba sýr. Bohužel moje dcerka - od 3 měsíců těžká atopička, rozhozenou
imunitu a k alergii na mléko, vejce atd. i lepek. Bylo to strašné - jak píšete všechny. Dietu striktně
dodržujeme, pije mléko Neocate, po 2. roce výrazné zlepšení, myslím že imunita vyzrála. Ve dne, když
se začne škrábat dáváme rukavičky - ušila babi z bílého plátna, vážeme tkalounama. Na noc pyžama
motýlek+žabka - nesvleče a nerozškrábe se. Vařím jí často pohanku - lepší moc kůži, jáhly,
hnědou rýži. Na kůži mažu konopný balzám+mast, na obličej krém od CutisHelp, chodili jsme do solné
jeskyně, koupeme v meduňkovém oleji od CosmeticKarlHadek. snad jsem něco poradila, homeopatika má, když
se moc škrábe, myslíme si, že pomáhají, ahoj

Reagovat

Jandula

1. 8. 2007
15:42

Ahoj Martino, lazne jsou i od 2 let a to Kynzvart, byla jsem tam se synem, dokazou tam vyrit i diety. Paradne
se tam vylepsil, ale po navratu to bylo jeste horsi. Koupali ho tam v brambor. skrobu a oliv oleji, mazali
Leniens masti a loziska vitamin. masit - Infadolan, Calcium pantho..., bila vazelina a vitaminy A, E do toho.
I pres stejnou peci po navratu silne zhorseni. Musi koncit ahoj a drzim palce Jandula

Reagovat

martina

31. 7. 2007
21:13

Tak jsme na tom tak hrozně pořád,že jdeme do nemocnice.Homeo.máme nakoupené,ale nic už nedávám a
čekám na přijetí.Nepomáhá nám nic,ani moře a ani veškerá opatření,co se týká alergií.Budeme
prý silní alergici na pyli a bůh ví co ještě.Stále se dereme a dereme.Jsme prý adepti na lázně,ale
ty jsou až od tří let,tak si ještě dva budeme čekat.Tak ahojte.

Reagovat

Tanja

22. 7. 2007
12:35

Napadla mě ještě jedna věc, pokud má vaše dítě alergii na laktózu, tak homeopatika nesmí! Bílé
kuličky obsahují mléčný cukr!

Reagovat

Jandula

21. 7. 2007
12:54

Ahoj,my tedy obvazy nastesti nemusime, nehty piluju, tak ze to vubec nejde se poskrabat (tak kazdy 2den), driv
nosil obklady na nohach - morke, suche a zavazat, sedel v tom treba 20 min u televize (vetsinou v noci, kdyz
ho to chytlo), ted tvrdosine odmita a skrabe, kdyz uz mi povoli nervy )vetsinou po 1,5 hod. skrabani), nasilim
ho sbalim a do sprchy, je to hrozny rev a taky je to fyz. narocne (3 roky a 17 kg), ale pomuze to, pak ho
poradne promazu a po chvilce usne u televize, nejlepsi jsou na to ty zaznamy jednani z Parlamentu, to je
tutovka!Pred navstevou homeopatky se mu to silene zhorsilo, musela jsem kortikem denne, pak dostal ty globule,
za 1,5 mesice na homeopatikach jsem musela namazet 3x. Dodrzuje dietu zadne mleko, maso, vejce + ty jeho
zjistene potrav. alergeny. Ted jak jsem psala mirne zlepseni, v UT jdu znovu k homeopatce, tak uvidime. Z tech
homeopatik snedl za tu domu celkem 3 globule - vzdy se to silene, ale opravdu silene zhorsilo, az se ustalilo,
dala jsem dalsi. Precetla jsem si ale diskusi na www.potravinova-alergie.info o homeo a potrav. alergii a
trochu me to vydesilo - pry se jim u deti ten imun. system tak rozhodil, ze se objevily dalsi potrav. alergie.
pry i Dr. z gastra nedoporucuje zatezovat imnu. system homeo. Tak vubec nevim.Zdravi a preju nam vsem uspech.
Ozvete se jak to s vymi vypada. Diky Jandula

Reagovat

martina

19. 7. 2007
22:22

Dnes sme dostali troje homeopatika.Říkala p.dr.,že nějaké holčičce,co to měla úplně hrozně to
pomohlo,tak jdem do toho znovu.Do teď sme měli dvě léčby homeopatií.Každá trvala skoro 2měsíce a
užívali sme asi dvoje nebo troje homeo.a taky Biopron na posílení a pročištění organismu.Tak uvidíme
tentokrát,to už je naposled,protože dr.už neví,čím by pomohla.Dnes sme se opět natřely,už to bylo
brutální.Rval se do krve,dost je spocený.Taky nám předepsala Claritin,tak doufám,že to svědění se
zmírní.Je ještě někdo,kdo je na tom tak hrozně a musí byt v obvazech?!Dík nejen za rady,ale i
prožitky,člověk aspoň ví,že v tom není sám.Zas napíšu,jak to u nás probíhá.Natíráme se
kortik.(Locoid)jen 3dny a pak má být 5dnů pausa.A vy?Tak ahojte a dík.

