SOS!

veduna

14. 7. 2007
20:20

ahoj. mohl by mi prosim nekdo poradit? chystam se do egypta ale mam slunecni alergii, doktor mi neporadil,
zadne prasky nenapsal, nechci si zaplati dovolenou a pak se vyhybat slunicku a schovavat se. nemate nekdo
nejakou radu? slysela sem ze mam pouzivat vysoky faktor aůe opalim se pak jeste vubec? .. a jeste jsem se
chtela zeptat, zacali se mi delat bile puchyrky naplnene vodou, je to takova krupicka ktera ale kdyz odejdu ze
slunicka zacne mizet, nevite co to je a co stim? predem moooc deekuju za jakekoliv rady

Jana

11. 4. 2008
17:37

RE: SOS!
Mám ten samý problém. Mně pomáhá
2x denně půlka acylpyrinu.Úplně
vyrážka nezmizí, ale můžete se opalovat, k tomu používám krém s ochr. fa25.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

26. 2. 2008
11:40

Naprosto souhlasím s Martou, až na tu značku opalováku :-) Zrovna po Ambre to u mě byla katastrofa, ale
to je strašně individuální, bohužel... Mně teda úplně nepomůže nic, ale tím co popsala Marta se mi
daří nástup kopřivky oddálit. Mně se asi nejvíc osvědčil Daylong.

Reagovat

Marta

21. 2. 2008
11:17

Se sluneční alergií mívám taky problémy.Od května vždy užívám Claritin,beta katoten a chce to
opravdu kvalitní opalovák.Mě se osvědčila zn.Ambre Solaire,mají i opalováky jen v malých sáčkách
50ml.Můžeš začít u vysokých faktorů a pak postupně snižovat.

Reagovat

20. 2. 2008
14:13

Mám doma dva osmileté alergiky. Loni jsem je u moře mazala ochr. fa. 50, přijeli sice neopálení, ale bez
ekzému a spokojení!

Reagovat

ivoš

19. 2. 2008
23:41

Hmm, ten chytrolín co tady tvrdí že 30 je totéž co 50, tak asi nemá ty pravé zkušenosti ale hlavně
že radí. Ono stačí mít děcko, které po Astridu 16 faktoru naskákaly pupínky kolem krku i když jsem
ho mazal každou hodinu. Na zbytku těla měl můj syn pro jistotu tričko, čepici, osušku...takže tam se
nic nestalo. V Chorvatsku jsme si koupili 50 faktor na radu doktora Rohovského, který tu odpovídá v
poradně a bylo jasno. Nebylo potřeba si brát ani triko. Vyrážka se ztratila za 2 dny.

Reagovat

JANA S.

19. 2. 2008
7:08

Ahoj,mě se osvědčil DAYLONG ACTINICA.Je to novinka z minulého roku.Je to krém přímo na sluneč.alerg.Je
dražší a je k dostání v lékárně.

Reagovat

18. 2. 2008
19:24

žádná blbost, většina lidí neví co vlastně číslo ochraného faktoru znamená, neznamená to výši
účinku, ale jak dlouho po namazání vás krém ochrání proti slunci, stačí číslo vynásobit 10 a
máte kolik minut vás to ochrání tzn 12 vás ochrání 2 hodiny, nesmíte ale zapomenout , že pocením se
faktor ničí, proto je nutné mazat se pokažné po dvou hodinách. z toho prakticky vyplívá že faktor nad
12 je vám k ničemu. tohle bohužel neví ani většina drmatologů

Reagovat

jitka

30. 8. 2007
13:26

pěkná blbost! Faktor 30 není rozhodně totéž co 50. Asi to píše někdo kdo není tak citlivý, ale
není na místě z toho dělat pravidlo. 50 je určitě silnější. Přála bych pisateli vidět rozdíl na
vlastní oči, když jsem u moře měnila krémy, kvůli tomu, že 30 byla slabá.

Reagovat

Jitka

23. 8. 2007
18:42

Ahoj, doporučuji použít tzv. blokátor, to se ale budete těžko opalovat, ovšem mohlo by to pomoci na ty
puchýřky. Pokud byste chtěla vědět více, použijte mou e-mailovou adresu. Jitka

Reagovat

18. 7. 2007
14:34

Ty puchyrky jsou reakce na slunicko-alergie.Ochranny faktor 50 ma uplne stejny ucinek jako ochranny faktor
30,takze staci koupit 30 a jeste usetrite

Reagovat

Verča

15. 7. 2007
8:02

Ahoj-používej ochranný krém s vysoký filtrem-50. A bude to dobré-mám taky takový problém. A tamto
jsou normální puchýřky ze sluníčka-teda pokud myslím to co popisuješ. A to je potřeba mazat po
opalování. Doporučuji ti brát Betakaroten prášky-pak to nemá takové reakce na slunce. čau.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.