Reagovat

Eva

19. 7. 2007
9:16

Jandulo, ano je to z Paracelsia, uzivam je cca pul roku a zlepseni teda nevidim, da se rict, ze naopak, ekzem
se mi brutalne rozlezl i na stehna a lytka, kde jsme ho nikdy nemela, ale pry se to na zacatku muze zhorsit.
Lepsi a rychlejsi nastup lecby je pry u deti, u dospelich je to pomalejsi. Takze stale cekam, uzivam cinske
byliny a tyto kapky a douam, ze se stane zazrak. Napadla me i homeopatie, neb muj znamy mi dal tip na pry
vyborneho homeopata z Kromerize, ale nevim, zda se tyhle vsechny lecby mohou michat dohromady.

Reagovat

Jandula

18. 7. 2007
23:35

Ahoj, diky za rady a podporu. evo prosim te, ty kapky z vlastni moci - ty Ti udelali v centru Paracelsium?
Pomaha Ti to nejak. Taky o tom premyslim, znama to vyzkousela na synovi a po pul roce pry radikalni zlepseni.
martino, dekuji, ze jsi se ozvala, nejsme v tom samy. Synovi budou delat dalsi testy az v zari - az skonci
hlavni sezona, tak jen cekat. Pozor - jeho ekzem se MIRNE zlepsil, i svedeni, byli jsme se i 3x koupat v
rybnika a bazene a kuze v pohode. Neji uz mesic maso, vejce, nemel by i mleko, to ale nedokazu, je na nem
zavisly. Ma Nutrilon Pepti. Ahoj Jandula

Reagovat

martina

16. 7. 2007
22:01

My máme atop.od 6týdnů,teď máme rok.Vždycky to bylo hrozný,ale za poslední měsíc je to
utrpení.Dodržujeme všechno,Fenistil nepomáhá,krémy máme od kožní a Exomegu od Adermy.Kortik.jen
výjmečně,ale někdy častější,protože to bez nich nejde!Homeopatie nám nepomohla a mezi tím sme se
prostě natřít museli.Dere se strašně moc,obvazy máme i teď v létě,protože jinak by byl do krve
rozedraný celý.Já jen,že vím,co prožíváš,protože u nás je to stejné.Každý den
bojujem.Potravinová alergie byla na kde co negativní,teď už nás chcou na něco natestovat,protože i
dr.říká,že to není možné,že mu nic nepomáhá a nemáme tušení,co mu to vyvolává.TAK SE
DRŽME!!!PŘEJU MOC TRPĚLIVOSTI A TAKY ŠTĚSTÍ.

Reagovat

Eva

10. 7. 2007
11:09

Ja jsme se na to ptala sve doktorky, co se i zabyva alternativni lecbou a ona rikala, ze samozrejme nelze se
kortikoidama mazat pri pouzivani techto alternativ jako homeopatika a byliny kortikoidy neustale, ale v
urcitych pripadech to prechodne velice slabe mozne je, neb nekdy je treba utlumit zanet, ktery na kuzi vznikl,
a ze je nekdy lepsi se parkrta slabe maznout, nez se ele dny a noci trapit. Ale je to asi na zvazeni...ja sama
uzivam kapky z vlastni moci a dale cinske byliny a kortikoidama se maznu tak jedenkrat za mesic, kdyz mam
treba pod koleny rozpraskanou kuzi, ze uz ani nemuzu chodit..pry se v takto malem mnozstvi s tim telo poradi.
Neb nekdy se to uz vazne neda vydrzet

Reagovat

Tanja

10. 7. 2007
9:53

Je to těžké, ale myslím, že pokud se do homeopatické léčby zapletou kortikoidy, tak to naruší celý
léčebný proces a nebude to k ničemu...To potom ani nepoznáte, jestli vám pomohla ta homeopatika nebo
kortikoidy (což je pravděpodobnější...) Otázkou je, zda je homeopatikum správné a zda se celou tu
dobu"léčby" člověk netrápil zbytečně! Takže těžko radit...:-(

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.